Марк Цукерберг и прекумерна приватност: Леплива лента на веб-камера и микрофон

Марк Цукерберг и прекумерна приватност: Леплива лента на веб-камера и микрофон

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Доста беше фотографијата објавена на Инстаграм од доброто Марк Цукерберг, Извршен директор на Фејсбук, за да ги ослободи тезите на заговор. Всушност, фотографијата на Марк кој се прикажува себеси со класичната рамка на Инстаграм за да слави 500 милиони активни корисници месечно, крие позадина Вишок приватност на Марк.

На фотографијата што ја гледате се гледа како Марк слави 500 милиони активни корисници на Инстаграм и кој ја прикажува бирото на Марк со неговиот MAC во позадина што сепак крие некои iosубопитни страни. Всушност, како што можете да видите и портата за камера и микрофон се опфатени со црна леплива лента а исто така се користи клиентот за пошта Грмотевици од Мозила.

Значи, невино селфи откри вишок приватност што го спроведоа оние кои ја поткопуваат нашата провокација континуирано со нај шпионската социјална мрежа што постои. Добриот Марк, сепак, е во добра дружба за директорот на ФБИ Ејмс Комеј ја спроведоа истата „заштита“ од која се плашат од својата провокација.

Значи, ако Марк неодамна е украден од лозинките на некои од неговите социјални сметки, можеби тој сака да се заштити од несакани напади. Нека биде вистинското време за едно тотална заштита 🙂.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!