Наводите за Samsung Galaxy A41 и Galaxy A51 5G што се гледаат во Geekbench, откриени се главните спецификации

Samsung Galaxy A51 with quad cameras launched in India for Rs 23,999

Се чини дека Samsung планира да лансира два нови паметни телефони Galaxy Serial наречени Galaxy A41 и Galaxy Model 5G A51 во блиска иднина. Додека марката сè уште не го потврди постоењето на овие уреди, тие неодамна беа видени во базата на податоци за апликации за репер во Geekbench. Galaxy A41 се појави во Geekbnench со моделот број SM-A415F, додека моделот 5G тврден од Galaxy A51 е спореден со моделот број SM-A516N. Списокот на овие уреди на Geekbench откри некои детали за нивните спецификации како што се RAM меморија, софтверска верзија и процесор.

Наводите за Samsung Galaxy A41 и Galaxy A51 5G што се гледаат во Geekbench, откриени се главните спецификации 1

Samsung Galaxy A41 ќе пристигне како понуда за буџет, советува Geekbench

Започнувајќи со Galaxy A41, репер-листа открива дека уредот ќе го напојува окта-јадрото на MediaTek Helio P65, кој ќе понуди брзина на часовникот од 1,70GHz. Овој уред постигна 1.628 поени во единечниот тест и 5.043 во мулти-јадниот тест. Овој процесор е поврзан со 4 GB RAM меморија. Овој телефон е врзан со активирање на најновата верзија на Android, Android 10. Што се однесува до другите спецификации, фабрички гласини укажуваат дека Galaxy A41 ќе дојде со главна камера од 48 МП на задниот дел и стрелец од 25 MP на предната страна. Овој уред може да спакува поголема батерија од 3.500mAh со поддршка за брзо полнење од 15W.

Наводно Samsung Galaxy A41 и Galaxy A51 5G видени во Geekbench, главните спецификации откриле 2

Се чини дека Samsung планира наскоро да ја објави варијантата Galaxy A51 5G

Доаѓајќи до Galaxy A51 5G, овој уред го споредува Geekbench со процесорот Samsung Exynos 980 5G, кој има брзина на часовникот од 1,79GHz. Уредите на Geekbench имаат 6 GB RAM меморија. Овој уред е спореден со Android 10. За жал, нема други детали за варијантата 5G Galaxy A51 денес. До сега немаше збор кога Samsung планираше да лансира смартфони Galaxy A41 и Galaxy A51 5G.

Да ја повториме варијантата 4G на Галакси А51, овој телефон штотуку беше лансиран во Индија. Оваа слушалка има 6,5-инчен екран Infinity-O Super AMOLED и има сензор за отпечатоци од екранот. Задниот панел има правоаголен модул со четири фотоапарати и изразува рефлексивни модели како призми. Овој уред е достапен во три избор на бои – Prism Crush Black, Prism Crush White и Prism Crush Blue. На задниот дел, Galaxy A51 има главен сензор од 48MP, ултра широк објектив од 12MP, стрелач за длабочина од 5 MP, и макро камера од 5MP. Однапред, овој уред е опремен со принтер за селфи 32MP.

Наводите за Samsung Galaxy A41 и Galaxy A51 5G видени во Geekbench, откриени се главните спецификации 3

Samsung Galaxy A51 е понуда за средна класа со четири задни фотоапарати

Што се однесува до другите спецификации, Galaxy A51 е опремен со Exynos 9611 2.3GHz процесор, кој е спарен со RAM меморија до 8 GB и 128 GB внатрешно складирање и поддржува microSD картички до 512 GB во големина. Во однос на софтверот, овој уред го подигнува Android 10, додека батеријата од 4000 mAh со поддршка за брзо полнење од 15W го одржува паметниот телефон да работи.

Основната варијанта на Галакси А51 со 6 GB RAM меморија и 128 GB складирање се вреднува на 23.999 РС и е достапна на сите канали во земјата. Нема вести за моменталната цена до моделите до 8 GB + 128 GB.