Над 40 најдобри бесплатни апликации за филм за гледање филмови …

Las mejores aplicaciones de películas gratis

Добро, кажете ни за ова. Кој не сака да гледа филмови? Па, ние го правиме. Вие сте тука на оваа страница во потрага по најдобрите бесплатни апликации за филмови за бесплатно гледање филмови. Значи, шансите сте и вие. Како и да е, гледањето на омилените филмови е одличен начин да се забавувате и да убивате време. Со филмската индустрија напредува секој ден, честопати гледаме многу добри филмови кои се објавуваат секој викенд. Сега, има моменти кога не сме расположени да правиме работи. Сè што сакаме да направиме е да седиме дома и да се одмориме да гледаме филмови.

Најдобри бесплатни апликации за филм

Сега, зборувајќи за релаксирање дома, можеби нема да сакате да излезете и да гледате филмови на филмовите. Или можеби не сакате да ги трошите парите на тоа. Сега, ако одите на Интернет во потрага по најдобрите бесплатни апликации за филм за да гледате бесплатни филмови. Значи, шансите се дека не можете да изберете. Ова е едноставно затоа што има многу опции на располагање. Како и да е, денес во овој пост, би покривалеНад 40 најдобри бесплатни апликации за филм за гледање бесплатни филмови.

Над 40 најдобри бесплатни апликации за филм за гледање бесплатни филмови

Еве ги нашите 40+ најдобри бесплатни филмски апликации за гледање бесплатни филмови. Сите наши апликации се тестираат од нас во нашата канцеларија. Со тоа, рече, ајде да ја разгледаме првата апликација на списокот. Би требале?

1. ShowBox

апликација за филмски showbox

Почнувајќи од списокот, имаме апликација ShowBox која доаѓа на број еден. Сега многумина од вас можеби веќе го знаат тоа. Некои од вас може да го користат исто така. Како и да е, за сите други, би сакале да ви кажеме дека ShowBox е една од најпопуларните и најдобри филмски апликации за Android кога станува збор за гледање бесплатни филмови. Апликацијата нуди многу филмови кои можете да ги гледате директно на вашиот уред со Android. Сето ова потполно бесплатно. Таа е една од најдобрите алтернативи за апликации како Netflix и Amazon Principal.

Како и да е, ако се прашувате како функционира Showbox HD, ние би сакале да ви кажам дека индексира повеќе клиенти и страници за torrent за пребарување за да се снимаат филмовите. Со тоа, рече, да ги разгледаме некои од карактеристиките на апликацијата Showbox. Би требале?

Карактеристики на апликацијата ShowBox за Android:

 • Апликацијата Showbox не бара корисниците да имаат сметка за да ја користат апликацијата.
 • постоиБез реклами во апликацијата што гарантира подобро корисничко искуство.
 • Поддржува Квалитет на HD заедно со други опции за резолуција за да се обезбеди разноврсност на секој корисник.
 • Исто така достапни се и преводи.за поголемо искуство
 • Корисниците можат лесно да филтрираат и сортираат филмови по жанр, година на издавање, рејтинг и многу повеќе.
 • Лесен за употреба и лесен за употреба интерфејс.
 • Корисниците можат преземете филмовиво вашиот андроид уред и можам да ги видам подоцна во секое време.

Ако никогаш не сте ја пробале бесплатната апликација за филмови ShowBox за Android, препорачуваме да го сторите тоа.

2. Боби филмски кутија

бобито филмско поле

Боби филм кутија е уште една одлична бесплатна апликација за филм за Android што им овозможува на корисниците бесплатно да ги гледаат сите нивни најнови филмови. Таа е многу слична на апликацијата Showbox. Апликацијата нуди високо квалитетна содржина во целосна резолуција со висока дефиниција. Сега Боби Филм кутија не е легитимен начин да се стримуваат филмови преку Интернет бесплатно. Но, ако го речеме тоа, не значи дека апликацијата не е добра или квалитетот не се одржува. Боби филм кутија прави одлична работа кога станува збор за доставување на високо квалитетна содржина на корисниците.

Сега, нема да ја пронајдете апликацијата Bobby Movie Box во продавницата на Google Play и постојат некои валидни причини за тоа. Како и да е, ајде да погледнеме неколку од карактеристиките на Боби филм кутија. Би требале?

Карактеристики на филмот Боби

 • ПОВЕ HDЕ КВ квалитет на филмови и други ТВ-емисии.
 • Некои од најновите филмови и ТВ-емисии можат да се најдат во апликацијата.
 • Корисниците можат лесно да ги преземаат филмовите на нивниот Android уред од самата апликација.
 • Филмовите се емитуваат од повеќе сервери, обезбедувајќи сигурност и брзо проследување.
 • Може да се преземат преводи за да ги олеснат работите корисниците.
 • Нема досадни реклами во рамките на апликацијата.
 • Корисниците исто така можат да филтрираат филмови според нивниот омилен жанр, година на издавање, оценка и тип.
 • Интерфејсот е лесен за употреба и лесен за употреба.
 • Поддршка за Chromecast
 • Не е потребна регистрација.

3. Sony Crackle

Апликација за филмови со филмови за сони

Продолжувајќи ја листата на повеќе од 40 Најдобри апликации за бесплатни филмови за гледање бесплатни филмови, ја имаме апликацијата Sony Crackle. Сега, можете да ја најдете Sony Crackle официјално во продавницата на Google Play, така што не треба да се грижите дали барате APK-датотеки и што не. Можете да одите напред и да ја инсталирате оваа апликација на вашиот уред со Android официјално бесплатно. Корисниците можат да најдат многу филмови во оваа апликација. Повеќето од овие филмови се од Sony Pictures ако има смисла.

Без оглед, пукнатината на Sony нуди навистина неверојатна содржина заедно со одлични карактеристики. Зборувајќи за карактеристиките, да ги разгледаме некои од карактеристиките на Sony Crackle. Би требале?

Карактеристики на пукнатини на Sony

 • Брзо полнење
 • Корисниците можат да создадат бесплатна сметка со складирање на податоци
 • Поддржува квалитет на HD заедно со други опции за резолуција за да се обезбеди разноврсност за секој корисник.
 • Лесен за употреба и лесен за употреба интерфејс.
 • Огромна библиотека на филмови од Sony Pictures и придружни производствени компании.
 • Корисниците можат да преземаат и зачувуваат филмови на нивниот уред со Android и можат да ги гледаат подоцна во секое време.
 • Достапно во продавницата на Google Play потполно бесплатно.
 • Сигурни сервери кои им овозможуваат на корисниците да добијат непрекината забава.

Sony Crackle е одлична апликација за гледање бесплатни филмови на Android. Можете да ја преземете и инсталирате бесплатната апликација за филмови Sony Crackle на вашиот уред Android целосно и бесплатно од Google Play Store.

4. ТВ Тјуби

Апликација за филм на Тубитв

Продолжувајќи со списокот на повеќе од 40 Најдобри апликации за бесплатни филмови за гледање бесплатни филмови, имаме апликација ТВ ТВ со внесен број 4. ТВ-телевизијата е исто така официјално достапна на Google Play Store и може да се преземе целосно на кој било уред со Android бесплатно Постојат над илјадници филмови заедно со друга содржина во апликацијата. Не е важно дали сте возрасен, тинејџер или дете. Телевизијата „Туби“ има за што да гледате.

