Најдобар фрлач за Android: Нашиот избор за 2019 година

Phonandroid : actu Android et High-tech

Еве го нашиот најдобар фрлач за Android во 2019 година. Ова е апликација достапна на Play Store која ви овозможува значително менување на интерфејсот и ергономијата без комплицирани манипулации. Има многу од нив и избравме неколку од нив. најпопуларна во продавницата со апликации на Google.

Повеќето фрлачи нудат промена на темите, домашните икони и многу често применуваат нови ефекти за скролување, за да создаваат кратенки преку персонализирани гестови на допир. На пример, со двојно допрете им се пристапува до поставките на паметниот телефон додека тројно допрете стартува апликација. Лизгањето на прстот во една насока ја отвора избраната страница и гестот „изклинвам“ или нотка обезбедува пристап до папката. Во зависност од инсталираниот модел, ќе биде можно да се оптимизира графичкиот рендерирање или обратно, да се поедностави за да се даде приоритет на перформансите.

Главната јачина на фрлачот Андроид е тоа што овозможува целосен ремонт на системот така што изгледот и ергономијата спортуваат поблиску со своите корисници. Бидете подготвени да потрошите многу време прилагодувајќи сè, бидејќи за среќа, има нешто за секого, исто како почетници и познавачи.

Следното е мало резиме на Најдобриот фрлач за Android во 2019 година. Очигледно, има уште десетици, и ова се само избори што ги сметаме за најинтересни, во зависност од тоа како сакате да ги користите.

Акција за лансирање 3

Бидејќи е на врвот на најдобриот фрлач е Action Launcher 3 и ова, од добра причина. Извор на прилагодување за секој паметен телефон, додавањето на лансирање апликации како овој, овозможува вметнување на Quickpages, капаци, …

Многу други достапни функции што ќе го подобрат вашиот терминален интерфејс на Android. Action Launcher 3 прави неколку работи.

    Користете ја преку фиоката за апликации Избришете ја апликацијата за да се појави како графичка контролаСлична и неограничена лизгање Променете ја иконата во папка Брзо Функција за пребарувањеПременете ја папката лесно менувајте фонтови TypeClose лента за статус

андроид

Лантер за Android One

директно на оваа страница. Откако ќе ја преземете АПК, едноставно инсталирајте ја следејќи ги нашите упатства ако не знаете која операција да ја извршите. Android One Launcher нуди чист и лесен интерфејс со Android кој оди директно до целта. Ова е развивач кој го извадил Launcher од паметниот телефон Android One, Xiaomi Mi A1 што имавме можност да го тестираме.

Постојат некои разлики со Launchers достапни на паметните телефони на Google пиксели, како што е фиока за апликации со бела позадина. Покажуваме дека инсталацијата на АПК работи добро дури и во терминали кои не се вкоренети. Се надевам дека Google ќе го направи овој фрлач достапен директно на Play Store. Треба да се напомене дека гигантот за пребарување сè уште нуди Google Now Launcher.

Апус

Естетски многу успешен, Апус исто така може да се прилагоди. Многу позадини, теми, икони пакети, анимации и алатки за секогаш да имате софистициран интерфејс. Лир автоматски ја класифицира вашата апликација во папки, интуитивни гестови што ви овозможуваат пристап до кратенки.

Функцијата Free Swipe ви дава директен пристап до поставките на телефонот и системот. Лир е исто така опремен со забрзувач на изведба, оптимизатор на батеријата. Но, еден недостаток е дека рекламирањето може да биде малку вознемирувачко за некои луѓе.

андроид-гугл-игра

Фрлач на BlackBerry

BlackBerry нуди фрлач на Play Store за корисници на паметни телефони кои немаат уреди за марки, но сепак сакаат да имаат интерфејс што е близу до она што производителот треба да го понуди на терминалот. Dayе се додаде 30 дневно судење понудено без трошоци надвор од огласот. Можно е да се исфрли од надомест. Следниве се главните точки на овој интерфејс:

    Додатоците за додатоци на BlackBerry ви овозможуваат да прикажете кој било додаток за апликација само со вклучување нагоре или надолу на иконата на почетниот екран, за брзо пристап до информациите што ги имате кога ви се потребни, Креирајте специјални кратенки за брзо бирање, рута на Google Maps, Drive Скенирање и други. Прилагодете го изгледот на вашиот уред со иконски пакувања, позадини и мелодии. Променете го изгледот на панелот на почетниот екран Скријте одделни апликации од почетниот екран и од екранот „Сите апликации“

Најдобри лансери за Android: Нашите избор за 2019 година 1

Фрлач на CM

Google Play

Еви Ланчер

Google Play

Оди го фрлачот EX

фрлач на Google Play

Стартувач на Google Now

фрлач на Google Play

Фрлач на IOS 13

Дали користите Android, но сепак како интерфејс за iPhone? Го имаме она што ви треба: овој фрлач го имитира изгледот на иконите и гестовите на iOS 13. 3D допирот е исто како на вистински iPhone и исто така и на начинот на кој паметниот телефон на Apple го презентира и управува со апликациите. Овој фрлач на iOS поддржува додатоци, на пример за симулирање на Центарот за контрола, помошниот допир или дури и оригиналната позадина.

Најдобри лансери за Android: Нашите избор за 2019 година 2

Фрлач на Мајкрософт

Најдобри лансери за Android: Нашите избор за 2019 година 2

Нова фрлач

андроид

Ланка за POCO: Pocophone F1 верзија

Соло фрлач

Милиони корисници имаат доверба во тоа, што се гледа во многу високиот рејтинг на Solo Launcher. Овој фрлач ќе ви биде лојален пријател во бизнисот со редизајнирање и прилагодување на класичниот Android интерфејс што во моментот го користите. Многу едноставна и мазна, оваа апликација е потполно бесплатна, но сепак ви овозможува да уживате во слободата на прилагодување.

    Комплетно бесплатен, брз и брз интерфејс, Голема колекција на теми и иконски пакувања, мала интеграција на анимации Google Now

фрлач на Google Play

Плоштад дома 2

Најдобри лансери за Android: Нашите избор за 2019 година 4

TSF фрлач 3Д-школка

Приод TSF фрлач 3D некаде збунувачки на почетокот. 3Д анимациите се многубројни и охрабрувачки за целата. Можеме да поставиме икони според нашите желби, можноста за интеракција е скоро неограничена. Уредникот најави повеќе од 200 карактеристики, лесно е да се манипулира со овој фрлач со едната рака, како што можеме да видиме во видео презентацијата. Лансирањето треба да се разгледа и препорачуваме да го пробате. Оваа апликација е достапна бесплатно во Play Store!

Google Play Store

За помалку иницираните, ќе разберете, многу можности се отворени за вас и на овие избори најдобриот фрлач во 2019 година само врвот на ледениот брег. Ако користите стартувач на Android и сакате да го споделите со нас, известете ги во коментарите. Има десетици од нив и најинтересно не е секогаш најпопуларно.