Најдобар паметен телефон под 500 евра МАЈ 2020 година

Најдобри паметни телефони со Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Најдобар паметен телефон 500 евра: еве ги нашите совети за најдобрите модели што треба да ги купите. Дали сакате паметен телефон под 500 евра? Еве што треба да купите за да не бидете измамени

Најдобар паметен телефон за 500 евра

Ажурирање – МАЈ 2020 година

Се повеќе и повеќе пријатели, роднини и познаници кои сакаат да купат, ме контактираат нов телефон со цени помеѓу 400 и 500 евра но тие немаат идеја што да купат.

Тие се обидоа да погледнат понуди од Mediaworld, Unieuro, Euronics, Expert, Trony а исто така и на Амазон, но тие не можеа да најдат совршен паметен телефон да го купат меѓу многуте (дефинитивно ПРЕМНОГУ) комерцијални модели.

На крајот на краиштата, ги разбирам: светот на телефоните (не само Андроид) тоа е навистина многу комплицирано.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

И, ако завршивте во овој напис, Претпоставувам дека и вие сте во истата ситуација, така?

Те разбирам: И јас, кои работат со телефони, ми е тешко да имаат јасни идеи во еден свет кој толку брзо се развива. А камо ли каква конфузија може да се појави во главата личност која за прв пат се приближува на овој свет ..

КАКОВ НЕРЕД!

Само прошетајте на Интернет за да најдете луда количина на телефони под 500 евра. На крајот на краиштата, одењето во Google и пребарувањето се способни, зарем не?

ВИСТИНСКИОТ ПРОБЛЕМ е тоа, освен дизајнот, не е јасно кој е најдобар да се купи

Колку RAM меморија дали е за? Колку меморија треба внатрешна? И дисплеј колку голема треба да биде? И камера? Колку мегапиксел? И батерија? Но, тогаш игрите работат? Дали фотографиите се добри? И се гледа Нетфликс? Има ли ажурирања? Дали е присутна Play Store? Што е со апликациите на Google?

И тогаш, повторно: подобро да се купи Xiaomi, Redmi, Realme, Huawei, Honor, Oppo, Motorola, Sony, Nokia, Samsung или која друга марка? Секојдневно се појавува нова марка од Кина ..

Накратко, ништо не е сфатено!

ПЛАТЕТЕ ВНИМАНИЕ НА ГОРИ

И, со сите лажни понуди започнати од разни ланци на електроника или преку интернет продавници, за да се „тргнеме“ потребно е секунда.

Знам многу, многу луѓе кои мислеа да купат нов паметен телефон што се нуди, само за да дознаат кој тие скапо платија за еден стар модел.

На кратко, како што реков јас проблеми што може да се најде кога сакате да купите нов паметен телефон тие се многу, многу.

ОВДЕ Е РЕШЕНИЕ

Токму од оваа причина, решив да ги објавам водич за купување телефон со цена помеѓу 400 и 500 евра.

Водич едноставна, брза, јасна, нема важничене, што оди директно до точка, совршено за оние кои се неопределени и немаат идеја што да се купи кога станува збор за паметни телефони под 500 евра.

Упатство СЕКОГАШ ДОСТАВНО

И, секако ќе ја задржам оваа статија секогаш ажуриран, месец по месец, така што не добивате премногу стари уреди.

Како што веќе очекував, ќе одам да вметнам САМО најдобрите телефони, САМО оние кои навистина имаат смисла да купат, со отсекување на сите оние што изгледаат интересно, но во реалноста не се.

Сакам да ви помогнам навистина

Накратко, ги знам вашите потреби, знам колку сте неопределени и колку е тешко да најдете совршен производ, не сакам да ве збунувам понатаму, Сакам да ви помогнам да ги разјасните вашите идеи!

За разлика од многу други страници што ги објавуваат водичи за најдобрите телефони 500 евра само да продадам (и да создадам комисии), сакам да ве советувам САМО оние неколку уреди што имаат смисла да ги купат.

ИСТО ЗА МОИТЕ ПРИЈАТЕЛИ И ЗНАЕЕ

Како што реков, Сакам да ви помогнам да пронајдете совршен производ, ова е мојот единствен интерес.

Патем, користејќи го овој ист напис, Можам да дадам совет на сите пријатели и роднини кои сакаат да купат телефон трошат 400-500 евра, без да ги објаснувам добрите и лошите страни на секој производ секој пат, така што водичот е удобен и за мене на крајот 🙂

ВАНО: Проверете ја конечната цена на ТРОВАПРЕZИ

Како што можете да видите, за секој телефон Вметнав и дирекна врска што ќе ви овозможи да ја купите по најниска цена достапна на Amazon.

Сепак, може да се случи дека цените на Амазон се високи. Поради оваа причина, пред да го завршите купувањето, ви препорачувам Проверете ја ажурираната цена на Тропапреци.