Зборувајќи за содржината, можете да најдете разни филмови класифицирани во комедија, драма, деца, класични емисии, па дури и корејски драми, аниме и британски серии во апликацијата. Не мора да создадете сметка за апликација за да уживате во оваа нова содржина за забава. Сè што треба да направите е едноставно да ја инсталирате апликацијата на вашиот уред со Android и да започнете да уживате во филмовите. Ајде да ги разгледаме брзо на карактеристиките на Тби ТВ. Би требале?

Карактеристики на ТВ Тјуби

 • Поддржува Xbox, Roku, Chromecast и други паметни телевизори.
 • Продолжете да барате од временската ознака каде порано сте застанале на кој било уред со Android.
 • Без малициозен софтвер и други експлоатираат скрипти.
 • Целокупната содржина е легална и брзо се вчитува.
 • Достапно во продавницата на Google Play потполно бесплатно.
 • Бесплатно проследување со висок квалитет.
 • Огромни колекции на филмови и ТВ-емисии.

Можете да ја преземете и инсталирате бесплатната апликација за филм филм Tubu TV на вашиот уред Android целосно и бесплатно од Google Play Store.

5. Терариум ТВ

терариум телевизија

Ако сте некој кој гледа многу филмови, тогаш шансите се веќе знаете за TerrariumTV и го имате видено ова на нашата листа на над 40 најдобри бесплатни апликации за филм за да гледате и бесплатни филмови. Сега, има моменти кога Terrarium TV не работи добро. Но, ако користите VPN, можете да се ослободите од овој проблем. Без оглед, апликацијата Terrarium TV има прилично убав, елегантен и чист UI дизајн.

Без оглед, апликацијата Terrarium TV не е целосно легална и затоа не е официјално достапна на Google Play Store. Тоа, рече, има повеќе од 10,000 ТВ-емисии и програми што ги задоволуваат милиони корисници ширум светот. Ајде сега да погледнеме во некои од најдобрите карактеристики на апликацијата Terrarium TV за уреди со Android. Би требале?

Карактеристики на TerrariumTV

 • Огромна колекција на 4K и HD филмови.
 • Корисниците исто така можат да преземаат програми на внатрешно или надворешно складирање на нивниот Android уред.
 • Исто така, поддржува уреди со леано хромирање, противпожарна ТВ и Fire Stick.
 • Може да се изберат преводи за повеќе јазици за да се подобри корисничкото искуство.
 • Корисниците можат лесно да ги обележат омилените филмови за да ги организираат на подобар начин.
 • Огромна колекција на филмови и ревии.

TerrariumTV е одличен избор за оние кои сакаат да гледаат филмови и емисии користејќи Chromecast и Firestick. За жал, оваа бесплатна апликација за филм не е достапна во Google Play Store, но можете да ја преземете АПК бесплатно од Интернет.

6. Вуду

апликација за вуду филм

Вуду е уште еден одличен избор за најдобра бесплатна апликација за филм за Android да гледа филмови и ТВ-емисии. Сега една од најдобрите карактеристики на апликацијата Vudu за Android е тоа што им овозможува на корисниците да го пренесат целиот филм на нивниот уред со целосен HD квалитет, а исто така и бесплатно. Одлично, зарем не? Па, знаете ли што е уште подобро? Апликацијата Vudu испорачува јасен аудио Dolby на уреди со Android што поддржува Dolby дигитален аудио.

Апликацијата Vudu има прилично едноставен, директен, но елегантен кориснички интерфејс. Филмовите се добро категоризирани, што го олеснува корисникот да го пронајде филмот што го бара. Не само ова, туку корисниците можат да ги подредат и филмовите според популарноста и датумот на објавување, што е цреша на врвот. Сега да ги разгледаме карактеристиките на апликацијата Вуду за Android. Би требале?

Карактеристики на Водаду

 • Поддржува Xbox, Roku, Chromecast и други паметни телевизори.
 • Без малициозен софтвер и други експлоатираат скрипти.
 • Помалку досадни реклами.
 • Достапно во продавницата на Google Play потполно бесплатно.
 • Бесплатно проследување со висок квалитет.
 • Огромни колекции на филмови и ТВ-емисии.
 • Одличен и лесен кориснички интерфејс што им олеснува на корисниците да ја користат апликацијата на нивниот Android уред.

Ако сте некој што порано не користел апликација Вуду за Android, ви препорачуваме да го сторите тоа. Може да се преземе и инсталира бесплатно од Google Play Store на кој било уред со Android.

7. OneBox HD

апликација за филм со еденbox

OneBox HD е уште една одлична апликација за филмови за уреди со Android што им овозможува на корисниците ширум светот да проследуваат и уживаат да ги гледаат своите омилени филмови од целиот свет бесплатно во секое време, на кое било место во светот. Сега, апликацијата OneBox HD не е целосно легална, ако е зборот. Ова е главната причина зошто не ја гледаме апликацијата во продавницата на Google Play. Оваа апликација за видео стриминг за уреди со Android им овозможува на корисниците да стримуваат филмови од најголемите компании за производство низ целиот свет целосно бесплатно на кој било уред со Android.

Не треба да купувате претплата за апликации OneBox HD за да уживате во гледањето филмови. Наместо тоа, само преземете, инсталирајте и уживајте директно во гледање филмови. Содржината на апликацијата е исто така доста квалитетна и видлива. Како и да е, да ги разгледаме карактеристиките на апликацијата OneBox HD за Android. Би требале?

Карактеристики на OneBox HD

 • Една кутија HD е достапна целосно бесплатно и не бара никаков вид претплата.
 • Корисниците можат да ги преземаат видеата на нивниот Android уред и да ги гледаат надвор од нив.
 • Редовно се додаваат нови филмови на апликацијата.
 • Корисничкиот интерфејс на апликацијата е лесен и одговора.
 • Постојат неколку филтри за да ги сортирате и пребарувате омилените филмови.
 • Редовно ажурирање на филмови и ТВ-емисии.
 • Апликацијата е компатибилна со Pro плеерот на уредите со Android сега.

За жал, OneBox HD не е достапен во продавницата на Google Play. Но, сè уште можете да ја преземете и инсталирате apk OneBox HD апликацијата на вашиот Android уред.

8. Коди

Повеќе од 40 најдобри бесплатни апликации за филм за гледање бесплатни филмови 1

Продолжувајќи ја листата на над 40 најдобри бесплатни апликации за филм за гледање филмови бесплатно, ја имаме апликацијата Kodi за уреди со Android на број 8. Сега апликацијата Kodi, за оние од вас кои сè уште не ја познавате, е плеер Мултимедија за слободен и отворен извор. Чекај! Медија плеер? Да, медиа плеер. Но, со користење на овој медиа плеер, корисниците можат да стримуваат многу филмови на нивниот Android уред целосно и бесплатно. Како работи? Па, Kodi користи разни датотеки што им овозможуваат на корисниците да го сторат тоа. Овие датотеки се познати како складиште.

Сè што треба да сторите е да го преземете складиштето во апликацијата Kodi и да почекате неколку секунди во зависност од вашата интернет врска. Откако ќе завршите, можете да уживате во гледањето на омилените филмови или ТВ-емисии од апликацијата Kodi. Колку е кул? Не? Па, апликацијата Kodi нуди и многу други корисни функции. Дозволете ни да погледнеме неколку од нив. Би требале?

Карактеристики на Kodi

 • Корисниците можат да инсталираат серија апликации во единствена апликација која е Kodi.
 • Лесна инсталација и брз процес на навигација.
 • Огромни опции за прилагодување.
 • Многу филмови.
 • Голем број на Repo-датотеки со неколку различни жанрови може да се инсталираат брзо и лесно.
 • Може да се инсталира од Google Play Store.

