& # 039; Лути птици 2 & # 039; Наставникот ветува дека се вратил лутиот

& # 039;  Лути птици 2 & # 039;  Научувачот ветува дека лутината се врати 1

Фински развивач на компјутерски игри, Rovio Entertainment Лути птици франшизи, независен имот и мултимедијални трговски конгломерати се тријада на забава со која мора да се соочите на мејнстрим пазарот за видео игри. Оригиналната апликација за паметни телефони беше објавена во продавницата на Apple Internet iOS во 2009 година; Оттогаш, оваа серија се здоби со огромен финансиски и критички успех, создавајќи единаесет непосредни продолженија и три спин-оф титули (почнувајќи од жанровите за мозаик-платформер, до игри со улоги, до стрелците со странично движење), како додаток прошири се кон формат конзоли и компјутер.

Анимираниот игран филм Angry Birds моментално е поставен за театарско издание во 2016 година, така што мултимедијалната игра со франшиза Rovio Entertainment ќе продолжи да доминира поп-културна доминација во блиска иднина. Ако тоа не е доволно, сегашниот фински развивач исто така примамува повеќе хаос во игра што може да се игра.

Падна тизер за Angry Birds 2 (поставен за објавување наскоро, во времето на ова пишување), што ќе биде првото директно продолжение на оригиналната игра во 2009 година. Овие собирачи прикажуваат многу работи, како што се Твитер насекаде, исти птици, свињи кои не знаат и поддршка за резултатите што обожавателите знаат од оваа серија да доаѓаат и очекуваат од популарните серии досега. Сепак, според извештајот на GSMArena, новиот наслов ќе биде достапен само на уредите Apple и Android, наводно Windows Store не е поддржан.

Објавена рекламна приколка Angry Birds 2

Врз основа на самостојната приколка, има малку што може да се каже за вистинската содржина на дванаесеттата рата во прикажаната франшиза од Rovio Entertainment. Иако се земе во предвид длабочината, креативноста и опсегот на игри во претходните наслови од финските развивачи, малку е веројатно дека Angry Birds 2 ќе биде толку очекуван или обичен како оригиналниот наслов.

Веројатно, Ровио има нешто во рацете за прв пат, и на тој начин Angry Birds 2 ќе изнесува повеќе од само пакет за проширување за првиот натпревар. Дури и да е така, оваа игра останува дванаесетти титула во франшиза која стана малку уморна и клише – со кој и да било кеш серијата да уживаше во минатото, што во голема мера беше заменето со егото на Rovio Entertainment за културно ширење реклами.

Дали ќе ја преземете најновата опремена апликација Angry Birds на вашиот паметен телефон следната недела, овие шарени мали суштества ќе се појават повторно на малите екрани низ целиот свет во блиска иднина.

Лути птици 2 ќе бидат достапни на Android и iOS од 30 јули 2015 година.

Извор: Rovio Entertainment

Шефот на спорот со Gearbox, Ренди Питфорд

Правните прашања на Gearbox & Ренди Питфорд продолжуваат во најновиот судски спор