Моторола една акција за лансирање во Индија на 23 август

Моторола една акција за лансирање во Индија на 23 август

Минатата недела „Моторола“ одржа настан за лансирање во Бразил на кој ја објави акцијата „Моторола еден“. Сопствената компанија на Леново официјално потврди дека ќе започне Една акција во Индија на 23 август. Телефонот доаѓа со единечна камера преку која корисниците можат да снимаат видеа на видеата во пејзажот додека го држат вертикално. Функцијата се нарекува Motorola како „Акциона камера“. Смартфонот ќе биде достапен исклучиво преку Флипкарт во Индија.

Спецификации и одлики на Motorola One

Motorola One Action има мерење на екранот од кино 21: 9, 6,3-инчен. Тој спортува 1,080 х 2, 520 пиксели со целосна HD резолуција. IPS LCD панелот има дупка дупчат во горниот лев агол за предната камера. Една акција е придвижувана од Samsung Exynos 9609 кој ветува еквивалентни перформанси на Snapdragon 660 на Qualcomm.

SoC на паметниот телефон е поврзан со 4 GB RAM меморија. Има внатрешно складирање со 128 GB. За дополнително складирање, достапен е слот за microSD картички. Батеријата 3, 500 mAh на телефонот го поддржува стандардното полнење од 10W.Станува збор за Android One телефон кој нуди стандардно искуство со Android 9 Pie. Телефонот е загарантиран да прима ажурирања на Android Q и Android R.

Моторола-едно-акција-синкаво-зелена боја

Вертикалната конфигурација на трокреветната камера се состои од примарна 12 мегапиксели со отвор f / 1,8 и голема големина од 1,2 микрони пиксели. Ова е проследено со ултра широк објектив од 117 степени, 16 мегапиксели и сензор за длабочина од 5 мегапиксели. Акционата камера од 16 мегапиксели доаѓа со подобрена видео стабилизација за снимање на хоризонтално видео без тресење додека го одржувате телефонот вертикално. Предната камера е единица од 12 MP.

Скенер за отпечатоци од една акција е интегриран во логото „М“ поставено на задниот дел на уредот. Други карактеристики вклучуваат единечен звучник со поддршка за Dolby Audio, двоен 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, NFC, GPS, USB Type-C и аудио приклучок 3 .5 милиметри.

Моторола Една цена цена

Акцијата Motorola One доаѓа во две опции во боја, како тексас сина и бисер. Во Европа, тој има цена од 259 € (20.550 фунти). Смартфонот се очекува да има цена од околу 20,000 РС во Индија.