Ако сте некој што порано не ја користел апликацијата Kodi за Android, препорачуваме да го сторите тоа. Може да се преземе и инсталира бесплатно од Google Play Store на кој било уред со Android.

9. UKMovNow

Над 40 најдобри бесплатни апликации за филм за гледање бесплатни филмови 2

Сега по списокот на најдобрите бесплатни апликации за филмови за Android да гледаат филмови на Интернет бесплатно во Индија, го имаме UKMovNow. Ако сте еден од оние што сакаат да гледаат многу филмови во Боливуд од Индија, тогаш веројатно ќе ја сакате апликацијата UKMovNow за уреди со Android. Ова го зборуваме затоа што можете да најдете буквално илјадници боливудски филмови во апликацијата UKMovNow.

Оваа огромна библиотека со филмови прима чести ажурирања за да се осигури дека корисниците имаат ажурирана содржина. Интерфејсот или можеме да кажеме дека корисничкиот интерфејс на апликацијата UKMovNow е исто така прилично чист и едноставен. Речиси секој може да се навикне на апликацијата во неколку обиди. Со тоа, речено, да ги разгледаме карактеристиките на апликацијата UKMovNow за уредите со Android. Би требале?

Карактеристики на UKMovNow

 • UKMovNow е достапен целосно бесплатно и не бара претплата.
 • Редовно се додаваат нови филмови на апликацијата.
 • Корисничкиот интерфејс на апликацијата е лесен и одговора.
 • Постојат неколку филтри за да ги сортирате и пребарувате омилените филмови.

За жал, UKMovNow не е достапен во продавницата на Google Play. Но, сè уште можете да ја преземете и инсталирате apk UKMovNow на вашиот уред со Android.

10. Хуби апликација

Над 40 најдобри бесплатни апликации за филм за гледање бесплатни филмови 3

Hubi е уште една одлична не толку популарна апликација за проследување филмови за Android што е на бројот 10 на нашата листа од над 40 бесплатни апликации за филм за Android за гледање филмови на Интернет. Сега иако апликацијата не е толку популарна и не е изненадување што некои од вас го читаат ова име за прв пат. Тоа во никој случај не значи дека апликацијата е лоша или нема добра содржина. Апликацијата има одлична содржина кога станува збор за забава.

Со апликацијата Hubi за уреди со Android, корисниците можат да проследуваат видеа од повеќе од 35 услуги. Да, пренесувајте видеа од повеќе од 35 услуги. Тоа е многу неверојатна содржина. Не е вака? Апликацијата претходно беше достапна во продавницата на Google Play, но наскоро беше повлечена поради нарушувања на приватноста. Како и да е, да разгледаме неколку од најдобрите карактеристики на апликацијата Hubi за уредите со Android. Би требале?

Карактеристики на апликацијата Hubi

 • Поддржува над 35 услуги за стриминг.
 • Едноставен и одговорен кориснички интерфејс
 • Им овозможува на корисниците да преземаат видеа директно на нивните уреди со Android, без да имаат виртуелно посета на веб-страницата за стриминг.
 • Користете надворешен видео плеер што можеби сте го инсталирале на вашиот уред со Android за да проследувате видеа како што е MX плеерот итн.
 • Поддржува и функција за офлајн прегледување или режим на зачувување.

За жал, Hubi не е достапен во Google Play Store. Но, сè уште можете да ја преземете и инсталирате apk Hubi на вашиот уред со Android.

11. SnagFilms

Над 40 најдобри бесплатни апликации за филм за гледање бесплатни филмови 4

Следно на списокот SnagFilms, ја имаме апликацијата SnagFilms за уреди со Android. Сега SnagFilms е една од најдобрите филмски апликации таму кога станува збор за стримирање филмови на вашиот Android уред. Имаат над 5000 филмови во нивниот каталог, што е огромно. Можете да најдете филмови од разни нации во оваа неверојатна апликација за уреди со Android. Овие вклучуваат Боливуд, Африка, Кина, Кореја, Шпанија и многу повеќе. Може да најдете и неколку одлични ТВ-емисии во апликацијата, што е цреша одозгора.

Навистина не е важно кој вид содржина или филм што го барате, шансите се Snagfilms да ги покриете. Без разлика дали е романтична, хорор, возбуда, акција, забава или што било друго, Snagfilms го има сето тоа. Па, ајде да погледнеме во кои карактеристики нуди оваа ветувачка апликација. Би требале?

Карактеристики на SnagFilms

 • Документарните филмови со висок степен може да се најдат овде.
 • Може да најдете и критички признати независни филмови.
 • Може да најдете и филмови базирани на ЛГБТ.
 • Висок квалитет и брза проследување на филмови.
 • Едноставен, елегантен и јасен кориснички интерфејс за да ви биде полесно да ги пронајдете филмовите што ги барате.
 • Акција, комедија, ужас, акција, сите под еден качулка.
 • Комплетно бесплатно за преземање и инсталирање на кој било уред со Android.

Може да ја преземете апликацијата SnagFilms на уредите со Android бесплатно од Google Play Store.

12. MegaBox HD

Над 40 најдобри бесплатни апликации за филм за гледање бесплатни филмови 5

MegaBox HD е уште една одлична бесплатна апликација за филм за модерните уреди со Android што им овозможува на корисниците да гледаат премиум филмови и друга содржина на нивните уреди. Сè што навистина им треба е активна Интернет врска. Тоа е! Откако ќе имате добра и сигурна интернет врска, подготвени сте да одите. Корисничкиот интерфејс на апликацијата MegaBox за уреди со Android е исто така прилично лесен, едноставен, директен и директен. Речиси секој може да се навикне на апликацијата во неколку обиди.

Како и да е, апликацијата MegaBox за Android нуди тони филмови од различни жанрови што можете да ги уживате целосно бесплатно. Не треба да се гризете за претплата, ниту пак треба да пополните формулар за регистрација. Со тоа, рече, ајде да ги разгледаме некои од карактеристиките на оваа неверојатна апликација за Android, MegaBox HD. Би требале?

Карактеристики на MegaBox HD

 • Без досадни досадни реклами.
 • Поддржува квалитет на Full HD и исто така им овозможува да гледаат други резолуции како 360p, 480p, HD и повеќе.
 • Преводите се исто така достапни за подобрено искуство.
 • Корисниците можат да ги преземаат филмовите и да ги гледаат подоцна на нивниот Android уред.
 • Корисничкиот интерфејс на апликацијата е лесен за употреба и лесен за употреба.

За жал, не можете да ја пронајдете апликацијата MegaBox HD за Android во продавницата на Google Play. Но, тоа не значи дека не можете да го преземете. Може да ја преземете и инсталирате апликацијата MegaBox HD на вашиот уред со Android користејќи Megabox HD APK за Android.

13. Филмска HD апликација

Над 40 најдобри бесплатни апликации за филм за гледање бесплатни филмови 6

Продолжувајќи ја листата на најдобри бесплатни апликации за филмови за гледање филмови преку Интернет, ја имаме апликацијата Movie HD на број 13. Сега, за оние од вас кои сè уште не ја познаваат апликацијата, би сакале да ви кажам момци дека тимот на HD Cinema & Sky HD ни ја нуди апликацијата Movie HD. Апликацијата има голема библиотека со филмови што можат да се емитуваат на вашиот Android уред без проблем.

