МИУИ 11: нов простор за деца и Зен режим во движење

redmi Note 8 Pro menunjukkan dirinya langsung di gambar pertama 1

МИУИ 11 Ксиооми

Новиот МИУИ 11 ќе донесе серија на нови работи (ги најдете резимирани овде), заедно со подобрена анимација. Деби закажано за 24 септември, веднаш до предводникот на Xiaomi Mi 9 Pro 5G и Mi MIX 4, првите модели кои пристигнаа со ажуриран интерфејс на интернетот. Како што можете да замислите, претходните денови беа преполни со гласини, како во однос на двата врвни опсези, така и за самиот софтвер. Денес кинеските компании предвидуваат пристигнување на нови простори посветени на децата и нови предмети позајмени од „OnePlus“.

МИУИ 11 мисли и на малите деца: ова е вест за родители и за деца

Новиот детски режим им овозможува на родителите да спијат добро благодарение на Втората просторија со интерфејс специјално дизајниран за деца. Ова резултира во разновидна едукативна содржина и апликации, следење на употребата на уредот, па дури и заштита на очите, од замор. тоа МИУИ 11 тогаш ќе претстави цела серија автомобили, како Бебе Миту кои ќе ве поканат да одговорите на повикот.

Понатаму, со одговарање на неколку корисници на Веибо, официјалниот профил на МИУИ го потврди пристигнувањето Зен режим. За оние кои не се навикнати, ова е одреден режим што е способен Исклучи целосно (или скоро) секоја функција за паметни телефони за 20 минути, беше воведен за да им помогне на корисниците „да се исклучат“ од уредите во помалку технолошки робови.


Разговарајте за написот со нас и Ксиооми во група телеграма и Фејсбук Посветено!Претходна статијаLenovo Air: TWS слушалките со АИ имаат ограничен временски попустСледна статијаLenovo K10 Plus: дебито е закажано за 22 септември

За Inубен во технологијата, со поглед на паметните телефони, тој не потценува какви било активности поврзани со светот на Нерд. ТВ серии, филмови, манга, аниме и стрипови (зависник од Марвел) се на агендата.