Направи и Заландо исто така и со Посте Италијане

Како да се направи Zalando со Poste Italiane

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали сте купиле на Заландо и дали треба да направите поврат? Од денес, како и со UPS-от, можете да направите враќање на Zalando и во италијанските пошти или во мрежата на Punto Poste

Како да се направи Zalando со Poste Italiane

Zalando и Poste Italiane заедно за да го олесниме и пофлексибилното i се враќа во Италија. Еве ги деталите за оваа важна вест.

Одлична вест за сите Италијански клиенти кои се навикнати да пазарат на Заландо: само денес официјално беше соопштено нов стратешки договор Заландо е Италијански пост што во суштина ќе им овозможи на купувачите да ги направат производите купени на Заландо многу полесни и побрзи.

Како?

Едноставна: Можно е да се направи Zalando да се врати не само со UPS-от, но и во Италијански пошти и исто така на места во мрежата на Пунто Посте (тобаконисти, поврзани продавници, шкафчиња).

Изречена пошта на Заландо

Значи, ако мора да направите Заландо да се врати, од денес имате многу повеќе можности и пред сè имате многу поголема флексибилност: повеќе не е потребно да почекате курирот да оди во вашата куќа, исто како што веќе не мора да одите во најблиската канцеларија за курири на UPS-от.

Едноставно, договорете се за испорака на враќање на новите придружни точки и за неколку моменти можете вратете го вашиот производ во Zalando. Фантастично!

Но, ајде да ги видиме во детали сите овие новости.

Заландо и Посте италијански договор за враќање

Како што се очекуваше, Целта на овој договор е јасно дека од ги прават повратите полесни за сите италијански клиенти.

Договорот е веќе оперативен: ова значи дека сите клиенти од Заландо што ги сакале вратете производ купени во рамките на платформата е-трговија, волја контактирајте со една од над 12 илјади пошти присутна на италијанска територија, или реклама една од точките во мрежата на Пунто Посте кој се состои од над 3.000 тобаконисти и здружени продавници и 350 шкафчиња.

Направено Заландо е брзо и лесно со Посте италијански

Леснотијата на враќање Тоа е еден од најважните елементи на секторот за е-трговија што купувачите го земаат предвид кога тоа го прават Онлајн шопинг.

Како неодамнешна анализа на Нетком, 7 од 10 италијански е-купувачи сметаат дека леснотијата на враќање е основен елемент.

Па со целта за подобрување на квалитетот на трговското искуство за своите клиенти, Заландо додаде потраганова можност за враќање благодарение на договорот со Посте Италијане.

UPS-от го направи Заландо: од денес имате други можности

Како што веројатно веќе знаете, до сега во Италија метод на враќање на добро познатата онлајн продавница специјализирана за модни производи, како што се чевли и облека, предвидено повлекување од страна на курирот UPS-от директно на адреса на клиентот.

Многу удобно на хартија, Штета што курирот честопати минуваше во работното време во кое клиентите не беа дома и не беа во можност да го достават пакетот до превозникот. И така, тие беа принудени да одат во најблиската канцеларија на УПС за направи враќање во Заландо.

Благодарение на оваа новина, сепак, работите радикално се менуваат: клиентите сега имаат еден поголема флексибилност до изберете најпогодно решение според нивните потреби.

Наместо да го чекате курирскиот дом, клиенти Заландо ќе можат од денес доставува производи до поштата додека одите дома или за време на паузите за работа. Многу удобно и многу брзо! Вистинска револуција.