Апликацијата Movie HD нуди навистина убав и одзив со кориснички интерфејс. Сосема е лесно да се работи со апликацијата. Речиси секој може да се навикне на апликацијата во неколку обиди. Не мора да купувате претплата или да се регистрирате за да уживате во гледањето филмови. Сè што треба да направите е едноставно да ја извршите апликацијата и да завршиш. Ајде сега да ги разгледаме карактеристиките на апликацијата Movie HD. Би требале?

Функции за филмска апликација HD

 • Насловите се достапни во апликацијата за да се обезбеди корисниците да добијат подобро искуство.
 • Корисниците исто така можат да ги преземаат филмовите на нивниот Android уред и да ги гледаат подоцна.
 • Различни филтри можат да се применат на списокот на филмови според жанрот, годината, рангот и типот.
 • Корисничкиот интерфејс е лесен за употреба и лесен за употреба.
 • Одлична колекција на филмови и емисии.

За жал, не можете да ја пронајдете апликацијата Movie HD за Android во Google Play Store. Но, тоа не значи дека не можете да го преземете. Може да ја преземете и инсталирате апликацијата Movie HD на вашиот уред со Android со апликацијата Movie HD AppAPK за Android.

14. Време на пуканки

Повеќе од 40 најдобри бесплатни апликации за филм за гледање бесплатни филмови 7

Сега, ако сте некој кој секогаш чека нови и популарни апликации со Android, тогаш веројатно сте слушнале за апликацијата Popcorn Time за уреди со Android. За оние од вас кои не знаете, Popcorn Time е една од најпопуларните апликации за проследување филмови за Android што им овозможува на корисниците да проследуваат различни содржини како филмови, ТВ-емисии и директно директно на нивниот Android уред.

Како и повеќето апликации на оваа листа, не треба да купувате претплата или да создадете сметка за да уживате во гледањето или стримирањето на омилените филмови на уредот со Android. Корисничкиот интерфејс на Popcorn Time е прилично елегантен и модерен, не е едно од оние досадни и застарени интерфејси. Како и да е, да ги разгледаме кои се одликите на апликацијата Popcorn Time за уредите со Android. Би требале?

Карактеристики на време на пуканки

 • Преводите се достапни во апликацијата и на неколку јазици.
 • Корисниците исто така можат да ги обележат своите омилени филмови.
 • Одлична колекција на филмови и емисии.
 • Можете исто така да преземате филмови во складирањето на вашиот уред со Android.

За жал, не можете да ја пронајдете апликацијата Popcorn Time за Android во Google Play Store. Но, тоа не значи дека не можете да го преземете. Може да ја преземете и инсталирате апликацијата Popcorn Time на вашиот уред со Android користејќи ја апликацијата Popcorn Time AppAPK за Android.

15. VidMate

Над 40 најдобри бесплатни апликации за филм за гледање бесплатни филмови 8

Следно на списокот, ја имаме апликацијата VidMate за Android што се најде на бројот 15. Сега ова е уште една одлична и популарна апликација за видео стриминг за уреди со Android. Тоа е таму веќе подолго време и сепак успеа да го направиме на нашата листа на најдобри апликации за да гледате филмови на Интернет бесплатно на уреди со Android. Сега многумина можеа да ја користат апликацијата порано, некои од вас можеби ја инсталираа токму сега на нивните телефони.

Без оглед, апликацијата VidMate има една од најубавите кориснички интерфејси што сме ги виделе во која било апликација за гледање видео или филм за уреди со Android. Постојат многу добри работи во врска со апликацијата VidMate за Android. Започнување, апликацијата е целосно легална и може да се преземе од Google Play Store официјално на буквално кој било уред со Android. Корисниците исто така можат да преземаат видеа од различни платформи за споделување видео, како Vimeo, Dailymotion, YouTube, Instagram, FunnyorDie, Vine, Tumblr, Soundcloud, Metacafe користејќи ја оваа апликација Android. Со тоа кажано, да ги разгледаме некои од најдобрите карактеристики на апликацијата Vidmate за уреди со Android. Би требале?

Карактеристики на апликацијата VidMate

 • Корисниците можат лесно да ги преземаат и зачувуваат своите омилени филмови на нивните Android уреди од апликацијата.
 • Современ, чист, елегантен и убав кориснички интерфејс.
 • Одлична колекција на филмови и емисии.
 • Можете исто така да преземете музика и друга содржина од најразлични платформи за споделување видео, до меморијата на уредот со Android.

16. ioиосинема

Над 40 најдобри бесплатни апликации за филм за гледање бесплатни филмови 9

Ако сте од Индија, тогаш големи се шансите веќе да ја знаете оваа апликација. Ioио е една од најпопуларните и омилените мобилни мрежи за корисници во Индија. Тој се сврте на Интернет-играта во земјата. Без оглед, апликацијата JioCinema е уште една одлична апликација со која корисниците можат лесно да гледаат премиум филмови и друга содржина на нивниот Android уред. Тоа исто така, без никаква претплата на услугата. Сето ова е потполно бесплатно. Може да најдете многу одлични филмови во апликацијата што вреди да се гледаат. По постигнувањето на корисничкиот интерфејс на апликацијата, апликацијата JioCinema следи прилично уреден, чист и минимален кориснички интерфејс за сите апликации.

Филмовите се многу добро организирани. Корисниците можат да се движат низ различни жанрови за да изберат филм за себе. Можете да најдете филмови на над 15 индиски јазици кои се одлична работа. Не само ова, туку може да најдете и холивудски филмови во рамките на апликацијата. Од анимација, комедија, романса до акција и драма. Апликацијата JioCinema ги има сите. Оваа одлична апликација за Android е официјално достапна во Google Play Store. Со тоа, кажано, да ги разгледаме карактеристиките на апликацијата JioCinema за уредите со Android. Би требале?

Карактеристики на JioCinema

 • Одлична колекција на индиски сапуни и филмови.
 • Целосни ТВ-емисии и програми со целосен HD квалитет.
 • Филмови од Боливуд, Холивуд и други регионални индиски јазици може да се најдат во апликацијата.
 • Може да се преземе официјално од Google Play Store на кој било уред со Android.
 • Минимална апликација со брза навигација. Потребни ви се само лична карта и лозинка.

17. OGYouTube

Повеќе од 40 најдобри бесплатни апликации за филм за гледање бесплатни филмови 10

Продолжувајќи го списокот на 40 најдобри бесплатни апликации за гледање бесплатни филмови на уредот со Android, ја имаме апликацијата OGYouTube на број 17. Сега, не постои негирање на фактот дека YouTube е најголемата и најпопуларна мрежа за споделување видео. на интернет денес. Можете да најдете скоро сите видови на содржина на оваа неверојатна мрежа за споделување видео. Од филмови, песни, ТВ-емисии до блогови, информации и процедури. YouTube го има сето тоа. Сега, има многу луѓе кои не сакаат да ја користат Официјалната апликација на YouTube поради неговите недостатоци. Како и да е, случајот е дека не сакате да ја користите официјалната апликација на YouTube, но ви треба добра алтернатива.

Па, не можете да ја користите апликацијата OGYouTube за уреди со Android. Апликацијата ги има скоро сите одлики што се достапни со официјалната апликација на YouTube. Не само ова, можете да најдете и дополнителни функции како преземање, репродукција на позадини и многу повеќе. За жал, апликацијата не е официјално достапна, но добро е. Како и да е, да ги разгледаме некои од карактеристиките на апликацијата OGYouTube за Android. Би требале?

