Можете да го пренасочите или прилагодите копчето Bixby на Galaxy S10: еве како

Повторно или прилагодување на копчето Bixby на Samsung Galaxy

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Galaxy S10: сега копчето Bixby е индивидуализира. На сите Galaxy S10 можете да ги пренасочите или прилагодите функциите поврзани со притискање на копчето Bixby

Прилагодете го копчето Bixby на Galaxy S10

Како што видовме во нашите посветени написи, новите од вчеравечер Samsung Galaxy S10e, Galaxy S10 и Galaxy S10 + се официјални и се најдобриот и најкомплетен Galaxy S некогаш.

Како што сигурно знаете до сега, оваа година семејството Галакси С се прошири со 3 нови уреди, споделени заедно од новиот дисплеј Infinity-Q со дупка за камера и од а фотографски сектор што интегрира зум, широк агол и ултра широк агол.

Ние веќе ги видовме сите Вести за Galaxy S10 во написите што веќе ги објавивме и дека доколку сте изгубиле, можете да ги најдете следниве врски за погодност:

Подоцна, исто така, го видовме цена во Италија на сите нови паметни телефони Galaxy S10:

Но, сега, ние се фокусираме на добрата вест што доаѓа на сите нов Galaxy S10.

Копчето Bixby на Samsung Galaxy S10 може да се пренамени

Една од најголемите поплаки на корисниците поврзани со „старите“ Галакси S9 беше за Копче Bixby воведено од Самсунг, оној што е позициониран од левата страна на паметните телефони што дозволи да се јават во летот Гласовен асистент на Samsung Bixby.

It’sално е тоа до вчера овој асистент не беше достапен на италијански јазик и, следствено, копчето Bixby кај нас (и исто така и во другите во светот) беше не многу корисно или тотално бескорисно.

Така, корисниците се надеваа дека можат повторете го копчето Bixby па можете да го користите за изврши персонализирани акции, како да фотографирате, да ја стартувате камерата или повеќе. За жал ова не беше дозволено од Samsung, што првично го имаше блокирани и изречени безопасни дури и сите оние трети апликации што ви дозволија повторете го копчето Bixby на Galaxy S9.

За среќа тогаш Samsung ги повлече своите чекори и одлучи да им овозможи на корисниците да прилагодете го копчето Bixby преку апликации од трети страни, но никогаш не воведе системска функција што ќе им овозможи на корисниците да го сторат тоа без да се свртат кон неофицијални апликации.

Сепак, сето ова му припаѓа на минатото.

Со Galaxy S10 всушност можеме повтори и прилагодете го копчето Bixby по желба.

Ако до сега можевме прилагодете го копчето Bixby само со модифицирање или инсталирање на АПК, сега тоа е официјално можно посветете го страничното копче на која било друга функција тоа не е виртуелен асистент на Samsung.

Па ако природно на Galaxy S10 копчето Bixby го повикува гласовниот асистент на Samsung, преку Поставки систем, корисникот ќе може да избере која акција копчето треба да ја изврши на овој начин

  • со еден клик можете да доделите отворање на апликација
  • со двоен клик можете да доделите отворање на втора апликација (ако не ја изберете, останува Bixby)
  • со долг печат пристапувате до Bixby (оваа опција се чини дека не може да се уредува)

На тој начин, оние што не сакаат особено гласниот асистент на Samsung, или кои едноставно претпочитаат да го користат страничното копче за брзо отворање на апликација, затоа можат да бидат задоволни.

ДОЛИ ПОСЛЕДНО!

Овој систем решава најголемата поплака на хардверското копче посветено од Samsung на својот виртуелен асистент. За жал, оваа поставка сè уште не е достапна на Samsung Galaxy S9 и Note 9 и не знаеме дали и кога ќе пристигне.

Samsung Galaxy S10 на Amazon

Пред-нарачките за нови паметни телефони веќе се отворени во официјалната онлајн продавница на Samsung, и ги има од сега исто така и на Амазон.

Еве ги директните врски за купување.

SAMSUNG GALAXY S10e

SAMSUNG GALAXY S10

SAMSUNG GALAXY S10 +

Пред да заклучите, еве видео кое ги прикажува сите активности на Galaxy S10.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!