Рикардо Вола, Директорот Јужна Европа и картичките за подароци на Заландо, со овие зборови ги коментираше овие новини за италијанскиот пазар:

Возбудени сме за ова партнерство со ваков важен оператор како Посте Италијане – вели Рикардо Вола, директор на Јужна Европа и картички за подароци на Заландо – Како што се развиваат желбите на нашите клиенти, така и ние мора; во Заландо ги гледаме нашите клиенти не само како купувачи преку Интернет, туку како лица со приватен и професионален живот полн со обврски и со постојано менување на приоритетите. Со нудење на ова дополнително и флексибилно решение за управување со поврат, ние превземаме уште еден чекор напред во внесувањето на фитинг просторијата во домовите на нашите италијански клиенти, со цел да станеме почетна точка за модата (т.н. почетна точка за мода )

Заландо направи враќање

Постапката за враќање не се менува, секогаш е иста. За погодност, сепак, да видиме водич за враќање на Zalando од компјутер (Windows или Mac) и паметен телефон или таблет.

Направете поврат на Заландо од компјутер

За почеток, поврзете се на почетната страница на Zalando и најавете се на вашата сметка со движење на покажувачот на глувчето прекумалиот човек во горниот десен дел од страницата и кликнување на копчето Најави се.

, со внесување на адресата за е-пошта и лозинката на вашата сметка во соодветните полиња и потоа кликнување на копчето Логирај Се. Во овој момент, внесете ја е-поштата и лозинката на вашата сметка на Zalando.

Откако ќе се најавите, одете до предметот мојот акаунт (се наоѓа во горниот десен агол) и одберете ја предметот Направете враќање од менито што се појавува. Сега кликнете на копчето Продолжете со враќањето пронајден во долниот десен агол на новата страница.

Во овој момент изберете ја редот што сакате да го вратите и кликнете на соодветната врска Вратете ставка од оваа нарачка потоа изберете ги предметите по редоследот што сакате да го вратите (сите или само некои) со проверка на полето од лево и изберете ја причината за враќање од менито од десно. Откако ќе се заврши ова, кликнете на Продолжи.

Сега изберете дали сакате да направите:

  • Се врати со UPS-от: во овој случај, користете ја етикетата што се наоѓа во пакетот и резервирајте ја домашната колекција преку веб-страницата на UPS-от. Следете ги упатствата овде.
  • Се врати со СДА / Посте италијански: ако имате етикета UPS, но сакате да ја искористат услугата SDA / Poste Italiane, за време на постапката за враќање преку Интернет, кликнете на „Јас немам етикета“, изберете дали сакате колекција дома или достава до пошта и притиснете вашата нова етикета за враќање.

Потврдете сè и сте завршиле. Доколку сте ја побарале домашната колекција, почекајте да помине курирот, инаку однесете го пакетот Zalando во најзгодниот центар за собирање.

Направете поврат на Заландо од паметни телефони и таблети

Прво на сите преземете апликацијата Заландо за паметни телефони со Android или iOS и Влезете со внесување на е-пошта и лозинка.

Во овој момент, пристап до делот моите нарачки од менито што се појавува и кликнете на редот што ја содржи стоката што имате намера да ја вратите.

После тоа, кликнете на копчето Вратете го предметот сместено во центарот на екранот што е отворен, проверете го полето за да означите кои предмети сакате да ги вратите (сите или само некои од нив) и потоа наведете ја причината за враќање од соодветното паѓачко мени. Потврдете сè и продолжете.

Сега изберете дали сакате да направите:

  • Се врати со UPS-от: во овој случај, користете ја етикетата што се наоѓа во пакетот и резервирајте ја домашната колекција преку веб-страницата на UPS-от. Следете ги упатствата овде.
  • Се врати со СДА / Посте италијански: ако имате етикета UPS, но сакате да ја искористат услугата SDA / Poste Italiane, за време на постапката за враќање преку Интернет, кликнете на „Јас немам етикета“, изберете дали сакате колекција дома или достава до пошта и притиснете вашата нова етикета за враќање.

Потврдете сè и сте завршиле. Доколку сте ја побарале домашната колекција, почекајте да помине курирот, инаку однесете го пакетот Zalando во најзгодниот центар за собирање.

Потврдете сè и сте завршиле. Доколку сте ја побарале домашната колекција, почекајте да помине курирот, инаку однесете го пакетот Zalando во најзгодниот центар за собирање.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!