Мемоџи за Android: како се направени? Еве ги НАЈДОБРИОТ АППС

Мемој

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали сакате Apple и iPhone Memoji исто така на Android паметните телефони? Еве го упатството за создавање на Memoji на Android. Откријте како да направите Memoji на Android без iPhone

Креирај меморија на Андроид

Дали се обидувате да разберете како да креирате Memoji на Android? Овој водич објаснува сè што треба да знаете!

Со објавувањето на iOS 13, јаболко воведе многу нови функции на нивните паметни телефони.

Меѓу многуте вести пристигна со неодамнешното ажурирање, едно од најмалку корисни, но најзабавно е претставено од Мемоџи, кои во суштина ја претставуваат еволуцијата на класиците емоџи што сите ги користиме секој ден на социјалните мрежи.

Бидејќи тие се ставени на располагање на сите, Мемоџи биле неверојатно успешни. Практично секој корисник кој поседува iPhone го направи овој пакет налепници и сега го прави тоа споделува во сите разговори и апликации за пораки.

Очигледно, со оглед на успехот на Мемоџи на паметен телефон Јаболко, корисници Андроид тие не застанаа и веднаш бараа алтернативен начин за тоа создадете Memoji исто така од нивните уреди со оперативен систем Android. It’sално е тоа Memoji се ексклузивен производ за iPhone: Само корисниците на Apple можат да ги креираат и споделат.

И кој има паметен телефон со Android како може Мемоџи да создаде? Дали постои начин да се да се направи Memoji на Android?

Ако си ги поставите овие прашања, со задоволство ќе знаете дека, како и секогаш, имаме алтернатива за вас. Вие нема да можете да создадете вистински Мемоџи, но ќе се приближите многу близу до него. Ајде да видиме како.

Како да направите Memoji на Android: СИТЕ РАБОТНИ РЕШЕНИЦИ ДОГОВОРИ

Како што веќе рековме, во моментот (а исто така и во иднина, да ја кажам вистината) Мемоџи се ексклузивни од Apple, така што НЕ постои шанса да го имате вистинскиот Memoji на Android.

Сепак, постојат алтернативи, решенија кои сепак ќе ви овозможат да постигнете нешто слично. Ајде да видиме какви се тие.

БИТМОЈИ – АЛТЕРНАТИВЕН 1

Bitmoji

Меѓу најдобрите апликации кои ви овозможуваат да креирате најблиско нешто до Memoji на Android е Битмоџи.

По преземањето и стартувањето на апликацијата, таа нуди можност за се здобијат со корисничка фотографија што потоа доаѓа автоматски обработени. Доколку предложениот резултат не ви одговара, можно е рачно интервенирајте на сите карактеристики на аватарот со притискање на копчињата подолу. Во неколку едноставни чекори ќе можете да го креирате вашиот Memoji на Android благодарение на оваа потполно бесплатна програма.

Откако ќе завршат, налепниците создадени со Bitmoji можат да се користат во рамките на разговорите WhatsApp, Телеграма како и во кое било друга апликација за пораки.

ЗЕПЕТО – АЛТЕРНАТИВЕН 2

Кој има уред Андроид, сепак, тој може да ја искористи алтернативата што ја нуди апликацијата Цепето.

Ако имаш еден Андроид паметен телефон произведен од Samsung Galaxy, Huawei, Xiaomi и многу други, можете да се потпрете Цепето да се направи твое Прилагодени мемоари за споделување со кој било друг корисник.

Никогаш не сте слушнале за Цепето? Нема проблем!

На кратко, тоа е бесплатна програма која ви овозможува да создадете аватари навистина слични на оние што се гледаат на iPhone.

Апликацијата е достапна на iOS и Android а неговото работење е многу интуитивно: по бесплатна регистрација, можно е преземање на едноставно селфи со предната камера создадете кукла која ќе го продолжи стилот на Apple Memoji (додека секогаш се одржуваат значителни разлики).

Апликацијата ги снима и ги открива главните соматски црти на вашето лице, но, како и софтверот на Apple, исто така ви дозволува прилагоди следниве опции на корисникот.

Штом ликот е создаден и прилагоден со Цепето, можно е извезете ги сликите што треба да се споделат на WhatsApp и другите социјални апликации.

За да го направите ова, само отворете ја апликацијата, кликнете на горниот лев агол на кругот што ја содржи нашата слика и изберете ја предметот Емоџи на следниот екран. Оттука можеме да избереме многу емоции за преземање, извезување и употреба во нашите омилени апликации за пораки. Ништо не може да биде поедноставно.

