Најдобар паметен телефон под 200 евра | МАЈ 2020 година

Најдобри паметни телефони со Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Најдобар паметен телефон 200 евра: еве ги нашите совети за најдобрите модели што треба да ги купите. Дали сакате паметен телефон под 200 евра? Еве што треба да купите за да не бидете измамени

Најдобар паметен телефон за 200 евра

Ажурирање – МАЈ 2020 година

Се повеќе и повеќе пријатели, роднини и познаници кои сакаат да купат, ме контактираат нов телефон со цени помеѓу 100 и 200 евра но тие немаат идеја што да купат.

Тие се обидоа да погледнат понуди од Mediaworld, Unieuro, Euronics, Expert, Trony а исто така и на Амазон, но тие не можеа да најдат совршен паметен телефон да го купат меѓу многуте (дефинитивно ПРЕМНОГУ) комерцијални модели.

На крајот на краиштата, ги разбирам: светот на телефоните (не само Андроид) тоа е навистина многу комплицирано.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

И, ако завршивте во овој напис, Претпоставувам дека и вие сте во истата ситуација, така?

Те разбирам: И јас, кои работат со телефони, ми е тешко да имаат јасни идеи во еден свет кој толку брзо се развива. А камо ли каква конфузија може да се појави во главата личност која за прв пат се приближува на овој свет ..

КАКОВ НЕРЕД!

Само прошетајте на Интернет за да најдете луда количина на телефони под 200 евра. На крајот на краиштата, одењето во Google и пребарувањето се способни, зарем не?

ВИСТИНСКИОТ ПРОБЛЕМ е тоа, освен дизајнот, не е јасно кој е најдобар да се купи

Колку RAM меморија дали е за? Колку меморија треба внатрешна? И дисплеј колку голема треба да биде? И камера? Колку мегапиксел? И батерија? Но, тогаш игрите работат? Дали фотографиите се добри? И се гледа Нетфликс? Има ли ажурирања? Дали е присутна Play Store? Што е со апликациите на Google?

И тогаш, повторно: подобро да се купи Xiaomi, Redmi, Realme, Huawei, Honor, Oppo, Motorola, Sony, Nokia, Samsung или која друга марка? Секојдневно се појавува нова марка од Кина ..

Накратко, ништо не е сфатено!

ПЛАТЕТЕ ВНИМАНИЕ НА ГОРИ

И, со сите лажни понуди започнати од разни ланци на електроника или преку интернет продавници, за да се „тргнеме“ потребно е секунда.

Знам многу, многу луѓе кои мислеа да купат нов паметен телефон што се нуди, само за да дознаат кој тие скапо платија за еден стар модел.

На кратко, како што реков јас проблеми што може да се најде кога сакате да купите нов паметен телефон тие се многу, многу.

ОВДЕ Е РЕШЕНИЕ

Токму од оваа причина, решив да ги објавам водич за купување телефон со цена помеѓу 100 и 200 евра.

Водич едноставна, брза, јасна, нема важничене, што оди директно до точка, совршено за оние кои се неопределени и немаат идеја што да се купи кога станува збор за паметни телефони под 200 евра.

Упатство СЕКОГАШ ДОСТАВНО

И, секако ќе ја задржам оваа статија секогаш ажуриран, месец по месец, така што не добивате премногу стари уреди.

Како што веќе очекував, ќе одам да вметнам САМО најдобрите телефони, САМО оние кои навистина имаат смисла да купат, со отсекување на сите оние што изгледаат интересно, но во реалноста не се.

Сакам да ви помогнам навистина

Накратко, ги знам вашите потреби, знам колку сте неопределени и колку е тешко да најдете совршен производ, не сакам да ве збунувам понатаму, Сакам да ви помогнам да ги разјасните вашите идеи!

За разлика од многу други страници што ги објавуваат водичи на најдобрите телефони 200 евра само да продадам (и да создадам комисии), сакам да ве советувам САМО оние неколку уреди што имаат смисла да ги купат.

ИСТО ЗА МОИТЕ ПРИЈАТЕЛИ И ЗНАЕЕ

Како што реков, Сакам да ви помогнам да пронајдете совршен производ, ова е мојот единствен интерес.

Патем, користејќи го овој ист напис, Можам да дадам совет на сите пријатели и роднини кои сакаат да купат телефон со трошење 100-200 евра, без да ги објаснувам добрите и лошите страни на секој производ секој пат, така што водичот е удобен и за мене на крајот 🙂

ВАНО: Проверете ја конечната цена на ТРОВАПРЕZИ

Како што можете да видите, за секој телефон Вметнав и дирекна врска што ќе ви овозможи да ја купите по најниска цена достапна на Amazon.

Сепак, може да се случи дека цените на Амазон се високи. Поради оваа причина, пред да го завршите купувањето, ви препорачувам Проверете ја ажурираната цена на Тропапреци.

Ново за Тропапреци?

Одлично е компаратор за цени на продавницата на Интернеттотално бесплатно, што ќе ви овозможи да го купите паметниот телефон што ве интересира по најниска цена досега заштеда на многу пари!

Но, сега доволно со муабетот, еве ги моделите што ги препорачувам за овој месец.

ТЕЛЕФОНИ ПОД 200 ЕВРА

Еве ги моделите што ги препорачувам:

Чест 9х

Објавен во 2019 година.

Тоа е паметен телефон погоден за оние што бараат сигурност и квалитет, без да трошат големи количини. Сè е добро, но не одликува во ништо. Сепак, скокачката камера е убава, што излегува само кога е потребно и ви овозможува да имате паметен телефон на цел екран без дупки и решетки.

