Најдобар паметен телефон под 300 евра | МАЈ 2020 година

Најдобри паметни телефони со Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Најдобар паметен телефон 300 евра: еве ги нашите совети за најдобрите модели што треба да ги купите. Дали сакате паметен телефон под 300 евра? Еве што треба да купите за да не бидете измамени

Најдобар паметен телефон за 300 евра

Ажурирање – МАЈ 2020 година

Се повеќе и повеќе пријатели, роднини и познаници кои сакаат да купат, ме контактираат нов телефон со цени помеѓу 200 и 300 евра но тие немаат идеја што да купат.

Тие се обидоа да погледнат понуди од Mediaworld, Unieuro, Euronics, Expert, Trony а исто така и на Амазон, но тие не можеа да најдат совршен паметен телефон да го купат меѓу многуте (дефинитивно ПРЕМНОГУ) комерцијални модели.

На крајот на краиштата, ги разбирам: светот на телефоните (не само Андроид) тоа е навистина многу комплицирано.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

И, ако завршивте во овој напис, Претпоставувам дека и вие сте во истата ситуација, така?

Те разбирам: И јас, кои работат со телефони, ми е тешко да имаат јасни идеи во еден свет кој толку брзо се развива. А камо ли каква конфузија може да се појави во главата личност која за прв пат се приближува на овој свет ..

КАКОВ НЕРЕД!

Само прошетајте на Интернет за да најдете луда количина на телефони под 300 евра. На крајот на краиштата, одењето во Google и пребарувањето се способни, зарем не?

ВИСТИНСКИОТ ПРОБЛЕМ е тоа, освен дизајнот, не е јасно кој е најдобар да се купи

Колку RAM меморија дали е за? Колку меморија треба внатрешна? И дисплеј колку голема треба да биде? И камера? Колку мегапиксел? И батерија? Но, тогаш игрите работат? Дали фотографиите се добри? И се гледа Нетфликс? Има ли ажурирања? Дали е присутна Play Store? Што е со апликациите на Google?

И тогаш, повторно: подобро да се купи Xiaomi, Redmi, Realme, Huawei, Honor, Oppo, Motorola, Sony, Nokia, Samsung или која друга марка? Секојдневно се појавува нова марка од Кина ..

Накратко, ништо не е сфатено!

ПЛАТЕТЕ ВНИМАНИЕ НА ГОРИ

И, со сите лажни понуди започнати од разни ланци на електроника или преку интернет продавници, за да се „тргнеме“ потребно е секунда.

Знам многу, многу луѓе кои мислеа да купат нов паметен телефон што се нуди, само за да дознаат кој тие скапо платија за еден стар модел.

На кратко, како што реков јас проблеми што може да се најде кога сакате да купите нов паметен телефон тие се многу, многу.

ОВДЕ Е РЕШЕНИЕ

Токму од оваа причина, решив да ги објавам водич за купување телефон со цена помеѓу 200 и 300 евра.

Водич едноставна, брза, јасна, нема важничене, што оди директно до точка, совршено за оние кои се неопределени и немаат идеја што да се купи кога станува збор за паметни телефони под 300 евра.

Упатство СЕКОГАШ ДОСТАВНО

И, секако ќе ја задржам оваа статија секогаш ажуриран, месец по месец, така што не добивате премногу стари уреди.

Како што веќе очекував, ќе одам да вметнам САМО најдобрите телефони, САМО оние кои навистина имаат смисла да купат, со отсекување на сите оние што изгледаат интересно, но во реалноста не се.

Сакам да ви помогнам навистина

Накратко, ги знам вашите потреби, знам колку сте неопределени и колку е тешко да најдете совршен производ, не сакам да ве збунувам понатаму, Сакам да ви помогнам да ги разјасните вашите идеи!

За разлика од многу други страници што ги објавуваат водичи на најдобрите телефони 300 евра само да продадам (и да создадам комисии), сакам да ве советувам САМО оние неколку уреди што имаат смисла да ги купат.

ИСТО ЗА МОИТЕ ПРИЈАТЕЛИ И ЗНАЕЕ

Како што реков, Сакам да ви помогнам да пронајдете совршен производ, ова е мојот единствен интерес.

Патем, користејќи го овој ист напис, Можам да дадам совет на сите пријатели и роднини кои сакаат да купат телефон со трошење 200-300 евра, без да ги објаснувам добрите и лошите страни на секој производ секој пат, така што водичот е удобен и за мене на крајот 🙂

ВАНО: Проверете ја конечната цена на ТРОВАПРЕZИ

Како што можете да видите, за секој телефон Вметнав и дирекна врска што ќе ви овозможи да ја купите по најниска цена достапна на Amazon.

Сепак, може да се случи дека цените на Амазон се високи. Поради оваа причина, пред да го завршите купувањето, ви препорачувам Проверете ја ажурираната цена на Тропапреци.

Ново за Тропапреци?

Одлично е компаратор за цени на продавницата на Интернеттотално бесплатно, што ќе ви овозможи да го купите паметниот телефон што ве интересира по најниска цена досега заштеда на многу пари!

Но, сега доволно со муабетот, еве ги моделите што ги препорачувам за овој месец.

ТЕЛЕФОНИ ПОД 300 ЕВРА

Еве ги моделите што ги препорачувам:

Галакси А51

Samsung Galaxy A51 е интересна еволуција на производот од минатата година. Главно е екранот кој зачудува и е интересен на прв поглед. Камерата, сепак, не е изненадувачки, автономијата останува само просечна и перформансите не се на врвот.