Карактеристики на OGYouTube

 • Нема реклами во апликацијата.
 • Корисниците можат да ги преземаат видеата на нивниот уред со Android директно, без потреба од никаква апликација од трети страни.
 • Не треба да имате вкоренет уред со Android за да ја користите апликацијата.
 • И повеќе.

За жал, не можете да ја пронајдете апликацијата OGYouTube за Android во Google Play Store. Но, тоа не значи дека не можете да го преземете. Може да ја преземете и инсталирате апликацијата OGYouTube на вашиот уред со Android со OGYouTube APK за Android.

18. BeeMovie

Повеќе од 40 најдобри бесплатни апликации за филм за гледање бесплатни филмови 11

Ahora, para nuestra audiencia india, tenemos la aplicación de película BeeMovie para dispositivos Android. Ahora, con la aplicación BeeMovie, los usuarios pueden disfrutar de una variedad de contenido en su dispositivo Android. Esto incluye películas de Bollywood, Tollywood, Kollywood y Hollywood dobladas. Realmente no necesita ninguna orden de suscripción para usar esta aplicación de Android en su dispositivo. Ni siquiera necesita registrarse o crear una cuenta. De todos modos, la aplicación BeeMovie para Android sigue una interfaz de usuario bastante agradable y limpia que también responde. Casi cualquier usuario puede acostumbrarse a la aplicación en unos pocos intentos.

Ahora, la aplicación BeeMovie ofrece mucho contenido, y cuando decimos mucho, queremos decir realmente una gran biblioteca de películas de varias productoras, géneros y más. La aplicación BeeMovie también es pequeña, por lo que si tiene poco almacenamiento en su dispositivo Android, puede usar esta aplicación, ya que no consumirá mucho almacenamiento en su dispositivo Android. De todos modos, echemos un vistazo a algunas de las características más importantes de la aplicación BeeMovie para Android. Би требале?

Características de BeeMovie

 • Los usuarios pueden reproducir videos en línea o también pueden descargarlos en su teléfono Android.
 • Diminuto en tamaño y consume pocos recursos de su teléfono.
 • Hay disponible una gran cantidad de películas indias que se actualizan periódicamente.
 • La interfaz de usuario de la aplicación también es muy fácil y fácil de usar.
 • Hay varios filtros disponibles que permiten a los usuarios ordenar y buscar las películas.
 • Daily Movie y Tv muestra actualizaciones.

19. CinemaBox

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 12

CinemaBox es otra aplicación de transmisión de películas no tan popular pero excelente para Android que permite a los usuarios ver y transmitir muchas películas gratis en su dispositivo Android. Ahora, no sería una sorpresa si dijeras que nunca antes habías oído hablar de la aplicación CinemaBox para Android. Pero puede ser una sorpresa si dices que nunca has oído hablar de PlayBox HD también. Bueno, adivina qué es la aplicación CinemaBox PlayBox HD, que se ha rediseñado y renovado para ofrecer un contenido aún mejor para los usuarios. PlayBox HD era bastante popular antes y, de repente, todos lo olvidaron.

Eso fue porque no mucha gente sabía que todavía está vivo con un nuevo nombre. La aplicación CinemaBox para Android también es compatible con Chromecast, Apple TV y WiFi compartido, que es otra gran característica. Bueno, hablando de las características, la aplicación tiene muchas características increíbles y geniales. Дозволете ни да погледнеме неколку од нив. Би требале?

Características de CinemaBox

 • La aplicación es completamente segura de usar y no tiene errores ni malware.
 • Todas las películas están disponibles en calidad HD (720p).
 • El Control parental también está disponible para bloquear el contenido que se considera inapropiado.
 • Admite Chromecast, Apple TV y WiFi compartido.
 • Los subtítulos también están disponibles aquí para una mayor experiencia del usuario.
 • Los usuarios también pueden descargar películas y verlas más tarde.

Desafortunadamente, no puede encontrar la aplicación CinemaBox para Android en Google Play Store. Pero eso no significa que no pueda descargarlo. Puede descargar e instalar la aplicación CinemaBox en su dispositivo Android usando CinemaBox APK para Android.

20. Netflix

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 13

Continuando con la lista de más de 40 Mejores aplicaciones de películas gratuitas para ver películas gratis, tenemos la aplicación de Netflix en el número 20. Ahora, muchos de ustedes podrían estar confundidos acerca de por qué decidimos agregar esta aplicación a nuestra lista cuando es no gratuito. Bueno, no todo lo que se paga es basura. Нели? Nos preguntamos si hay personas que no conocen la aplicación de Netflix. ¡Exactamente! Todos conocemos muy bien la aplicación. Muchos de ustedes podrían haberlo usado y algunos de ustedes podrían estar usándolo en este momento también. Netflix es una aplicación de Android de pago y un sitio web que ofrece una gran cantidad de contenido sorprendente.

Ahora, Netflix también tiene algunas series y programas exclusivos que aseguran que obtengas contenido realmente exclusivo. Por ejemplo, los usuarios pueden encontrar clásicos, animaciones, animes, películas, documentales y sus propios originales. Si usted es alguien que nunca antes ha probado la aplicación Netflix para Android, le recomendamos encarecidamente que lo haga. La aplicación Netflix está oficialmente disponible en el Google Play Store gratis.

21. HQ Freeflix

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 14

Freeflix HQ es otra aplicación excelente y gratuita para dispositivos Android que permite a los usuarios ver y descargar películas en su dispositivo Android de forma gratuita. Ahora, Freeflix HQ es un paquete completo para sus necesidades de entretenimiento. Bueno, no solo estamos diciendo esto, lo decimos en serio y también hay una razón para eso. La aplicación Freeflix HQ ofrece muchas películas, programas de televisión y también permite a los usuarios ver canales en vivo en su dispositivo Android. ¿Cuan genial es eso? ¿Sabes qué es aún mejor? Bueno, el Freeflix HQ ofrece una interfaz de usuario bastante agradable que es bastante fácil de usar y fácil de usar.

Ahora, la desventaja aquí es que la aplicación tiene muchos anuncios. Esto podría ser un factor decisivo para algunos. Pero aparte de eso, la aplicación Freeflix HQ es una excelente opción para aquellos de ustedes que buscan una forma gratuita y confiable de ver y transmitir películas gratis en cualquier dispositivo Android. De todos modos, echemos un vistazo a las características de la aplicación Freeflix HQ. Би требале?

Características de Freeflix HQ

 • Los usuarios pueden encontrar más de 5000+ Shows de Anime y Películas en la aplicación.
 • Horario de TV en vivo y transmisión gratis.
 • Interfaz fácil de usar y bastante fácil de usar que facilita la navegación.
 • Reproductor de video incorporado y soporte de subtítulos en más de 50 idiomas de todo el mundo.
 • Canales de TV en vivo y otros deportes.

Desafortunadamente, no puede encontrar la aplicación Freeflix HQ para Android en Google Play Store. Pero eso no significa que no pueda descargarlo. Puede descargar e instalar la aplicación Freeflix HQ en su dispositivo Android utilizando Freeflix HQ APK para Android.

22. Viewster

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 15

Continuando con la lista de las 40+ Mejores aplicaciones de películas gratuitas para ver películas gratis, tenemos la aplicación Viewster en el número 22. Viewster no está disponible oficialmente en el Google Play Store, but it can be downloaded on any Android Device for completely free. There are well over thousands of movies along with other content in the app. Does not matter if you are an adult, a teenager, or a kid. The Viewster does have something for you to watch.