Oppo A9

Објавен во 2020 година.

OPPO A9 2020 е интересен паметен телефон кој се лизга малку на олеофобичната заштита на дисплејот и на некои не најинтересен софтвер. Но, тоа е прашање на приоритет: со вистинските попусти ќе однесете дома убав паметен телефон, со голем дисплеј и одлична автономија. Но, очигледно не недостасува конкуренција и А9 2020 може да се изгуби во ова море на понуди.

Huawei P30 Lite

Објавен во 2019 година.

Huawei P30 Lite е совршено врамен производ, кој губи многу од горниот дел од опсегот, но има доволно за да ги задоволи потребите на оние кои не можат да трошат повеќе. Имаме 3 (дискретни) фотоапарати, многу голем и светла екран, добра автономија и многу внатрешна меморија. Покрај тоа, конечно се чини дека е навистина дел од семејството „П“.

АЛТЕРНАТИВЕЛНО ОЦЕНУВАЈТЕ НА НОВИОТ ЛИТЕ НА П30 ЛИТЕ (верзија ажурирана до 2020 година со повеќе RAM меморија и подобра предна камера).

Samsung Galaxy A20e

Објавен во 2019 година.

Samsung Galaxy A20e е производ во согласност со поставата на Samsung. Ако ви се допаѓа брендот и она што го нуди, како што е добар софтвер и пријатен и модерен дизајн, тоа нема да ве разочара, исто така благодарение на присуството на NFC, FM радио и приклучокот за слушалки, но, исто така, сметајте дека цената за лансирање е малку висока и по иста цена има паметни телефони со поголема меморија.

Realme 5 Pro

Објавен во 2019 година.

Пристигна во Италија во ноември 2019 година, Realme 5 Pro е паметен телефон кој убеден веднаш. Тој нуди над просечните перформанси, автономија на гранитот, добра цврстина на градежништвото и високо квалитетен фотографски сектор за опсегот на цени.

Оперативниот систем е Андроид прилагодено со ColorOS, графички интерфејс што можеби ќе се разгледа. Површината за поврзување има Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, Bluetooth 5, 3,5 милиметарски аудио приклучок за слушалки и USB Type-C порт. Дури и ако чипот NFC недостасува, има многу малку паметни телефони што можат да издржат Realme 5 Pro.

Samsung Galaxy A40

Објавен во 2019 година.

Не е најдобриот избор во однос на вредноста за парите, потсетени сме на светите чудовишта Redmi Note 7, Realme 3 Pro, но тежи веродостојноста на марката, излечениот софтвер, дизајнот и преносливоста, тогаш лесно може да се разбере како Samsung Galaxy A40 остана стабилно меѓу најдобрите продавачи на Amazon.it за многу недели.

Huawei P Smart Z

Објавен во 2019 година.

Единствена е во овој опсег на цени што нема дупки за предната камера, бидејќи е вметната во механизам за поп-ап, кој излегува одозгора на барање.

Тоа сигурно не е најстариот перформанси уред на пазарот, но, покрај дизајн на целиот екран со скокачка камера, тој нуди и гранитна автономија, комплетен приклучок за поврзување (има и USB Type-C, NFC и 3.5 аудио приклучок мм), добра конструктивна цврстина и вообичаено софтверско искуство на кое кинеската компанија веќе некое време ги навикнуваше корисниците.

СЕКО КАКО ПОВЕЕ HUAWEI P SMART + 2019 година

Redmi Note 8 / Redmi Note 8T

Два извонредни паметни телефони, кои се практично идентични ако не беше дека моделот 8T исто така го монтира NFC, отсутен на „нормалниот“ модел.

И во двата случаи зборуваме за уреди кои нудат добра градба, исклучителен екран, добра камера и гранитна автономија. Исто така, има и 3,5 милиметарски аудио приклучок и USB Type-C порт.

Xiaomi Mi A3

Објавен во 2019 година.

Ергономијата, автономијата и Android One се трите клучни точки на овој Xiaomi Mi A3, аспекти што потенцијалните купувачи мора да ги погледнат.

„Грев“ напишан со големи букви за дисплејот. За останатите, ќе беше совршен среден опсег: Android Stock, ажурирања загарантирани најмалку две години, сигурен, убав, ергономски точен, одлична автономија и со дигалката.

Внимание, дисплејот не е драма, но полошо е од целиот среден опсег на пазарот денес, претпочитам Full HD IPS. Штета затоа што, освен дисплејот, подобро е од Mi A2 во секој аспект.

Најдобри паметни телефони 100 200 евра – Заклучоци

Ние сме завршени со ирангирањето најдобри паметни телефони 200 евра во МАЈ 2020 година.

Со трошење помеѓу 100 и 200 евра ќе имате можност да донесете домашен паметен телефон со извонреден квалитет, можност да понудите батерија која трае најмалку цел ден, одличен прием, модерен и елегантен дизајн и респектабилна камера, можност за фотографирање со висок квалитет и ден и ноќ.

Па што купивте? Што мислите за овој ранг? Кој е паметниот телефон што го сакате?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

НАЈДОБРИОТ СМАРТФОН ПОД 200 ЕВРА

Имаш 200 евра достапен за купување на твое нов паметен телефон и не сакате да потрошите денар повеќе? Мора да купите нов телефон и ваш буџетот е 200 евра? Мора да направите подарок и мислевте на еден паметен телефон од 200 евра? Ако сте збуниле со идеи и не знаете што да купите, не грижете се.

Во оваа статија јас собрав за вас најдобрите паметни телефони од 200 евра за купување.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!