Налепницата WhatsApp не работи со Android: што да правам?

Вратете во разговор WhatsApp на најдобра апликација за Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Не ги гледате налепниците WhatsApp на Android? Не можете да ги видите налепниците што ги добивате на WhatsApp за Android? Еве како да се обидете да го поправите

Не гледам налепница за Android на WhatsApp

Во изминатите неколку дена навлегов во вознемирувачки проблем поврзан со WhatsApp на Android.

Практично Повеќе не можев да ги видам налепниците што моите пријатели ги испраќаа во разговор, во никој случај. Наместо налепниците, се појави бела стрела, еден вид симбол за преземање, кој, сепак, дури и ако е притиснат, не преземаше ништо и пред сè не ми дозволуваше да ги видам налепниците.

Со кликнување на стрелката, наместо налепницата, се појави транспарентен празен простор. И по затворањето и повторно отворањето на WhatsApp, стрелката за преземање налепници повторно се појави.

Во заклучок, немаше начин да се видат налепниците на WhatsApp.

Затоа, направив малку напор, се зафатив и се обидов прилично досадно решение за овој проблем. И подолу ќе објаснам како да го сторите тоа во случај да се соочите и со ваков проблем.

WhatsApp не вчитува налепници: што да правам?

Ако исто така го доживувате овој проблем на неуспех да се вчитаат налепниците на WhatsApp, еве ги сите совети што можам да ви ги дадам за да се обидете да го решите:

  • затворете WhatsApp од мултитаскинг и обидете се повторно да го отворите. Обично овој „трик“ го решава проблемот, но не секогаш
  • се префрла од WiFi во врска со податоци и обратно. Понекогаш налепниците не се натоварени поради врската “танчерка”
  • проверете дали не сте во роаминг: во роаминг, налепниците не се преземаат. Како резултат, не можете да ги видите правилно. Обидете се да се поврзете на WiFi мрежа во овој случај
  • обидете се да го рестартирате паметниот телефон: класичното решение „вклучете и исклучете“ може да работи
  • одете во продавницата со Android Play и проверете дали има ажурирања за WhatsApp: ажурирањето WhatsApp може да го реши проблемот
  • обидете се да преземете и инсталирате WhatsApp Бета за Android > WhatsApp Бета Андроид: Како да станете Бета тестер

Ако сите овие чекори не функционираат, жал, но немам други решенија за вас.

Ако откако ги испробате сите, не можете да го решите овој проблем на налепниците WhatsApp кои не се натоварени или прикажани, проблемот е поврзан со програмата WhatsApp.

Ова значи дека програмерите, со неодамнешно ажурирање, вовеле грешка што не дозволува да ги прикажувате, прикажувате и поставувате налепниците.

Во овој случај, според тоа, единственото нешто што можете да го направите е да го чекате Објавено е ново ажурирање WhatsApp што ја поправа грешката. Најмногу за неколку часа или повеќе од еден ден, програмерите ќе го поправат проблемот: продолжете да ја барате продавницата за Play ако е објавено ново ажурирање за програмата и преземете го веднаш штом е достапно.

Заклучоци

Со овој напис на WhatsApp заклучивме.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!