За жал, во споредба со Мемоџи на Apple, анимацијата ќе недостасува: Memoji di Zepeto всушност ќе се сподели како нормална слика и не како налепница на WhatsApp.

ПРИЈАТЕЛ СО IPHONE – АЛТЕРНАТИВ 3

Оваа алтернатива бара да имате пријател со iPhone на кој може да се направи Мемоџи. Особено ве советувам:

  • прашајте пријател со iPhone да ве натера да го направите вашиот Memoji со неговиот паметен телефон
  • креирајте и креирајте го вашиот пакет Мемоџи на iPhone
  • извезете ги сите Memoji во WhatsApp како налепница
  • ви го испраќаат Memoji преку WhatsApp на вашиот Android телефон (очигледно од телефонот на вашиот пријател)
  • зачувајте ги сите Memoji што сте ги испратиле во налепниците на WhatsApp

Во овој момент имате свое комплетен и личен пакет на Мемоџи, што секако може да го испратите преку WhatsApp на кој било друг пријател директно од вашиот паметен телефон Андроид.

Според мое мислење, ова е најдоброто решение: ќе можете да ги имате сите оригинални iOS Memoji на вашиот паметен телефон Android и можете да ги испратите кога сакате.

Сепак, очигледно е дека оваа постапка работи само доколку имате пријател, роднина или познаник кој поседува iPhone.

ДРУГИ ПРИМЕНА – АЛТЕРНАТИВНА 4

Покрај оние веќе пријавени, доДруги апликации за создавање на нов Memoji за Whatsapp и Фејсбук Јас сум:

Не сум ги испробал директно, но на продавницата со Android Play имаат одлични прегледи, многу позитивно, затоа препорачувам да ги пробате.

САМО ЗА Самсунг – АЛТЕРНАТИВ 5

Секој што има Android паметен телефон со бренд Samsung (само понови модели) може да ја бара функцијата Емоиџи АР директно од телефонската камера, што ви овозможува да направи еден вид Мемоџи да се споделува и користи на главните апликации за пораки.

Повеќе информации за оваа одлика директно на САМО САМО.

Како да направите Memoji на Android – ЗАКЛУЧОЦИ

Со овој водич за тоа како креирајте Мемоџи на Android Завршивме

Засега не знам за кој друг пат имајте Memoji на Android без iPhone.

Сепак, мислам дека наведените алтернативи се доволни за да ја постигнете вашата цел.

Не можете да го имате Мемоџи на Android, но може да се приближите.

Сомнежи или прашања?

Со овој водич натаму Мемоџи за Android ние завршивме

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Ако пристигнат нови методи за да го имате Memoji на Android, очигледно ќе го ажурираме упатството.

Пред да ја напуштите статијата, два последни зборови натаму Мемоџи

Кои се Мемоџи?

На кратко, јас сум мешавина помеѓу корисникот и емози.

Тоа е за виртуелни аватари со човечки карактеристики (затоа се разликуваат од емотиковите, исто така по големина и графички стил), кои можат да се користат во апликациите Пораки, или во е-пошта, на тој начин да се биде во можност испрати до вашите контакти, исто како и емотиконите, но со нашето стилизирано лице.

Благодарение на iOS 13 и карактеристиките што ги воведе Apple, корисниците имаат многу достапни опции за прилагодување на овие налепници, да можеме да ги смениме нијансите на боја на кожа, стил на коса, брада и шминка, за да ги направиме овие виртуелни кукли практично идентични со нас самите.

Корисникот, исто така, има неколку опции за вметнување и прилагодување додатоци, што ги носи неговите Memoji, како што се капи, очила, дури и AirPods, обетки, загради и пирсинг. Можете исто така да ги прилагодите забите, оставајќи го вашиот Memoji без заби или да вметнете метал.

Секогаш кога корисникот ќе создаде свој Мемоџи, iPhone се создава автоматски пакет налепници околу креираниот Мемоџи. Ова значи дека доаѓа виртуелното лице создадено од корисникот помножено во различни варијанти: со очи во форма на срце, со солзи, со мало срце во устата и сл. На овој начин, Memojis може да се користи наместо традиционални емотикони во апликации за размена на пораки, разговори и е-пошта.

И еве ја причината зошто веќе неколку месеци во WhatsApp разговори и слично ги најдете сите овие Мемоџи

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!