Ново за Тропапреци?

Одлично е компаратор за цени на продавницата на Интернеттотално бесплатно, што ќе ви овозможи да го купите паметниот телефон што ве интересира по најниска цена досега заштеда на многу пари!

Но, сега доволно со муабетот, еве ги моделите што ги препорачувам за овој месец.

ТЕЛЕФОНИ ПОД 500 ЕВРА

Еве ги моделите што ги препорачувам:

iPhone SE 2020

Објавен во 2020 година.

Тој е најевтиниот iPhone, но не и најмоќниот. Наследник на iPhone 8, монтира единечна камера со одличен квалитет, но го има истиот процесор како iPhone 11. Многу интересен производ, за оние кои сакаат моќен паметен телефон, но и мал и компактен, удобен за употреба со едната рака.

Google Pixel 4

Објавен во 2019 година.

Тоа е верзијата со Android на iPhone SE: мала, компактна, лесна, ништо не недостасува. Моќен како врв на опсегот, но со единечна камера. Препорачано за оние кои сакаат телефон со „чисто“ искуство со Android и акции и пред сè сакаат мал, компактен и удобен паметен телефон да го користи или транспортира.

Цената на Амазон е многу висока, побарајте ја на Тропапреци по пониска цена.

Samsung Galaxy S10 Lite

Објавен во 2020 година.

Моќен како Galaxy S10 2019, но со модерен дизајн, интересен хардвер, фер цена и рамен екран. Димензиите се многу дарежливи, совршени за оние кои сакаат голем екран.

Цената на Амазон е многу висока, побарајте ја на Тропапреци по пониска цена.

Realme X2 Pro

Објавен во 2019 година.

Realme е нова компанија и затоа како и секогаш е тешко да се дисбалансира на идните ажурирања, техничка помош или присуство на територијата. Но, нема сомнение дека овој X2 Pro нè остави воодушевен како што не се случи долго време. Не станува збор само за испумпување на листот со податоци, туку е и за да се обрне внимание на деталите, да се направи паметен телефон кој во секојдневно искуство нуди колку уреди со врвен опсег веќе на пазарот, но по третина од цената.

Со неодамнешното ажурирање на софтверот, стана БЕСТ што треба да го имате! Врв на опсегот без компромис по смешна цена.

Huawei P30 Pro

Објавен во 2019 година.

Врв на опсегот 2019 година, но сепак многу моќен и актуелен денес. Не пропушта ништо, има врвен хардвер и пред сè неверојатна камера. Апсолутно се препорачува, особено по тековни цени! Нема што да му завидува на врвот на опсегот што денес чинеше 800 или 900 евра.

Цената на Амазон е многу висока, побарајте ја на Тропапреци по пониска цена.

OnePlus 7T

Објавен во 2019 година.

OnePlus 7T е класично ажурирање на крајот на годината. Исто така, заврши добро оваа година. Дизајнот заработува многу со тоа што стана еден од најинтересните паметни телефони на пазарот, како и помалото зголемување на автономијата и хардверот. Камерите се оние на „Про“ од пред 6 месеци, добри, но не очекувајте чуда. Како и секогаш, софтверот и целокупното искуство на употреба се мајстори.

Цената на Амазон е многу висока, побарајте ја на Тропапреци по пониска цена.

Галакси S10e

Објавен во 2019 година.

Samsung Galaxy S10e, како што се чинеше уште од лансирањето, е веројатно најинтересниот производ во семејството. Неколку жртви споредени со постарите браќа нема да се чувствуваат во секојдневната употреба, додека ќе се почувствува поголемо ракување и скоро 300 евра во џеб. Одлични камери, добар софтвер, одличен дисплеј и генерално вистински врв на опсегот хардвер.

Најдобри паметни телефони 400 500 евра – Заклучоци

Ние сме завршени со ирангирањето најдобри паметни телефони 500 евра во МАЈ 2020 година.

Со трошење помеѓу 400 и 500 евра ќе имате можност да донесете домашен паметен телефон со извонреден квалитет, можност да понудите батерија која трае најмалку цел ден, одличен прием, модерен и елегантен дизајн и респектабилна камера, можност за фотографирање со висок квалитет и ден и ноќ.

Па што купивте? Што мислите за овој ранг? Кој е паметниот телефон што го сакате?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

НАЈДОБРИОТ СМАРТФОН ПОД 500 ЕВРА

Имаш 500 евра достапен за купување на твое нов паметен телефон и не сакате да потрошите денар повеќе? Мора да купите нов телефон и ваш буџетот е 500 евра? Мора да направите подарок и мислевте на еден Паметен телефон од 500 евра? Ако сте збуниле со идеи и не знаете што да купите, не грижете се.

Во оваа статија јас собрав за вас најдобрите паметни телефони од 500 евра за купување.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!