Најдобар менаџер на датотеки за Android: Пронајдете што се тие

Најдобар менаџер на датотеки за Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали ви треба програма за управување со датотеки на Android? Дали барате менаџер со датотеки или истражувате ресурси за Android? Еве ги најдобрите што обидете се и да ја преземете бесплатно

Управувач со датотеки со Android

Ажурирање на април 2020 година

Најдобар менаџер на датотеки со Android за управување со телефонски датотеки и папки: во оваа статија ќе најдете најдобрите менаџери со датотеки за Android, секогаш ажурирани.

Затоа, ќе одиме да ги видиме најдобрите бесплатни најдобри апликации за да разгледаме датотеки на Android и да истражуваме ресурси, да ги преместуваме, копираме и разгледаме сите датотеки на меморијата на паметниот телефон.

Што е управувач со датотеки за Android?

Управувач со датотеки, на Android како на Windows или Mac, е програма што ви овозможува да истражете ги папките на системот и подобро управувајте со датотеките.

Знаеш Windows Explorer или Mac Finder?

Еве, управувачот со датотеки на Android го прави истото: тоа ви овозможува да внесете ги папките присутни на вашиот паметен телефон, да преместувате, копирате или бришете датотеки, да креирате или менувате папки, подобро да ги организирате датотеките, да ги преименувате и многу повеќе.

И, се разбира, Управувач со датотеки исто така ви дозволува да инсталирајте ги APK-датотеките рачно на уредот со Android.

Во заклучок, со Управувач со датотеки имате максимална слобода управувајте со внатрешната и надворешната меморија на вашиот Android.

Дали ми е потребен менаџер на датотеки за Android?

Многу паметни телефони, како Samsung, Huawei, Xiaomi и други, веќе имаат претходно инсталиран менаџер на датотеки од компанијата (на Samsung на пример се нарекува Архива), така што во овој случај можете безбедно да го користите оној веќе присутен на вашиот паметен телефон.

Ако, од друга страна, нема таква програма на вашиот телефон, јас силно препорачувам да ја преземете и инсталирате, ќе биде многу корисно!

Кои се најдобрите менаџери на датотеки за Android?

На Играј продавница има многу Програми за управување со датотеки. Некои се бесплатно, други а плаќање, некои имаат повеќе карактеристики, други имаат помалку.

Изберете го вистинскиот управувач со датотеки многу е тешко за вашите потреби, особено ако не сте експертски корисник на овој свет.

Поради оваа причина, ќе најдете подолу најдобрите менаџери со датотеки да ги преземаат и пробаат на вашиот Android уред.

Пробавме многу, многу, но наведовме само најдобрите во овој напис.

Willе заштедите време во потрага по совршен менаџер на датотеки за вашите потреби и, пред сè, ќе бидете сигурни дека користите една од најдобри постојни програми за подобро управување со датотеките на Android.

Но, доволно со џагор, да видиме какви се најдобрите менаџери со датотеки да се обидат на Android.

1. Датотеки од Google:

Тоа е официјален менаџер на датотеки на Google. Едноставно, бесплатно, безбедно. Има помалку функционалност од другите програми, но многу е лесен за употреба.

Не е толку менаџер на датотеки како пригодна програма за ослободување простор, внатрешна меморија, дупликат датотеки и многу повеќе. Тој исто така нуди чиста функционалност на управувачот со датотеки, но е ограничен во овој поглед од другите апликации на списокот.

Сепак, вреди да се обидете.

Преземи датотеки од Google

2. Управувач со датотеки од Xiaomi:

Вистински менаџер на датотеки.

Курирани и модерни графики, многу погодни опции за подобро управување со вашите датотеки и брзо споделување на нив.

Тој нуди многу корисни функции, како што се брзо пребарување, можност за брзо преместување / бришење / отворање на датотеки, брзо споделување, компресија / декомпресија, копирање-паста и многу повеќе.

Поддржува практично каков било формат на датотека.

Препорачано!

Преземи Управувач со датотеки

3. Управувач со датотеки +:

Друг многу моќен управувач со датотеки за Android.

Графика е малку построга од онаа на Xiaomi, но суштината не се менува: многу карактеристики, едноставни за употреба, моќни и целосни. Не му недостасува ништо, дури и поддршка за НАС и услуги за складирање на облак.

Преземи Управувач со датотеки

4. Командант на датотеки:

Многу слична на претходната во однос на функционалноста, но со малку повеќе рафинирани графики.

Покрај функциите што се вообичаени за сите други, тука наоѓаме и дополнителни безбедносни карактеристики, канти за рециклирање (за враќање на избришаните датотеки), алатка за анализирање на меморијата, алатка за конвертирање на датотеки.

Навистина заврши!

Преземете командант на датотеки

5. Управувач со датотеки со X-plore:

Ја користев оваа програма во времето на првите паметни телефони на Nokia со екран на допир. Сè уште е достапен за Android, работи добро и има многу карактеристики, но графички е дефинитивно застарен.

Неговите карактеристики, сепак, остануваат многу валидни и јас навистина ја ценам можноста да навигирам помеѓу датотеки гледајќи во 2 папки истовремено на екранот. Во принцип, споредено со другите, тука хиерархијата на папките е прикажана на поедноставен и појасен начин, што особено го ценам.

Преземете X-plore File Manager

6. Управувач со датотеки со цврст истражувач:

Навистина многу убав и графички излечен менаџер на датотеки. Одлична навигација со два панели, многу погодна за преместување помеѓу папките.

Секако, остануваат сите други одлики што се веќе присутни на конкурентскиот софтвер, освен тоа што тука се зачинети со навистина убава и модерна графика.

За жал, за разлика од другите, ова се плаќа: можете да го пробате бесплатно 14 дена, тогаш мора да ја купите целата верзија.

Преземете го цврстиот Explorer

7. Вкупен командант:

Програма веќе достапна веќе некое време на Виндоус, која исто така ја прави својата валкана работа на Android.

Едноставен, „груб“ графички, но моќен и полн со карактеристики.

Можноста за поставување на два панели рамо до рамо за детално анализирање на содржината на двете папки е многу погодна.

Очигледно, сите други карактеристики што се веќе присутни на конкурентскиот софтвер остануваат присутни.

Преземете вкупно командант

8. Управувач со датотеки Asus

Управувач со датотеки Asus

Тој е стандарден управувач со датотеки на паметните телефони Asus, но може да се инсталира и на други мобилни модели, потполно бесплатен.

Со едноставен и естетски пријатен дизајн, Asus File Manager има прекрасен екран со категорија што ви овозможува да организирате и етикетирате датотеки. Тој е компатибилен со серија услуги за складирање на облак, како што се OneDrive, Google Drive и Dropbox, ви овозможува да компресирате и декомпресирате rar и zip датотеки и да пренесувате датотеки помеѓу телефон и компјутер, преку WiFi.

Управувачот со датотеки Asus е целосно без реклами, што е важна карактеристика.

Преземи Управувач со датотеки Asus

Заклучоци

Со овој напис заклучивме.

Меѓу многуте понудени програми, која одбравте? Кој мислите дека е најдобар?

Известете ги во коментарите и, исто така, известете ни дали сме заборавиле на кои било списоци програми.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!