Talking about the content, you can find various movies falling under comedy, drama, kids, classics programs, and even Korean dramas, anime, and British series in the app. You dont even need to create an account in the app in order to enjoy this fresh content of entertainment. All you need to do is simply install the app on your Android device and start enjoying the movies. Unfortunately, the quality of the stream is not so good as well. Thats the main reason behind why we didnt rank this app higher on the list. Let us now quickly take a look at the features of Viewster. Should we?

Features of Viewster

 • You dont need to do any sign-up on the app.
 • A large number of Anime, Movies and Shows.
 • Clean and minimal User Interface, with search and watch history.
 • All the movies and shows are completely free.
 • The App can be protected by a password.
 • Viewster comes with various parental control options.

Unfortunately, you cannot find the Viewster app for Android on the Google Play Store. But that doesn’t mean that you cannot download it. You can download and install the Viewster app on your Android Device using the Viewster APK for Android.

23. Crunchyroll

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 16

Continuing with the list of 40+ Best Free Movie Apps to watch movies for free, we have the Crunchyroll app coming in at number 23. Crunchyroll is a quite popular app for Android as well which has been there for a while now and still holds pretty well with the Best free movies app for Android Devices in 2019. Now, the Crunchyroll app is majorly for those of you who like watching animes, TV Shows, Manga series and Music on your Android Device. You dont need to buy any subscription service of the app. You dont even need to sign up on the app in order to use the app to watch movies on your device.

The Crunchyroll app is completely legal, so you need not to worry about any issues what so ever. The app has a pretty nice and straightforward user interface. There is nothing crazy going on the screen but is still quite user-friendly. Now, let us take a look at the features of the Crunchyroll app for Android. Should we?

Features of Crunchyroll

 • Users can find almost every popular Animes in the app and can stream the same for completely free on their Android Device.
 • The streaming in the app is completely free and the quality is also watchable.
 • You can find a lot of East-Asian Content in the app.
 • Simple, nice and straightforward user interface.

24. PopcornFlix

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 17

Moving on with the list of 40+ Best Free Movie Apps to watch movies for free, we have the PopcornFlix app coming in at number 24. PopcornFlix is actually an OTT service which offers ad-supported full-length feature films for completely free. Yes, you read that right, for absolutely no cost. This app is being developed by Screen Media Films (SMF). There are some really good content in this app. The company behind this app does come up with their own exclusive content. Now, there are times when we might face a bit issues with the Video quality here and there. But everything is alright with the app for the most part.

The PopcornFlix app features a pretty clean and minimal user interface design which is easy to use as well. You can find a lot of genres inside the app. These include Kids entertainment, Horror, Drama, Comedy and more. We didnt face any major issues while trying the app in our office. With that being said, let us take a look at some features of PopcornFlix app for Android. Should we?

Features of PopcornFlix

 • Quite a lot of Movies are available in the app.
 • Dedicated entertainment section in the app for Kids
 • Thousands of independent Movies and Series.
 • 100% Legal and Safe to use on any Android Device.
 • Simple yet useful App design.
 • The constant inflow of new content.

Unfortunately, you cannot find the PopcornFlix app for Android on the Google Play Store. But that doesn’t mean that you cannot download it. You can download and install the PopcornFlix app on your Android Device using the PopcornFlix APK for Android.

25. Voot

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 18

Voot is another great Android App which allows the users to watch various movies and TV Shows for completely free on their Android Devices. Now, the Voot app has over 30 million downloads on the Google Play Store. Well, this itself describes how well the app really is. Anyways, just in case if you don’t already know, the Voot app is owned by the Viacom18 which is one of the largest and a very popular content network. Now, there are a lot of channels which comes under this network. For instance, the Colors TV, MTV, Nick India, Cineplex, and more.

You can watch all the shows of the above channels anytime and anywhere on your Android Device. All you need is an Active Internet connection and you should be good to go. The Voot app also has a pretty clean and minimal UI. There are some movies, kids entertainment, and music along with news also available in the app. How cool is that no? Well, let us now take a look at the features of the Voot app for Android Devices. Should we?

Features of Voot

 • Users can watch Movies and TV Shows from Viacom 18 network for completely free.
 • User get to access and free to use Bouquet of TV Shows and Originals.
 • Available only for Indians.
 • Multiple Quality of Videos.
 • No subscription needed.
 • You need not even sign up.
 • Exclusive news, shows and movies for the users.

You can download the Voot app for completely free on your Android Device from the Google Play Store. The app is also available for iOS devices.

26. Zee5

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 19

Coming up next we have Zee5 app coming in at number 26 on our list of 40 best free apps to stream movies and shows. The Zee5 too similar to Voot is the official app by a tv network. The Zee5 app is by the Zee network which is another great and popular TV network in India. There are a lot of great TV Channels which falls under this network. To name a few, we would say Zee Cinema, Zee TV, Zee News, Zee Business and more. The app has a pretty modern and responsive user interface which enhances the overall user experience even further.

The Zee5 app offers every TV show for free. You can even stream movies online for free as well. You don’t need to buy any subscription. Need not even sign up on the app. Though, to unlock some exclusive content on the app including the Movies, you need to get a subscription. Anyways, let us now take a look at the features of Zee5 app. Should we?

Features of Zee5

 • Users can watch Movies and TV Shows from Zee network for completely free.
 • User gets to access and free to use a lot of Zee TV Shows and Originals.
 • Available only in India.
 • Multiple Quality for Videos like SD, HQ and Full HD.
 • No subscription required.
 • You need not even sign up.
 • Users get Exclusive news, shows and a few movies.

You can download the Zee5 app for completely free on your Android Device from the Google Play Store. The app is also available for iOS devices.

27. Amazon principal

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 20

Moving on with the list of 40 apps to watch movies for free on Android, we have the Amazon Prime Video on the list. Now, for those of you who don’t already know the Amazon Prime Video is an on-demand subscription based video service for a variety of devices. This includes Android, Web and iOS as well. You can find a lot of movies, series and shows in the Amazon Prime. There are some Amazon Prime Video Exclusive videos as well. Now, the Amazon Prime User Interface is pretty clean and minimal as well. It is easy for the users to navigate in the app.

There are quite a lot of genres available in the app. This makes it easier for the users to select a movie to watch. You can watch it anytime and anywhere with an internet connection. Now, though the app requires a subscription, but you can still try out this service for free for a particular amount of days. With that being said, let us now take a look at the features of the Amazon Prime Video. Should we?

Features of Amazon Prime Video

 • Regularly Updated Latest Shows, Series and Movies.
 • Video quality can be adjusted along with the caption settings.
 • A large amount of content can be found in the app.
 • Simple and straightforward App and loads of customisation.

You can download the Amazon Prime Video app for completely free on your Android Device from the Google Play Store. The app is also available for iOS devices.

28. Kanopy

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 21

Kanopy is another great app which can be used to watch free movies online on your Android Devices. Now, for those of you who have never heard the name before and is wondering what this app is all about. Then, we would like to tell you that the Kanopy is actually an on-demand video platform which is made for public libraries and educational institutions. That being said, the Kanopy offers a tonne of educational stuff, programs and also critically acclaimed international movies. Not only this, but you can also find some award-winning documentaries inside the app. Cool, No?

Do you know whats even better? The Kanopy app has a dedicated App with various customisation control given to the institute. There are different sections in the app which makes things furthermore easier. For instance, you get a dedicated kids section which shows only that content which is relevant for the kids. You get one of the most compelling film collection from around the globe and all you need is a Library Card or Document of Similar Nature in order to use the app. Other than that it is completely free. Let us now take a look at the features of Kanopy. Should we?

