Наводно протекоа Samsung Galaxy A11 прави светлина на панелот Infinity-O

Dugaan Samsung Galaxy A11 bocor membuat cahaya pada panel Infinity-O

Бидејќи Galaxy A11 продолжува да го избегнува пазарот неколку недели по одобрувањето на WFA, наводното официјално изведување на уреди е откриено и предадено од Наслов на Андроид. Рендер одговара на скицата што претходно беше видена во документот FCC, барем од задниот дел, и покажува дека уредот ќе прикаже Infinity-O дисплеј со аголни парчиња.

Ова е за разлика од поновите Samsung уреди со среден опсег, како што се Galaxy A51 и Galaxy A71, и двата се опремени со екрани Infinity-O AMOLED кои нудат селфи фотоапарат.

Делот надвор од центарот поставен од лево потсетува на претходните модели како што се Galaxy A60 и Galaxy M40, а времето ќе каже дали Galaxy A11 ќе прикаже и TFT екран како што го прават и двата уреди Galaxy, или дали ќе се префрли на AMOLED.

Како еден од компаниите-пријателски уреди од 2020 година заедно со Galaxy A01, Galaxy A11 многу добро може да се држи до технологијата TFT, како што е A01. Гласини велат дека панелот ќе има дијагонала од 6,2 инчи, но сепак може да се промени.

Дека Galaxy A11 би можел да биде еден од последните телефони на Samsung што има приклучок од 3,5 мм

Другите детали вклучуваат скенер за отпечатоци од отпечатоци од задниот дел и три поставки на фотоапаратот, кои се спарени со блиц. Страничните копчиња и рокерот за јачина на звук се наоѓаат на десниот раб на телефонот, а задниот капак се чини дека е изработен од пластика. Конечно, иако е тешко да се потврдат овој детал само од овој рендерирање, се чини дека Galaxy A11 има сместување на 3,5 милиметарски слушалки за слушалки на горниот раб.

Galaxy A11 мора да биде испорачан со Android 10 надвор од кутијата, но останува да се види кога Samsung ќе започне да испраќа уреди до потенцијалните купувачи. Овој телефон не е лансиран од Самсунг, но протече доста, сè додека неговото постоење не беше официјално потврдено.