Марапјана го менува своето име и станува Еурекадл

Марапјана го менува своето име и станува Еурекадл

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Не можете повеќе да ја пронајдете Марапјана? Што се случи со страницата Марапкана? Дали е затворена Марапчана? Не, тој едноставно го смени своето име. Еве ја новата веб-страница на Марапкана

Марапчана станува Еурекадл

НОВИОТ ЛИНК Ажуриран

Голема, одлична вест за страницата Марапчана, едно од најдобрите во Италија во врска со преземањето на која било датотека на тотално бесплатен (а можеби дури и не легален ..) начин.

Изненадувачки, всушност, утрово забележав дека, обидувајќи се да пристапите до старата адреса на Марапкана, се појавува сосема ново место, наречено Еурекадл

Првично се исплашив, стрУверив дека Марапјана ги затвори вратите засекогаш.

Но за среќа Не е така.

Наместо тоа, Марапчана еволуираше, стана уште поцелосна е подобар и ги смени името и доменот.

Од денес, всушност, Марапчана стана Еурекадл. Во пракса го смени своето име, домен, лого, па дури и малку графика.

Зошто Марапјана стана Еурекадл?

Еве ја официјалната причина, која може да се прочита директно на соодветната страница:

Бевме најдобри во музиката, со фокус на рап-музиката, сега сме најдобри во сè, од ова доаѓа ЕУРЕКДАдл: ние сме решението за сите ваши барања!

Се е чисто?

Во пракса, додека во минатото Марапјана беше повеќе фокусирана на светот на рап-музиката, сега стана страница за преземање од 360 степени, што ви овозможува бесплатно симнување на кој било вид датотека или материјал, како што се:

 • филмови (новости во кино, ДВД, BluRay ..)
 • ТВ серии (Нетфликс, Скај, Дизни + ..)
 • книги
 • аудио книги
 • музика, песни, албуми и MP3
 • Програми за Windows
 • Mac програми
 • Андроид програми
 • весници, весници, списанија ..
 • игри (Виндоус компјутер, конзола ..)

и многу повеќе!

Во заклучок, која било датотека што сакате да ја преземете бесплатно од Интернет, на EUREKAddl ќе ја најдете бесплатно.

Дали треба да се регистрирате на EUREKAddl?

Не е потребна регистрација за преземање на датотеките, но:

 • подобро да сурфате на EUREKAddl со AdBlocker да ги блокира сите прозорци за рекламирање кои се отвораат постојано
 • подобро да имате премија сметка во EasyBytez да ги преземете датотеките, бидејќи скоро сите се поставени на тој портал, што како што знаеме многу ги ограничува бесплатните сметки и ги прави преземањата навистина тешки и бавни за оние кои не плаќаат претплата

EUREKДодадете ја новата адреса

Исто како и Марапкана EUREKAddl најверојатно ќе биде затворен преку ноќ и оттогаш треба да ја смените адресата / доменот полн е со материјал за повреда на авторските права.

Секогаш да се најде ажурираната и функционална адреса на EUREKAddl само внесете ја лентата за адреси на прелистувачот:

>>>> eurekaddl.doday

Во моментов сегашната официјална адреса е

>>>> eurekaddl.site

но може да престане да работи во секој момент, како што веќе рековме.

Покрај тоа, секогаш можете да ја најдете новата ажурирана и функционална адреса на EUREKAddl директно на нивната страница Фејсбук.

Заклучоци

Па, со овој напис на EUREKAddl / Marapcana заклучивме.

За какви било други сомнежи или прашања, оставете коментар и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Среќно преземање!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!