Мортал Комат 11 го открива потписот на мрежното оружје

Terlihat Terbaik Saat Memijah Di Mortal Kombat 11 Terungkap

Плановите објавуваат лансирање на NetherRealm Studios за Мортал Комат 11 брзо приближувајќи се кон нивниот крај.

Претходно оваа недела, петтиот од шесте карактери на DLC, theокер, се приклучи на списокот на популарни борбени игри и се чинеше дека направил договор со фановите. После почетниот период на лесно откривање и брза редизајн, смртните непријатели на Бетмен се покажаа како многу погодни за серијата Mortal Kombat, но чудните и диви препреки нема да завршат со доаѓањето на theокерот. Доаѓајќи во март, Спајн, сакан од Тод Мекфарлејн, ќе влезе во Earthrealm за да тргува со луѓе како Скорпион, Суб-Зеро и Шанг Цунг, конечно ставајќи крај на долгорочното барање за вклучување во процесот.

За жал, навистина не сме виделе дека демонот демонстра ја лансира својата моќ во играта (повеќе од тоа за само неколку моменти), иако она што го знаеме, благодарение на неодамна откриената слика, е дека Spawn најверојатно ќе има пристап до широк спектар на оружје. . Погледнете ги резултатите од скенирањето подолу, со учтивост на списанието Previews:

Оваа акција со седиште во 7 се базира специјално на претстојното деби на Mortal Kombat 11 Spawn и може да се пофали со сите карактеристики за кои се надева дека ќе се видат. Додека навивачите би можеле да очекуваат карактери да употребуваат нараквични облеки и синџири за венци за да предизвикаат сериозни оштетувања на арената, не можеме да помогнеме, но да ги погледнеме мечевите со големина од човекот на страна. Дали оружјето ќе биде интегрална компонента на стандардното комбо Спаво или ограничено само на одредени специјални напади, варијации или дури и жртви, останува да се види, секако, но за среќа, не мора да чекаме долго за да откриеме.

Вчера, NetherRealm го објави Конечниот Комбат. Настанот, кој ќе започне на 8 март во Скоки, Илиноис, ќе биде место за поставување на долгоочекуваната игра Spawn, со специјални гости Кит Дејвид и Тод Мекфарлејн да настапат. Погледнете тука за повеќе детали.

Спајв пристигна Мортал Комат 11 на 17 март.