Најавени се сите новости на Фејсбук: Нов дизајн, Messenger, Desktop App и многу повеќе

Вести на Фејсбук 2019 и 2020 година

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

На конференцијата на Ф8 на Фејсбук, Марк Цукерберг ги објави сите новости што ќе ги видиме на сината социјална мрежа. Овде сите тие се во една статија

Најавени се сите новости на Фејсбук: Нов дизајн, Messenger, Desktop App и многу повеќе

На Фејсбук се одвива во воздух на револуција и токму за време на Фејсбук Ф8 конференција, ужасниот Марк Цукерберг тој објави многу промени кои започнуваат од целосно нов дизајн, вклучително и револуцијата во Messenger, Instagram и исто така дел посветен на играта.

Ние ги собравме сите новости во една статија.

Гласник

Messenger се развива и со следните ажурирања сите ќе бидат воведени безбедносни мерки како што се зголемувањето за приватност и криптирање од крај до крај. Еден ќе биде достапен верзија за MAC и Windows, активирање на темниот режим, ново Табот со пријатели каде само ќе можеме да ги видиме содржините на контакти што ги следиме на Фејсбук, Инстаграм и исто така WhatsApp. Конечно функционалност Гледајте заедно ќе ви овозможи да гледате видео со вашите пријатели.

Фејсбук

Ајде да преминеме на Фејсбук, каде што графичките иновации ќе бидат поголеми, со едно посветла графичка интерфејс, горната лента редизајнирано и ќе се воведе и волјата темна верзија. Мал логирање на лого, кој сега е сите кружни. Верзијата на Фејсбук, наречена ФБ5, е објавено денес на програмерите, само во наредните месеци ќе биде за секого.

Инстаграм

Социјалната мрежа на фотографии се развива и нелиr објавувањето на објавата нема да бара фотографија, но и текст, прашање или истражување. Оваа функција очигледно е креирана за бизнис да ги промовираат своите производи, а повторувањата со лоот исто така се подобриле шопинг на Инстаграм, каде полесно ќе се извршат нарачките. Willе можете да го додадете копчето Стип за донации каде корисниците ќе можат да соберат средства.

Запознавање со Фејсбук

Функцијата Запознавање со Фејсбук ќе овозможи да се укаже до 9 пријатели тоа ги сакаме тајно без да се извести лицето. Само ако другата личност исто така ве означи како нивна тајна loveубов, ќе добиете известување.

Игри

Конечно, играта е во центарот на последната револуција, каде што се пред-нарачките наПотрага по окулус, продадени за 399 €, повторно за да се прошири светот на видео игрите.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!