Мрежата PlayStation Down НЕ РАБОТА – 13 април 2020 година

Мрежата PlayStation не работи

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Проблеми со мрежата на PlayStation: не работат на 13 април 2020 година. Што се случува со мрежата на PlayStation? Има ли проблеми со мрежата PlayStation денес?

Мрежата PlayStation не работи

Лоши вести доаѓаат за сите корисници кои го сакаат тоа пристапува до мрежата на Sony PlayStation и направи еден онлајн игра со вашата конзола.

Очигледно, всушност, денес Мрежата PlayStation не работи, таа е во функција.

Проблемите се потврдени од Sony.

Во моментов, како што читаме на главните веб-страници и социјалните мрежи, за многу играчи невозможно е пристап до ПСН или игра на интернет со своите PS4, во мултиплеер, до популарни игри како Fortnite, FIFA 20, Call of Duty, Apex Legends и многу други.

Па ако и вие не можете да пристапите до мрежата на PlayStation, не се вознемирувајте: проблемот не е само ваш, туку е вообичаен за сите корисници оттогаш мрежата на PlayStation сега е во ред.

Проблеми со мрежата на PlayStation: ШТО СЕ СЛУЧУВА?

Во моментот не е јасно кој е проблемот.

Во извештаите се појавуваат разни проблеми: од неможноста да пристапите до мрежата на PlayStation со вашата сметка до потешкотии при паѓање и стартување на разни игри што бараат од вас да пристапите до мрежата. Тешкотија, исто така, во групните разговори.

Не знаеме дали серверите за PlayStation Network се под одржување, ако има едноставно проблеми со серверите, или ако товарот на нив е толку голем што може да ги испрати на големо.

Она што е сигурно е дека станува збор за неочекуван и привремен проблем, бидејќи во спротивно, Сони би ги предупредувал своите клиенти навреме.

Мрежа за PlayStation надолу: КАКО ДА ВИРИФИРАЈТЕ?

За да го знаете статусот во реално време на мрежата на PlayStation, можете да отидете НА ОВОЈ СИТЕ.

Се ажурира 24 часа на ден и ви овозможува да знаете со крајна прецизност дали мрежата на PlayStation е намалена, не работи, има проблеми со серверите или е во одржување.

Во моментот, како што можете да видите, има неколку корисници кои пријавуваат проблеми.

Покрај овие, потврда е и од Sony: преку официјално објавување на порталот за поддршка на PlayStation оваа комуникација се појави:

„Може да имате потешкотии при започнувањето преку Интернет игри, апликации или одлики. Нашите техничари се обидуваат да го решат проблемот што е можно побрзо; Ви благодарам за трпението “.

Мрежата Плејстејшн не работи: ШТО ДА СЕ ПРАВИ?

Засега нема ништо што можете да направите, ако не Биди стрплив.

Техничарите од Sony се свесни за проблемот и работат да го реши во најкус можен рок.

Чекај, направи повеќе, додека не се реши проблемот.

Како што се очекуваше, надолу на мрежата на PlayStation е глобална, не само твое, затоа нема што да направиш да се обидете околу блокот и да се вратите во игра, барем не додека техничарите од Сони не ги решат проблемите со серверот.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!