Научете како да инсталирате HumBird VPN на вашиот компјутер

Научете како да инсталирате HumBird VPN на вашиот компјутер

Научете како да инсталирате HumBird VPN на вашиот компјутер 1

Бесплатно VPN е зачувување на прелистување. Thisе уживате во побезбедно прелистување на Интернет со оваа алатка. Getе добиете прокси-сервери од многу различни земји за да се поврзете од оваа апликација.

Затоа, можете рачно да изберете кој било од серверите за држави во табелата или автоматски да се поврзете со еден клик. Со поврзување со оваа алатка, ќе уживате и во брзата брзина на Интернет. Денес ќе разговараме за тоа како можете да преземете HumBirdVPN на вашиот компјутер.

Слично читање: Kiwi VPN – Бесплатно преземање за компјутер

Што е HumBird VPN?

HumBird VPN е познат како најбезбедна и достапна апликација за корисници на Интернет. Станува подобро познато на корисниците заради неговата безбедност и приватноста на Интернет. Користи протоколи за shadowsock кои им помагаат на корисниците да го кријат својот идентитет преку Интернет.

HumBird VPN има овластување да им овозможи на корисниците никогаш да не се идентификуваат кога вршат активности на Интернет. На пример, ќе најдете многу прокси-сервери кои ја менуваат IP адресата на клиентите. Ако ја имате оваа апликација, ќе бидете заштитени од кој било хакер или агент интернет провајдер.

Забелешка: Бесплатни и брзи области со прокси вклучуваат Јапонија, САД. САД, Кореја, Сингапур и многу други. Дури и ако овие прокси сервери работат добро, верувајте дека потрошувачите ќе останат безбедни и приватни.

Кориснички интерфејс на HumBird VPN

Findе најдете многу VPN што имаат потреба од систем за регистрација на Интернет за да функционираат. Сепак, апликацијата HumBird VPN е ослободена од процесот на регистрација и регистрација на Интернет. Доаѓа со многу едноставен интерфејс. Дозволено е да ја започнете вашата врска со еден клик по инсталацијата на оваа апликација. Во оваа апликација, ќе најдете само неколку екрани.

 • Едниот доаѓа со копче каде можете да го вклучите и исклучите VPN.
 • Можете да го изберете серверот што ви е потребен за да се поврзете на друг екран.
 • Можете да изберете од многу сервери, но ќе најдете само неколку достапни земји. Се чини дека тоа е мал проблем за оние кои сакаат да пристапат на Интернет од одредена земја.

  Проверете и: Добијте апликација FishVPN на вашиот компјутер

  Како да преземете и инсталирате HumBirdVPN за компјутер

  Треба да добиете емулатор за Android (како BlueStacks) за да ја преземете и инсталирате апликацијата HumBirdVPN на вашиот компјутер. Може да стартувате и користите HumBirdVPN на вашиот компјутер со помош на плеер за апликации BlueStacks. Ајде да видиме чекор-по-чекор процес за тоа како да преземете и инсталирате HumBirdVPN за компјутер.

  Чекор 1 (преземете го BlueStacks):Прво, треба да го преземете емулаторот за Android, како емулаторот на BlueStacks за Android.

  Чекор 2 (инсталирајте го BlueStacks):По завршувањето на преземената датотека, мора да кликнете двапати. Потоа инсталирајте ја апликацијата BlueStacks на вашиот компјутер.

  Чекор 3 (пребарување за HumBirdVPN):Може да го видите интерфејсот BlueStacks кога инсталацијата ќе заврши. Сега допрете ја лентата за пребарување и ставете го името HumBirdVPN во неа.

  Чекор 4 (конфигурирајте ја продавницата на Google Play):Допрете ја иконата за апликација HumBirdVPN кога ќе ги добиете резултатите од пребарувањето. Сега треба да дозволите продавница за апликации. Кликнете Продолжете и внесете ја вашата Gmail ID за да ја поправите продавницата на Google Play.

  Чекор 5 (преземете HumBirdVPN):Сега со кликнување на копчето за инсталација, можете да ја преземете апликацијата HumBirdVPN.

  Научете како да инсталирате HumBird VPN на вашиот компјутер 2

  Чекор 6 (користете HumBirdVPN за компјутер):Потребно ви е малку време за да ја преземете апликацијата. Откако ќе завршите, одете на почетната страница на BlueStacks Emulator. Опциите за апликација ќе ги најдете во менито. Одете во моите апликации каде што ќе добиете HumBirdVPN апликација. Сега кликнете на неа за да ја користите апликацијата HumBirdVPN на вашиот компјутер.

  Добрите

 • HumBirdVPN е целосно бесплатен за потрошувачите.
 • Тој нуди ВИП режим кој на корисниците им нуди огромни опции. На пример, потрошувачите имаат повеќе опции на сервери со овој ВИП режим.
 • Оваа апликација е многу лесна и едноставна за поврзување и употреба.
 • Getе добиете брза врска со сервер со само еден клик на иконата за ракета.
 • Дозволете им на корисниците да ја игнорираат цензурата на Интернет.
 • Ви овозможува да го изберете серверот што ви треба со специјалниот случај за ВИП-приватно.
 • Можете редовно да го ажурирате.
 • Има лесен и едноставен интерфејс.
 • Конс

 • Најзначаен недостаток на оваа единица е неговата мала брзина.
 • Ограничени опции на серверот.
 • заклучок

  HumBird VPN е бесплатна апликација која е многу важна за корисниците на Интернет. Тој нуди потрошувач со вештина на анонимност и исто така го игнорира ограничувањето преку Интернет. Сепак, можете да верувате на оваа апликација да ги извршува вашите активности на Интернет.

  Ако сакате да ја скриете вашата локација и да ја заштитите вашата приватност, можете да ја преземете и инсталирате HumBird VPN на вашиот компјутер во моментов. Ви благодариме што ја прочитавте статијата. Ако имате какви било прашања, ве молиме оставете коментар подолу.

  Поврзан пост: Ivacy VPN компјутер – целосна верзија