Најдобар паметен телефон под 400 евра | МАЈ 2020 година

Најдобри паметни телефони со Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Најдобар паметен телефон 400 евра: еве ги нашите совети за најдобрите модели што треба да ги купите. Дали сакате паметен телефон под 400 евра? Еве што треба да купите за да не бидете измамени

Најдобар паметен телефон за 400 евра

Ажурирање – МАЈ 2020 година

Се повеќе и повеќе пријатели, роднини и познаници кои сакаат да купат, ме контактираат нов телефон со цени помеѓу 300 и 400 евра но тие немаат идеја што да купат.

Тие се обидоа да погледнат понуди од Mediaworld, Unieuro, Euronics, Expert, Trony а исто така и на Амазон, но тие не можеа да најдат совршен паметен телефон да го купат меѓу многуте (дефинитивно ПРЕМНОГУ) комерцијални модели.

На крајот на краиштата, ги разбирам: светот на телефоните (не само Андроид) тоа е навистина многу комплицирано.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

И, ако завршивте во овој напис, Претпоставувам дека и вие сте во истата ситуација, така?

Те разбирам: И јас, кои работат со телефони, ми е тешко да имаат јасни идеи во еден свет кој толку брзо се развива. А камо ли каква конфузија може да се појави во главата личност која за прв пат се приближува на овој свет ..

КАКОВ НЕРЕД!

Само прошетајте на Интернет за да најдете луда количина на телефони под 400 евра. На крајот на краиштата, одењето во Google и пребарувањето се способни, зарем не?

ВИСТИНСКИОТ ПРОБЛЕМ е тоа, освен дизајнот, не е јасно кој е најдобар да се купи

Колку RAM меморија дали е за? Колку меморија треба внатрешна? И дисплеј колку голема треба да биде? И камера? Колку мегапиксел? И батерија? Но, тогаш игрите работат? Дали фотографиите се добри? И се гледа Нетфликс? Има ли ажурирања? Дали е присутна Play Store? Што е со апликациите на Google?

И тогаш, повторно: подобро да се купи Xiaomi, Redmi, Realme, Huawei, Honor, Oppo, Motorola, Sony, Nokia, Samsung или која друга марка? Секојдневно се појавува нова марка од Кина ..

Накратко, ништо не е сфатено!

ПЛАТЕТЕ ВНИМАНИЕ НА ГОРИ

И, со сите лажни понуди започнати од разни ланци на електроника или преку интернет продавници, за да се „тргнеме“ потребно е секунда.

Знам многу, многу луѓе кои мислеа да купат нов паметен телефон што се нуди, само за да дознаат кој тие скапо платија за еден стар модел.

На кратко, како што реков јас проблеми што може да се најде кога сакате да купите нов паметен телефон тие се многу, многу.

ОВДЕ Е РЕШЕНИЕ

Токму од оваа причина, решив да ги објавам водич за купување телефон со цена помеѓу 300 и 400 евра.

Водич едноставна, брза, јасна, нема важничене, што оди директно до точка, совршено за оние кои се неопределени и немаат идеја што да се купи кога станува збор за паметни телефони под 400 евра.

Упатство СЕКОГАШ ДОСТАВНО

И, секако ќе ја задржам оваа статија секогаш ажуриран, месец по месец, така што не добивате премногу стари уреди.

Како што веќе очекував, ќе одам да вметнам САМО најдобрите телефони, САМО оние кои навистина имаат смисла да купат, со отсекување на сите оние што изгледаат интересно, но во реалноста не се.

Сакам да ви помогнам навистина

Накратко, ги знам вашите потреби, знам колку сте неопределени и колку е тешко да најдете совршен производ, не сакам да ве збунувам понатаму, Сакам да ви помогнам да ги разјасните вашите идеи!

За разлика од многу други страници што ги објавуваат водичи на најдобрите телефони 400 евра само да продадам (и да создадам комисии), сакам да ве советувам САМО оние неколку уреди што имаат смисла да ги купат.

ИСТО ЗА МОИТЕ ПРИЈАТЕЛИ И ЗНАЕЕ

Како што реков, Сакам да ви помогнам да пронајдете совршен производ, ова е мојот единствен интерес.

