Можен дизајн OnePlus 7T со филтриран модул со тркалезна камера

OnePlus 7 sudah dijual di Spanyol, harga dan tempat untuk membeli

Иако остануваат уште неколку месеци за наводната презентација на OnePlus 7T и 7T Pro, има неколку детали што се познати во овој момент од двата терминали. И додека моделот Pro ќе го одржи дизајнот OnePlus 7 Pro, 7T ќе објави дизајн чија разлика со сегашниот модел ќе биде ценета во задниот дел. Ова се гледа од најновото филтрирање што е во согласност со некои терминални шеми и чии линии ни овозможуваат да видиме како ќе биде OnePlus 7T, барем на предниот дел од телефонот, тоа е задниот дел.

Зачленете се за да добиете најнови технолошки новости во вашето поштенско сандаче. Willе ви испратиме по една е-пошта на ден со резиме на наслови, трикови, споредби, прегледи објавени на нашата веб-страница.

Услуги понудени од Mailchimp

OnePlus 7T може да има дизајн кој е многу сличен на Huawei Mate 30

Пред само неколку минути, Еван Блас, кој моментно се смета за еден од најсигурните извори на истекување на технологија во индустријата, откри што треба да направи OnePlus 7T преку различните шеми на уреди што требаше.

7t едногласна камера

Нијанси на Блас, да, тоа сликата не претставува последно прикажување или дизајн, па затоа е можно да се донесат варијации во моментот на поднесување.

Како што можеме да видиме во филтрираните слики, OnePlus 7T ќе го сподели изгледот на предната камера во круг со Huawei Mate 30 и Mate 30 Pro. Ова нè тера да претпоставиме дека терминалот ќе има системот за трокреветни фотоапарати е многу сличен на OnePlus 7 Pro, со сензор со широк агол, како главна новина во однос на сегашниот модел. Што се однесува до предниот дел, сè укажува на тоа дека ќе користи изрез во форма на капка вода ослободена со OnePlus 6T.

Покрај тоа, OnePlus 7T се очекува да ги следи повеќето од карактеристиките на неговиот претходник модел. Snapdragon 855 процесор, 6 и 8 GB RAM меморија, 128 и 256 GB складирање Внатрешен екран и 6,4 инчи со Full HD + резолуција. Сомнежот околу второто е дали фреквенцијата 90 Hz на крајот ќе биде интегрирана како главни карактеристики на панелот.

Други вести за … Камери, висока класа, OnePlus