Најдобар паметен телефон под 100 евра МАЈ 2020 година

Најдобри паметни телефони со Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Најдобар паметен телефон 100 евра: еве ги нашите совети за најдобрите модели што треба да ги купите. Дали сакате паметен телефон под 100 евра? Еве што треба да купите за да не бидете измамени

Најдобар паметен телефон за 100 евра

Ажурирање – МАЈ 2020 година

Се повеќе и повеќе пријатели, роднини и познаници кои сакаат да купат, ме контактираат нов телефон со цени помеѓу 50 и 100 евра но тие немаат идеја што да купат.

Тие се обидоа да погледнат понуди од Mediaworld, Unieuro, Euronics, Expert, Trony а исто така и на Амазон, но тие не можеа да најдат совршен паметен телефон да го купат меѓу многуте (дефинитивно ПРЕМНОГУ) комерцијални модели.

На крајот на краиштата, ги разбирам: светот на телефоните (не само Андроид) тоа е навистина многу комплицирано.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

И, ако завршивте во овој напис, Претпоставувам дека и вие сте во истата ситуација, така?

Те разбирам: И јас, кои работат со телефони, ми е тешко да имаат јасни идеи во еден свет кој толку брзо се развива. А камо ли каква конфузија може да се појави во главата личност која за прв пат се приближува на овој свет ..

КАКОВ НЕРЕД!

Само прошетајте на Интернет за да најдете луда количина на телефони под 100 евра. На крајот на краиштата, одењето во Google и пребарувањето се способни, зарем не?

ВИСТИНСКИОТ ПРОБЛЕМ е тоа, освен дизајнот, не е јасно кој е најдобар да се купи

Колку RAM меморија дали е за? Колку меморија треба внатрешна? И дисплеј колку голема треба да биде? И камера? Колку мегапиксел? И батерија? Но, тогаш игрите работат? Дали фотографиите се добри? И се гледа Нетфликс? Има ли ажурирања? Дали е присутна Play Store? Што е со апликациите на Google?

И тогаш, повторно: подобро да се купи Xiaomi, Redmi, Realme, Huawei, Honor, Oppo, Motorola, Sony, Nokia, Samsung или која друга марка? Секојдневно се појавува нова марка од Кина ..

Накратко, ништо не е сфатено!

ПЛАТЕТЕ ВНИМАНИЕ НА ГОРИ

И, со сите лажни понуди започнати од разни ланци на електроника или преку интернет продавници, за да се „тргнеме“ потребно е секунда.

Знам многу, многу луѓе кои мислеа да купат нов паметен телефон што се нуди, само за да дознаат кој тие скапо платија за еден стар модел.

На кратко, како што реков јас проблеми што може да се најде кога сакате да купите нов паметен телефон тие се многу, многу.

ОВДЕ Е РЕШЕНИЕ

Токму од оваа причина, решив да ги објавам водич за купување телефон со цена помеѓу 50 и 100 евра.

Водич едноставна, брза, јасна, нема важничене, што оди директно до точка, совршено за оние кои се неопределени и немаат идеја што да се купи кога станува збор за паметни телефони под 100 евра.

Упатство СЕКОГАШ ДОСТАВНО

И, секако ќе ја задржам оваа статија секогаш ажуриран, месец по месец, така што не добивате премногу стари уреди.

Како што веќе очекував, ќе одам да вметнам САМО најдобрите телефони, САМО оние кои навистина имаат смисла да купат, со отсекување на сите оние што изгледаат интересно, но во реалноста не се.

Сакам да ви помогнам навистина

Накратко, ги знам вашите потреби, знам колку сте неопределени и колку е тешко да најдете совршен производ, не сакам да ве збунувам понатаму, Сакам да ви помогнам да ги разјасните вашите идеи!

За разлика од многу други страници што ги објавуваат водичи за најдобри телефони 100 евра само да продадам (и да создадам комисии), сакам да ве советувам САМО оние неколку уреди што имаат смисла да ги купат.

ИСТО ЗА МОИТЕ ПРИЈАТЕЛИ И ЗНАЕЕ

Како што реков, Сакам да ви помогнам да пронајдете совршен производ, ова е мојот единствен интерес.

Патем, користејќи го овој ист напис, Можам да дадам совет на сите пријатели и роднини кои сакаат да купат телефон трошат 50-100 евра, без да ги објаснувам добрите и лошите страни на секој производ секој пат, така што водичот е удобен и за мене на крајот 🙂

ВАНО: Проверете ја конечната цена на ТРОВАПРЕZИ

Како што можете да видите, за секој телефон Вметнав и дирекна врска што ќе ви овозможи да ја купите по најниска цена достапна на Amazon.

Сепак, може да се случи дека цените на Амазон се високи. Поради оваа причина, пред да го завршите купувањето, ви препорачувам Проверете ја ажурираната цена на Тропапреци.

Ново за Тропапреци?