Features of Kanopy

 • Users can watch Movies and other educational videos for completely free.
 • The user gets to access and free to use a lot of material.
 • Multiple Quality for Videos like SD, HQ and Full HD.
 • No subscription required.
 • The app is available officially on the Google Play Store for free.
 • You just need to have a library card or a Document of Similar Nature.
 • Users get Exclusive documentaries and a few movies.

The Kanopy app is available officially on the Google Play Store for free. You should try this app if you have a library card.

29. Tea TV

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 22

Tea TV is another good app for those of you who like watching TV and Movies straight on your Android Device. Now, Tea TV is one of the most popular and best apps of all time. There are multiple reasons behind this as well. One of them is the user interface and the design of this app. The Tea TV app has one of the most beautiful user interfaces on any movie watching app for Android. Users can get used to the app within a first few tries. There is a lot of content on the tea tv app for Android. This app can be one of the best alternatives to apps like Terrarium TV, Showbox and more.

Anyways, the Tea TV does have a lot of cool and amazing features. You can find Movies, trailers, tv shows and more related content with this app. You can even download the content right on your Android Device and watch it anytime later if you want to. Users can also find information about the upcoming movies, reviews and trailers in the app. Let us now take a look at the features of Tea TV app for Android. Should we?

Features of Tea TV

 • Helps in keeping track of the latest movies.
 • Users can download the content right on their Android Device
 • Latest TV Shows, Series and Movies.
 • Simple and responsive app design.
 • Supports various resolution including Full HD and HD streaming.

Unfortunately, you cannot find the Tea TV app for Android on the Google Play Store. But that doesn’t mean that you cannot download it. You can download and install the Tea TV app on your Android Device using the Tea TV APK for Android.

30. Viki

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 23

Continuing with the list of 40 apps to watch movies for free on Android, we have the Viki Video on the list. Viki, just in case if you dont already know is a video streaming service which primarily focuses on Korean and Japanese Movies, Drama and TV Shows.This app has a huge library of East Asian and Southeast Asian content including China. You can find literally movies from any genre here. Now, you need not to worry If you dont know the language, because you get the subtitles for over 200 plus languages. Great, Isnt it? Well, do you know whats even greater?

The Viki app and websites hit over 25 million monthly visits every month making it the most popular foreign Video and movies sharing website. Now, the Viki app offers a lot of amazing features as well. These include the fact that the users can interact with content in the app and can learn something from it. Now, the app is completely free to use. Though there is a subscription if you wanna remove ads and unlock more content. Anyways, let us now take a look at the features of Viki. Should we?

Features of Viki

 • Content from Korean, Japanese, Chinese, Taiwanese and other Asian Content
 • Completely Free to download and install on any Android Device.
 • Over 200 language subtitles support
 • A huge number of Movies, Dramas and TV shows can be found in the app.
 • 100% Legal and safe to use.
 • Available officially on the Google Play Store.

31. VideoMix

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 24

VideoMix is another useful movie app for Android Devices which offers a lot of Movies and TV Shows for completely free. Now, the VideoMix has a pretty nice and user responsive interface which makes it easier for the users to use the app. As soon as you open the app on your Android Device, you will be greeted with a search option which you can use to search for your favourite movie in the app. Now, all the content inside the app is hosted on the external servers of other services. These include videorockerz.com, filenuke.com, putlocker.com, sockshare.com, movpod.in, gorillavid.com, nowvideo.eu, novamov.com and more. Now, you can use any third party player like the MX Player in order to stream the video on your Android Device with an active internet connection.

Not only this, but you can also find other information about the Movies like IMDB page, subtitle language along with other details There is also a dedicated related movie or shows section which you can use in order to get any movie recommendations. The VideoMix app offers a lot of great and exciting features. Let us now take a look at some of them. Should we?

Features of VideoMix

 • Movie Indexing from a lot of external servers and other resources.
 • Free to Download on any Android Device.
 • Simple and it’s pretty Easy to Use with a large collection of movies from all around the world.

Unfortunately, you cannot find the VideoMix app for Android on the Google Play Store. But that doesn’t mean that you cannot download it. You can download and install the VideoMix app on your Android Device using the VideoMix APK for Android.

32. Viu

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 25

Moving on with the list of 40 apps to watch movies for free on Android, we have the Viu on the list at number 32. Now, for those of you who don’t already know the Viu app is solely dedicated to Korean Dramas and Programs. This means that you will get only limited content in the app. The Viu app is available to download and use in Indonesia, Malaysia, India, Myanmar and to the Middle East. There is a huge list of programs and shows inside the app. The good thing here though is that you get subtitles for each and every program. These languages include English, Bahasa Indonesia, Bahasa Malaysia, Burmese, Mandarin & Arabic.

The users can find content from a lot of countries like Japan, China, Thailand, Indonesia, Malaysia, Myanmar, Turkey, the Middle East and India. How cool is that? Не? Well, the Viu app has a pretty good user interface as well which means that it is quite easier for the users to use the app. You can find the shows and content from various genres including Comedy, Horror, thriller and more. Well, let us now take a look at the features of Viu. Should we?

Features of Viu

 • All the contents in the app do support Full HD playback as well.
 • Quality and Speed can be controlled.
 • Free Streams to watch and can be Downloaded for free as well.
 • Korean, Chinese and Japanese content for free.
 • Officially available on the Google Play Store.

You can download the Viu app for completely free on your Android Device from the Google Play Store.

33. Dailymotion

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 26

Dailymotion is another popular video sharing network on the Internet. There are a lot of creators on the Dailymotion app. You can find videos from almost every genre on the website and app. These include horror, thrill, comedy, series, tv shows, movies, education, how-tos and more. The Dailymotion app is very much similar to the YouTube app but is not that popular. Anyways, it has been there for quite a while now. If there is something you are looking for which is not available on YouTube, then there are a lot of chances that you might get it on the Dailymotion. There are a lot of Indian Movies and African content on the website. The app has a pretty good design and is mobile friendly.

The Dailymotion app comes with advertisements injected inside the Videos in order to make them alive. Anyways, you can find a lot of great content. The Dailymotion official app can be found on the Google Play Store for free. With that being said, let us now take a look at the features of the Dailymotion app for Android. Should we?

Features of Dailymotion

 • Clean and responsive user interface.
 • Independent movies, programs and even concerts can be found on the website.
 • Simple to use interface.
 • Limited content is there on the app.
 • Short and Non-skippable Advertisements.

You can download the Dailymotion app for completely free on your Android Device from the Google Play Store. The app is also available for iOS devices.

34. Vimeo

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 27

Vimeo, just in case if you dont already know is a Video streaming app and is quite similar to the YouTube and Dailymotion app for Android Devices. The Vimeo app has a pretty straightforward and simple user interface. There is nothing much going on the screen. Now, you can find some really great premium content for completely free. You need not to sign up or buy any subscription in order to enjoy the service. Anyways, the Vimeo app has some really quite reliable servers, so you can trust them on this one. Vimeo app is officially available on the Google Play Store for completely free.

There are a lot of genres available in the Vimeo app. For instance, you can find premium Movies from Asia and Europe. The quality of the stream is also pretty well. We do have Full HD and HQ quality available. You can also connect your Android Device to the chromecast. Well, the Vimeo app offers a lot of great features. So let us now take a look at some of them.

