Мебел за игри: Дали вреди да се купат?

sony playstation 4 controllers

Никој не може да тврди дека играта е секогаш наменета како рај за да избегаат и да го намалат вашиот стрес. И за да го направите вашето искуство со игри подобро, потребен ви е пристоен и удобен мебел за да го комплетирате искуството. Погледнете зошто некој мебел за игри таму е во вредност од цената.

Вашата посебна станица за игри

Поставките за табелата се многу важни. Добрата работна маса може да трае и повеќе од еден екран. Обликот на вашата табела може да дојде во различни форми: стандарден, L-форма, Z-форма и многу други погодни избори. Она што е важно да се фокусираме е да имате простор за вашиот екран, плус опрема, и место за ужина и пијалоци исто така!

Кажете му збогум на денови на албумот; Можете да користите еден или два компјутери за да играат игри благодарение на вашата работна површина. Еден за истражување, ако барате водич или видео, а можеби и друг за социјалните медиуми. Додај на тоа, бескрајниот простор за складирање под него, па затоа е многу вреден.

Твој престол

Како гејмер, имате тенденција да играте со часови на ден, па зошто да изберете ефтини столици што се непријатни? Подобро да седите на подот. Изберете убаво удобно столче со удобни перничиња и карактеристики што можат да ви овозможат да ја контролирате позицијата и потпирачите за рака. Добра игра за столче значи помалку напор на излитениот грб, вратот и косата! Значи, сè што може да го направи вашето искуство за игри удобно, вреди секој денар.

Совршено место за да седите кога имате гости

Кога имате гостин за пријатна забава за LAN, или некои пријатели кои сакаат да се дружат и да играат, тогаш ви треба удобно и пријатно место за да седите и да играте заедно. Има толку многу студени софа столици за да изберете; можеби 3 или 4 столици со мала табела за послужавник за секоја? Зошто да не! Тоа значи дека е забавно играње игри со грицки и пијалоци исто така!

Нозете на небото

Ако ви треба удобност и релаксација, нозете или стапалата можат да го сторат тоа. Можеби имате долг ден на работа и само сакате да го ослободите товарот на нозете и нозете, па затоа да имате едно од овие бебиња додека ја играте играта може да биде многу добро за вас. Постојат неколку типови кои имаат систем за масажа. Играта не може да биде подобра од оваа!

Екстраваганција со мини фрижидери

Да имате еден од нив е огромен товар на грб, понекогаш едноставно не сакате да станете и да ја напиете пијалок или ужинка. Затоа, донесете едно од овие бебиња под вашата работна маса и бидете многу корисни, а потоа пополнете го со сите омилени грицки и пијалоци. Сега нема да го паузирате вашето искуство за игри и да продолжите понатаму.

Вашиот мебел раскажува многу за вашиот карактер, а како гејмер, мебелот може да се однесе на многу височини. Начинот на кој ќе одберете да ја завршите куќата е ваш избор, но треба да инвестирате во вистинскиот тип ако сакате тоа да ви помогне во вашето искуство со игри.

Размисли за ова? Известете ни подолу во коментарите или доведете ја дискусијата до нас Твитер или Фејсбук.

Препорака на уредникот:

  • Преглед: Тајландски игри со чаршии Омега – Силна убов
  • Преглед: Вашиот гејмерски стол Seat Assassin King – солидна и достапна опција
  • Преглед: E-WIN Шампион за игри на игри Чаир Серија – Еј, не крши!
  • 4 придобивки од играње стол