Одлично е компаратор за цени на продавницата на Интернеттотално бесплатно, што ќе ви овозможи да го купите паметниот телефон што ве интересира по најниска цена досега заштеда на многу пари!

Но, сега доволно со муабетот, еве ги моделите што ги препорачувам за овој месец.

ТЕЛЕФОНИ ПОД 100 ЕВРА

Еве ги моделите што ги препорачувам:

Samsung Galaxy A20e

Добро вграден паметен телефон кој обезбедува вообичаен целосен софтвер со кој се навикна јужнокорејскиот производител. Достапно е во единствена конфигурација која обезбедува 3 GB RAM меморија и 32 GB експанзивна внатрешна меморија. Погоден за оние кои сакаат паметен телефон со не премногу дарежливи димензии. Екранот всушност има дијагонала од 5,8 инчи.

Две задни камери (13 мегапиксели + 5 мегапиксели), една само предните 8 мегапиксели една поставена во модерно ниво во форма на капка по капка. Добра автономија загарантирана со батерија од 3.000 mAh. Комплетна поврзаност што не заборава 3,5 милиметарски аудио приклучок, портата Type-C, Bluetooth 5.0 и NFC чипот за мобилни плаќања.

На Тропареци ќе најдете МНОГУ пониски цени од оние на Амазон: околу 120 евра.

Huawei Y6 2019

Ако барате евтин, но квалитетен паметен телефон, тогаш Huawei Y6 2019 е вистинскиот уред за вас. Овој уред е целосно ажуриран, за да понуди едноставен телефон, но со интересни карактеристики, со голем LCD дисплеј и задна камера од 13 MP.

На Тропареци ќе најдете МНОГУ пониски цени од оние на Амазон: околу 100 евра.

Редми 8

Мал, компактен, ништо не недостасува. Сепак, за многу едноставна секојдневна употреба, Редми 8 е одличен и го почитува „недостатокот на претензии“ на оние што одлучуваат да го купат. Тоа работи добро и прави сè добро.

Под 100 евра на Тропапреци.

Huawei P Smart 2019

Huawei P Smart 2019 е совршен паметен телефон за нискиот крај. Нема вистински недостаток и навистина е впечатливо за убавината на телото и за дисплејот со неколку рабови и малото ниво. Huawei сака да заврши добро на крај и, сепак, се чини дека не заборава од каде доаѓа: паметни телефони со ефтин квалитет.

На Тропареци ќе најдете МНОГУ пониски цени од оние на Амазон: околу 115 евра.

Redmi Note 7

Redmi Note 7 е веројатно најдобрата вредност на паметните телефони за пари што некогаш ги направи Xiaomi (иако не го носи неговото име). Ништо не е во ред и софтверот е бомба. Мора да има!

На Тропареци ќе најдете МНОГУ пониски цени од оние на Амазон: околу 100 евра.

Samsung Galaxy A10

Голем екран и сè уште ниска цена: ова е она што го нуди овој смартфон Samsung.

Поевтин од својот постар брат Галакси 20е, Samsung Galaxy A10 интегрира 6.2-инчен дисплеј со HD + резолуција (720 x 1520 пиксели). Процесорот е придружуван од 2 GB RAM меморија и 32 GB простор за засилување. Предните куќи се со 5 мегапикселна камера, додека на задниот дел се појавува сензор од 13 мегапиксели.

Добра автономија е обезбедена од батеријата од 3.400 mAh. Има 3,5 аудио приклучок, но портата за полнење е микро-USB. Bluetooth се ажурира до најновата верзија 5.0. Нема чип NFC. Тоа е уред кој е способен да изведува дневни активности без притоа големи побарувања.

На Тропареци ќе најдете МНОГУ пониски цени од оние на Амазон: околу 100 евра.

НАЈДОБРИОТ СМАРТФОН 100 ЕВРА – ЗАКЛУЧОЦИ

Ние сме завршени со ирангирањето најдобри телефони под 100 евра од МАЈ 2020 година.

Со трошење помеѓу 50 и 100 евра ќе имате можност да донесете домашен паметен телефон со извонреден квалитет, можност да понудите батерија која трае најмалку цел ден, одличен прием, модерен и елегантен дизајн и респектабилна камера, можност за фотографирање со висок квалитет и ден и ноќ.

Па што купивте? Што мислите за овој ранг? Кој е паметниот телефон што го сакате?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

НАЈДОБРИОТ СМАРТФОН ПОД 100 ЕВРА

Имаш 100 евра достапен за купување на твое нов паметен телефон и не сакате да потрошите денар повеќе? Мора да купите нов телефон и ваш буџетот е 100 евра? Мора да направите подарок и мислевте на еден паметен телефон од 100 евра? Ако сте збуниле со идеи и не знаете што да купите, не грижете се.

Во оваа статија јас собрав за вас најдобрите паметни телефони од 100 евра за купување.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!