Features of Vimeo

 • Subtitles are available in the app to make sure that the users get greater experience.
 • Users can also Download the movies on their Android Device and watch them later.
 • Various filters can be applied to the list of the movies by Genre, Year, Rating and type.
 • The user interface is user-friendly and easy to use.
 • A large collection of movies and shows.

You can download the Vimeo app for completely free on your Android Device from the Google Play Store.

35. BIGSTAR Movies & TV

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 28

Continuing with the list of over 40 free movie apps to watch movies on Android Device, we have the BIGSTAR Movies & TV coming in at number 35 on the list. Now, in BIGSTAR Movies & TV you will find a lot of award-winning Independent movies, foreign films, documentaries, film festival winners, short films and more. The Bigstar Movies & TV app has a pretty nice user interface as well which is responsive and modern. You can watch well over thousands of movies for completely free on your Android Device.

For instance, there are a lot of Bollywood, Hollywood movies in the app as well. Not only this, but you can also find a lot of series and TV shows in the app. You can also connect your Android Device to the big screen using Android TV, Amazon Fire TV, Roku, Smart TVs, Chromecast and many more. Anyways, with that being said, let us now take a look at the features of BIGSTAR Movies & TV. Should we?

Features of BIGSTAR Movies & TV

 • Supports Xbox, Roku, Chromecast and other smart TVs.
 • Continue watching from the timestamp where you left off before.
 • Free from malware and any other exploit scripts.
 • All the content is Legal and streams quickly.
 • Available on the Google Play Store for completely free.
 • Free Streaming in high definition quality.
 • Huge Collections of Movies and TV Shows.

You can download the Bigstar Movies & TV Shows app for completely free on your Android Device from the Google Play Store.

36. CyberFlix

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 29

CyberFlix is another great app for Android Devices when it comes to watching free movies and shows on Android. Now, the CyberFlix app is one of the best alternatives to the Showbox which is one of the most popular apps for watching movies and shows for free on Android devices. There might not be a huge library of movies in the app. But we can surely say that the movies are being updated quite frequently. The users can also use external video players in order to enjoy the exclusive content from the app like the MX Video Player. There are subtitles available for the movies as well for those of you who were wondering.

Now, the CyberFlix is not 100% legal and thats the reason why you will not find the app officially on the Google Play Store. But that in no way means that the app is not reliable or will harm your privacy. You can still use the CyberFlix app on your Android Device using the APK file of the same. Anyways, let us now take a look at the features of CyberFlix. Should we?

Features of CyberFlix

 • New Movies and shows are regularly updated inside the app.
 • HD and SD and FULL HD Playback Quality Support are there.
 • Simple yet elegant and easy to use User Interface.
 • Subtitle Support is also present for some languages.
 • External video players are also supported like the MX Player.

Unfortunately, the CyberFix is not available on the Google Play Store. But, you can still download and install the CyberFlix apk on your Android Device.

37. IMDb Freedive

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 30

As a lot of you might already know that the IMDB is the largest resource library for movies, shows, documentaries and all other television and internet shows. In IMDB, you can take a look at the ratings and reviews of the Movie or show as well. Anyways, the IMDb Freedive service is being hosted by the Amazon. This IMDb Freedive is a completely free service which runs using the revenue it generates from advertisements. Anyways, IMDb Freedive has some of the best movies and content from all around the world. There are quite a lot of new releases as well which makes sure that you are always up to date with the content.

You can enjoy watching a lot of content including the movies, shows and originals for free with Amazon, IMDb. However, you do need to sign up for a free account on the app. You can easily login with the FB or Google login directly to the app without any issues. All you really need afterwards is an internet connection. The IMDb Freedive app is officially available on the Google Play Store. Let us now take a look at the features of IMDb Freedive. Should we?

Features of IMDB Freedive

 • Universal Search platform can be found in the app.
 • Over thousands of free movies along with other content can be found in the app.
 • Easy searching for over 70+ services.
 • Fewer Ads which makes sure that the users get a good experience.
 • Simple yet elegant and useful user Interface.

38. MX Player

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 31

Moving on with the list of best 40+ Free Movie Apps to watch free movies on Android, we have the MX Player coming in at number 38 on the list. Now, we dont think that the MX Player even needs any introduction. The MX Player for Android is one of the most popular apps which is developed by a Korean company and is being bought by Indias Time Group. The app for Android has literally a lot of downloads on the Google Play Store with a good rating and reviews as well. A lot of people dont know that the MX Player is also an OTT service which will help you to enjoy premium Movies, Web Series, MX Originals, TV Shows and Live TV for Free with Ad Support.

The content you will find in the app is mostly for the Indian users only. You need not to buy any subscription in order to stream the content on your Android Device. You might not even sign up on the app. All you really need to do is install the app and use your Internet. Anyways, let us now take a look at the features of the MX Player app for Android. Should we?

Features of MX Player

 • Clean and simple to use user interface.
 • A large number of Bollywood and Regional movies to choose from.
 • A few Web Originals can be found as well.
 • The app is available officially.
 • Users can also watch Live TV and More.

You can download the MX Player app for completely free on your Android Device from the Google Play Store.

39. Hulu

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 32

Hulu comes in at number 39 on our list of 40+ Free movie Apps to watch and stream movies on Android Device. Now, the Hulu app is actually a subscription-based online streaming platform where you can watch thousands of videos from around the world. But guess what. You can also stream some limited content for free on your Android Device using this Hulu app. The Hulu app has a pretty modern and simple user interface which makes things even more simple. With the free subscription, the users can enjoy well over 150 movies and TV Shows.

There are live TV shows as well which you can stream on your Android Device for free using the Hulu app. The app actually works as a mix of Sling TV and Netflix, offering both TV Shows as well as Live TV to its users. If you want to enjoy more content, then you can opt-in for their paid subscription which is quite affordable. Anyways, let us now take a look at the features of the Hulu app for Android. Should we?

Features of Hulu App for Android

 • More than around 150 Movies and TV Shows for free with the free subscription.
 • The quality here is of HD Streaming.
 • Dedicated Mobile Apps for both iOS and Android.
 • Officially available on the Google Play Store.

You can download the Hulu app for completely free on your Android Device from the Google Play Store.

40. Yidio

Más de 40 mejores aplicaciones de películas gratis para ver películas gratis 33

And finally the last, but not the least, we have the Yidio app for Android on our list of over 40 best free movie apps to watch and stream free movies on Android Device. Now, the Yidio app is not so popular these days but that does not really mean that the app has nothing great to offer. The app actually is an aggregate App which acts as a guide for various over 70 streaming services. How cool is that? Do you know whats even better? With the Yidio app, the users can universally search the content and watch it online.

Most of the movies and shows can be streamed for free. But you might need to buy a subscription for some of the content like that from like Netflix and G-Movies Respectively. The Yidio app does a really good job of pooling the data from the Internet and then showing you the same inside a single app. Anyways, let us now take a look at the feature of Yidio app. Should we?

Features of Yidio app

 • Universal Search platform is available inside the app.
 • There are quite a lot of Free movies and TV Shows.
 • Less Ads to ensure a greater user experience.
 • Simple yet elegant and modern user interface.
 • Officially available on the Google Play Store.

You can download the Yidio app for completely free on your Android Device from the Google Play Store.

So thats it guys, this was our take on 40+ Best Free Movie Apps to watch movies for free. We hope that you guys found this post useful. Let us know what do you guys think about this list in the comments section down below. Also, do let us know whats your pick for the best app to watch and stream movies online for free on Android.