Алтернативно, размислете за купување на претходниот модел, Галакси А50, сè уште сегашни и поевтини.

ГАЛАКСИ A70

Samsung Galaxy A70 е Galaxy A50 за оние кои сакаат поголем дисплеј. Тоа е малку нетипичен Самсунг, но е во центарот на обидот да го спречи напредокот на Кинезите. Доколку ве интересираат смартфоните Samsung, ова е исто така добар „пакет“ што треба да го земете во предвид.

Redmi Note 9S

Објавен во март 2020 година.

Фантастичен уред. Супер голем и светл екран. Објавувањето со навистина молња страничен отпечаток. Димензиите се дарежливи, не е погоден за оние со мали раце.

Единствено што му недостасува: чипот на NFC. За останатото, тоа е SUPER телефон, понуден по одлична цена и со многу добар хардвер, особено за овој опсег на цени.

Realme 6

Објавен во март 2020 година.

Повторно телефон малку голем, но многу добар.

Многу RAM меморија, многу внатрешна меморија, одлична камера, одлична батерија, совршена и за игри. И самостојно, тој има и дисплеј од 90Hz, што го прави смартфонот да изгледа уште поточен, сјаен и брз.

Huawei P30 Lite New Edition

Објавен во јануари 2020 година.

Тоа е како 2019 P30 Lite, но се подобрува со 6 GB RAM (наместо 4) и по дефинирана селфи камера. На кратко, извонреден телефон, кој прави сè добро. И Huawei се залага за загарантиран квалитет и ажурирања.

Xiaomi Mi 9T

Објавен во 2019 година.

Xiaomi Mi 9T е целосен среден опсег. Има агресивна цена што им овозможува на оние што ја купуваат да имаат целосен пакет софтвер, хардвер, автономија, дисплеј и камера. Фантастична лизгачка селфи камера која излегува само кога е потребно.

Huawei Нова 5Т

Навистина одличен уред, секако меѓу најдобрите во овој опсег на цени. Одговорна, одлична батерија, одлична камера, естетски многу убаво. На лансирањето беше малку скапо, но сега е најдобро купување.

Чест 20

Honor 20 е севкупно добар паметен телефон, со убав дисплеј прекинат со дупката на камерата и добра автономија. Тоа е близнак на Note 5T, едноставно чини помалку.

Oppo Reno2 Z

Објавен во 2019 година.

OPPO Reno 2Z е вистинската економска верзија на Reno 2. Техничките спецификации се апсолутно соодветни и ние сè уште го имаме истиот одличен дизајн и истиот одличен дисплеј.

Realme X2

Објавен во 2019 година.

Realme X2 е паметен телефон со среден опсег, кој се продава по исклучително прифатлива цена. Во споредба со неговиот постар брат, може да му недостасува карактеристична функција, но тој сепак има исклучително комплетен хардвер, исто така, нуди многу RAM меморија, многу внатрешна меморија, во овој случај исто така може да се прошири.

Redmi Note 8 Pro

Објавен во 2019 година.

Многу разумен паметен телефон. Прегледува некои повеќе светкави детали, откажувајќи се од процесорот Snapdragon, AMOLED дисплејот и читачот на отпечатоци од прстот под дисплејот, но докажува крајно конкретно со тоа што нуди пакет што скоро ниту еден паметен телефон не го нуди во истиот опсег на цени: многу голема брзина меморија, слотови за microSD, аудио приклучок, NFC, двоен опсег WiFi, FM радио, инфрацрвена порта, многу батерија и голем екран.

ПИКСЕЛ 3А

Објавен во 2019 година.

Pixel 3a е производ на Google и по дефиниција не е евтин. Но, тоа е исто така Pixel што многумина го бараат: одличен фотоапарат, одличен дисплеј и чист и ажуриран софтвер 3 години. Ако го баравте искуството на Google, само го најдовте по одлична цена.

На Амазон има многу висока цена. Подобро да се погледне на други страници.

LG G8S ThinQ

Објавен во 2019 година.

При лансирањето имаше апсурдна и претерана цена. По денешната цена е вистински врв на опсегот, понуден по цена на среден опсег. Да се ​​купи! Тоа е особено сигурен уред од гледна точка на брзина, автономија и камера, можеби глава над многу врвни опсези толку многу пофалени во последните времиња.

На Амазон има многу висока цена. Подобро да се погледне на други страници.

НАЈДОБРИОТ СМАРТФОН 200 300 ЕВРА – ЗАКЛУЧОЦИ

Ние сме завршени со ирангирањето најдобри телефони под 300 евра од МАЈ 2020 година.

Со трошење помеѓу 200 и 300 евра ќе имате можност да донесете домашен паметен телефон со извонреден квалитет, можност да понудите батерија која трае најмалку цел ден, одличен прием, модерен и елегантен дизајн и респектабилна камера, можност за фотографирање со висок квалитет и ден и ноќ.

Па што купивте? Што мислите за овој ранг? Кој е паметниот телефон што го сакате?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

НАЈДОБРИОТ СМАРТФОН ВО 300 ЕВРА

Имаш 300 евра достапен за купување на твое нов паметен телефон и не сакате да потрошите денар повеќе? Мора да купите нов телефон и ваш буџетот е 300 евра? Мора да направите подарок и мислевте на еден паметен телефон од 300 евра? Ако сте збуниле со идеи и не знаете што да купите, не грижете се.

Во оваа статија јас собрав за вас најдобрите паметни телефони од 300 евра за купување.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!