Патем, користејќи го овој ист напис, Можам да дадам совет на сите пријатели и роднини кои сакаат да купат телефон трошат 300-400 евра, без да ги објаснувам добрите и лошите страни на секој производ секој пат, така што водичот е удобен и за мене на крајот 🙂

ВАНО: Проверете ја конечната цена на ТРОВАПРЕZИ

Како што можете да видите, за секој телефон Вметнав и дирекна врска што ќе ви овозможи да ја купите по најниска цена достапна на Amazon.

Сепак, може да се случи дека цените на Амазон се високи. Поради оваа причина, пред да го завршите купувањето, ви препорачувам Проверете ја ажурираната цена на Тропапреци.

Ново за Тропапреци?

Одлично е компаратор за цени на продавницата на Интернеттотално бесплатно, што ќе ви овозможи да го купите паметниот телефон што ве интересира по најниска цена досега заштеда на многу пари!

Но, сега доволно со муабетот, еве ги моделите што ги препорачувам за овој месец.

ТЕЛЕФОНИ ПОД 400 ЕВРА

Еве ги моделите што ги препорачувам:

Xiaomi Mi 9T Pro

Објавен во 2019 година.

Денес е сè уште еден од најдобрите телефони во овој опсег на цени: одличен хардвер, одличен фотоапарат, прекрасен дисплеј, одлична батерија, прилично брзи ажурирања на софтверот. Исто така, има pop-up предна камера што може да се повлече и вистински процесор со врвен опсег за ракување со најновите и најтешки игри без проблеми.

На Амазон има многу висока цена. Подобро е да го погледнете Тропапреци.

Samsung Galaxy A71

Објавен во 2019 година.

Совршено за оние кои ја сакаат марката Samsung. Моќен, убав, брз, ажуриран и модерен. Прави се и прави добро, без да чини премногу. Неговите димензии се многу дарежливи, тој е погоден за оние кои сакаат телефон со голем екран. Навистина заврши, ништо не недостасува.

Huawei P30

Објавен во 2019 година.

Објавен минатата година, но сепак меѓу најдобрите денес. Прави сè добро, не се откажува од ништо. Има „човечки“ димензии, е удобно да се справи, ги има сите услуги на Google, прави добри фотографии и има одлична батерија. RAM-от, процесорот и внатрешната меморија не се проблем. Сè уште се препорачува денес!

Xiaomi Mi Note 10

Објавен во 2019 година.

Врв на опсегот без сенка на сомнеж, со спектакуларна камера! Малку голема и тешка, но навистина е убава со својот заоблен екран.

Oppo Reno2

Објавен во 2019 година.

ПИКСЕЛ 3А

Објавен во 2019 година.

Pixel 3a е производ на Google и по дефиниција не е евтин. Но, тоа е исто така Pixel што многумина го бараат: одличен фотоапарат, одличен дисплеј и чист и ажуриран софтвер 3 години. Ако го баравте искуството на Google, само го најдовте по одлична цена.

На Амазон има многу висока цена. Подобро да се погледне на други страници.

Најдобри паметни телефони 300 400 евра – Заклучоци

Ние сме завршени со ирангирањето најдобри паметни телефони 400 евра во МАЈ 2020 година.

Со трошење помеѓу 300 и 400 евра ќе имате можност да донесете домашен паметен телефон со извонреден квалитет, можност да понудите батерија која трае најмалку цел ден, одличен прием, модерен и елегантен дизајн и респектабилна камера, можност за фотографирање со висок квалитет и ден и ноќ.

Па што купивте? Што мислите за овој ранг? Кој е паметниот телефон што го сакате?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

НАЈДОБРИОТ СМАРТФОН ЗА 400 ЕВРА

Имаш 400 евра достапен за купување на твое нов паметен телефон и не сакате да потрошите денар повеќе? Мора да купите нов телефон и ваш буџетот е 400 евра? Мора да направите подарок и мислевте на еден паметен телефон од 400 евра? Ако сте збуниле со идеи и не знаете што да купите, не грижете се.

Во оваа статија јас собрав за вас најдобрите паметни телефони од 400 евра за купување.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!