МИУИ 11 Кога излегувате? На кои паметни телефони?

МИУИ 11

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Новиот MIUI 11 на Xiaomi е официјален. Ајде да видиме кога ќе излезе и кои паметни телефони се компатибилни. Сè што треба да знаете за МИУИ 11

МИУИ 11 Излез

МИУИ 11 е официјален: нов дизајн, нови апликации и многу брза промена, кои доаѓаат од октомври на овие паметни телефони Xiaomi (и Редми).

Без да губат време, ајде да видиме веднаш кои паметни телефони се поддржани од новиот интерфејс MIUI 11. Како што можете да видите, за секоја група паметни телефони ќе најдете и приближен датум на објавување за ажурирањето.

ВАНО: следниот список се однесува на достапноста на кинеската верзија, НЕ меѓународната, за која логично ќе потрае подолго, но барем тие ни даваат повеќе или помалку прецизни индикации за тоа кога ќе се појави MIUI 11 за корисниците.

MIUI 11 излегува кон средината на октомври на овие паметни телефони Xiaomi и Redmi

Ксиооми

 • Ми 9
 • Ми 9 транспарентно издание
 • Ми 9 СЕ
 • Mi MIX 3
 • Mi MIX 2S
 • Ми 8
 • Mi 8 Млади
 • Edition Mi 8 Explorer
 • Mi 8 (отпечаток од прст на екранот)
 • Ми 8 СЕ
 • Mi MAX 3

реми

 • Redmi K20 Pro
 • Redmi K20 Pro Premium Edition
 • Редми К20
 • Redmi Note 7
 • Redmi Note 7 Pro
 • Редми 7

MIUI 11 излегува кон крајот на октомври на овие паметни телефони Xiaomi и Redmi

Ксиооми

 • Mi 9 Pro 5G
 • Mi CC 9
 • Mi CC 9 Meitu Custom верзија
 • Ми CC 9e
 • Mi MIX 2
 • Забележи ме3
 • Ми 6
 • 6X мене

реми

 • Редми 7А
 • Redmi 6 Pro
 • Redmi Note 5
 • Редми 6А
 • Редми 6
 • Редми С2

MIUI 11 излегува на почетокот на ноември на овие паметни телефони Xiaomi и Redmi

Ксиооми

 • Mi MIX
 • 5s мене
 • Mi 5s плус
 • 5X мене
 • Ми 5С
 • Забелешка2 мене
 • Играј ме
 • Ми Макс 2

реми

 • Redmi Note 8
 • Redmi Note 8 Pro
 • Редми 5 плус
 • Редми 5
 • Телефон за црвен ориз 5А
 • Редли Телефон 4X
 • Redmi Note 5A Standard Edition
 • Redmi 5A High Edition

Што е со таблетите Mi Pad?

Лоши вести: Таблетите Mi Pad веќе нема да се ажурираат и НЕМА да го добие МИУИ 11.

Таква штета.

Вести на МИУИ 11: што се менува?

Во моментов немаме целосен промет со сите новости на МИУИ 11.

Засега, сепак, можеме да објавиме:

 • нов фонт „Милан Про
 • динамично скалирање на фонтови
 • во целина, целиот интерфејс е ревидиран со посовремен допир
 • секогаш на екранот пофункционално и поубаво за разгледување (со калеидоскопски ефекти, наизменични и анимирани известувања, како и можност за додавање на сопствен текст)
 • нови звуци на животната средина инспирирани од природата
 • две нови „канцелариски“ апликации: Ми работа, што вклучува споделување на датотеки, пренесување на големи документи помеѓу компатибилни паметни телефони и лаптопи (до 82 Mbps), емитување на екран, безжично печатење и други карактеристики и Оди ме, што вклучува и „паметен асистент за патувања“ и функција за супер заштеда на енергија (која со преостаната полнеж од 5% треба да овозможи подготвеност до 24 часа)

Конечно, треба да се забележи дека МИУИ 11 ќе биде најбрзиот досега за ширење. Отворената бета верзија ќе започне веќе натаму 27 септември во Кина, додека стабилната верзија ќе започне од средината на октомври, како што веќе посочивме погоре.

Ние ќе ја ажурираме статијата веднаш штом ќе имаме повеќе информации за тоа МИУИ 11 вести.

Извор: Xiaomi

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!