Наставките за Firefox се оневозможени деновиве? Тоа е бубачка за истечен сертификат [Soluzione]

Наставките за Firefox се оневозможени заради истечен сертификат

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Во овие денови, необична бубачка се појавува на прелистувачот Firefox со сите или повеќето од наставките оневозможени поради истечен сертификат. Еве го решението

Оневозможени се екстензии за Firefox? Дефект на истечен сертификат. Еве го решението

Ако сте корисник на прелистувач од Мозила, Firefox, деновиве сигурно ќе забележите дека додатоците или наставките се оневозможени без очигледна причина. Тоа е само самата Мозила која го објави проблемот на Твитер, што требаше да се должи на истечен сертификат се користи за потпишете ги додатоците и темите, затоа од 2 часот по полноќ вечерва (полноќ УТЦ), ќе имаа престана да работи оневозможува стандардно.

Речиси веднаш заминаа натпреварите решетки на Твитер, Редит и исто така Бугзила, каде беа пријавени првите испади со нефункционални додатоци. На проблем со сертификат имплицира дека некои додатоците не инсталираат, инсталацијата не успева или е оневозможена ако е веќе инсталирана.

Всушност, обидувајќи се да инсталирате додатоци пораката “Преземањето не успеа Проверете ја вашата врска“И очигледно, алармот се исклучи на мрежата.

Тимот на Мозила тој веќе започна да работи на решавање на проблемот скоро веднаш, и во овие минути е објавено дека јас работа за ослободување на фикс корективни би бил исправен. Можеби веќе во вечерните часови или утре бидејќи фиксот се тестира и може да биде дистрибуирани во минута.

Додатоците не работат на Firefox: Како да ги поправите

Има различни решенија во моментот и ние поминувамеинсталација на програмерите или ноќните верзии на Firefox, бидејќи тие ја интегрираат опцијата за да го оневозможите потписот за екстензии и да го сторат тоа, треба да напишете за: конфигурација во лентата со адреси и потоа побарајте го записот xpinstall.signatures.required и конечно двоен клик за да го поставите Лажни.

Друго решение за активирање на екстензиите е вратете го датумот на компјутерот до 3 мај чекајќи Mozilla да ја ослободи фиксната.

Конечно натаму Reddit има и друго алтернативно решение, но тоа се откажува кога прелистувачот се рестартира.

Ажурирајте 6 МАЈ 2019

Mozilla ја објави верзијата 66.0.4 со која се решаваат сите проблеми. Ажурирајте сега со преземање на најновата верзија од следниве врски. ти можеш преземете Firefox 66.0.4 во Италијански бесплатно со кликнување на следниве врски според вашиот оперативен систем Windows, MAC, Linux или Android:

Преземете го Firefox 66.0.4 италијански целосен инсталатор Windows x86

Преземете го Firefox 66.0.4 италијански целосен инсталер Windows x64

Преземете Firefox 66.0.4 италијански MAC

Преземете го Firefox 66.0.4 италијански Линукс

Преземете го Firefox 66.0.4 Android

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!