Моторола еден зум: Цените на четири телефони на фотоапаратот Моторола се намалени за прв пат

Motorola One Zoom portada morada

407

Motorola One Zoom е најновата марка на терминали што беше промовирана на пазарот. Ова се издвојува дека е прва од компанијата што има четири задни камери и голем број на функции поврзани со фотографијата. Терминалот се продава веќе неколку дена, но сега можеме најдете со вашиот прв попуст Ви благодарам за флеш понудата на Амазон, затоа интуитираме дека намалувањето нема да трае долго.

Во последните месеци Motorola лансираше One Vision, One Action и One Zoom. Исто така, знаеме дека тие подготвуваат едно макро кое може веднаш да ја види светлината. Сите овие терминали имаат специфични фотографски способности и се вклучени во многу пријатен среден ред. Motorola One Zoom е последниот терминал на оваа нова серија и е првиот сопственик на паметен телефон Моторола Четири задни камери.

Моторола Едно зумирање Виолетова

Купете го Motorola One Zoom со попуст на Амазон

Четири сензори и оптички зум

Терминалот инсталира четири задни сензори предводени од главната камера од 48 мегапиксели, друг агол од 16 мегапиксели, 8-мегапикселна телефото леќа со 3х оптички зум, или хибриден 10X и оптичко стабилизирање на сликата и, конечно, сензор со длабочина од 5 мегапиксели дизајниран за фотографии во режимот на портрет и за играње со фокус. Терминалот има многу режими на фотографирање, вклучително и режимот Night Vision за да постигне добри резултати во услови на слаба осветленост.

Боја со мотор со еден зум

Motorola One Zoom е објавен по цена која е нешто повисока од нејзините браќа и сестри, затоа што официјалната цена е 429 евра. Сега го наоѓаме со привлечна прва продажба, затоа што така е достапен за 399 евра со бесплатен превоз за корисниците на премиерот Амазон. Ова значи дека е намален 7%, или што е исто, 30 евра помалку. Како што видовме Амазон Ова е ограничена понуда на блиц со време, така што уредот веројатно ќе се врати на првобитната цена наскоро.

Полнење на Motorola еден зум

Друга главна карактеристика на Motorola One Zoom е екранот FullHD + 6,4 инчи, 128 GB внатрешно складирање и процесор Qualcomm Snapdragon 675 со 4 GB RAM меморија. Предната камера не паѓа, достигнувајќи 25 мегапиксели. Во врска со автономијата, Motorola наведува дека овој терминал може да трае два дена благодарение на батеријата од 4000 mAh која исто така може да се полни со голема брзина благодарение на технологијата Turbo Power од Motorola.