Надвор од сите страници на ЧеБанка! и Mediobanca за 1 ден. Еве што знаеме

 Надвор од сите страници на ЧеБанка!  и Mediobanca за 1 ден.  Еве што знаеме

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Никој не зборува за тоа и на мрежата е тешко да се најдат информации за тоа, но од утрото на 8 април 2019 година сите страници на групата Медиобанка и страницата ЧеБанка! се присутни и недостапни

Надвор од сите страници на ЧеБанка! и Mediobanca за 1 ден. Еве што знаеме

Само објава од 14 часот на страница Фејсбук на ЧеБанка го објави официјалниот почеток на проблемите „Ние работиме на решавање на техничките проблеми што се случуваат на нашите канали. Се извинуваме за непријатностите.” што сепак траеше од околу 7 часот наутро.

Непристапна апликација и веб-страница, нема порака за грешка за пристап до страницата, нема страница за учтивостна кратко, ништо на сите, се чини дека сè е готово и нема ни трага од веб-страницата на CheBanca! и Медијабанка скоро 24 часа и нема официјални вести.

Тогаш друга порака од 18 часот, Со’објавување на технички проблеми и дека се на работа да ги вратат, но ништо не е познато веќе неколку часа, во меѓувреме на полноќ навечер Веб-страница на CheBanca! шоу страница на ажурирање во тек.

Техничките проблеми што се среќаваат на сите наши канали се под управување. Ние ќе ве ажурираме веднаш штом ќе се вратат операциите. Во случај да треба да ги блокирате картичките, контактите се достапни на http://update.chebanca.it

Од 7 часот утрово првите проблеми почнаа да се манифестираат, а потоа на 13 часот дефинитивната пукнатина, а пристапувањето до која било страница ја прикажува грешката “ПРЕДУПРЕДУВАЕ! Страницата што ја барате можеби е отстранета, преименувана или привремено недостапна “.

Неверојатната порака се случи на која било страница на веб-страницата www.chebanca.it од 13 на 8 април 2019 година за генерализирани технички проблеми што ги стави и офлајнАпликација CheBanca! и бесплатен број 800101030 услуги на клиентите кои не се во ред.

Што знаеме? Проблеми со серверот или напад на Хакер

За жал знаеме многу малку и никој не знае ништо, дури и во најголемите весници во секторот нема подобри информации од тоа што го читате овде, само знаеме дека во за неколку минути ситуацијата се влошува и натаму веб-страница што од апликацијата, знак дека јас серверите се исти и вообичаени проблеми.

во меѓувреме невремето избувна во мрежата по повеќе од 12 часа, сè е недостапно и скоро 1 ден употребата на домашно банкарство и мобилни апликации е неупотреблива, при што сите социјални канали ги разнежни корисниците кои се лутат со коментари секоја минута.

Како што е случајот со БНЛ, што се случи пред неколку недели, каде што цели два дена сите услуги беа непрестајни, овде и за Чебанка и Медиобанкахакерски напад малку е веројатно, но од вестите што кружат по мрежата се чинеше дека проблем со серверот.

Исто така и страницата на Сетеци, Компанијата Груп Медиобанка која се занимава со ИТ консултации е офлајн, знак дека проблемот може да биде поголем од она што се појави во моментот.

Ако имате треба да блокирате картички, контакти се достапни на http://update.chebanca.it.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!