Најдобрата игра за инди за да внимавате во февруари 2020 година

sony playstation 5 patent backward compatibility ps5

Најкраткиот месец од годината е тука, но тоа не значи дека има недостаток на инди игри на хоризонтот. Без разлика дали сакате игри со игри, загатки игри или тешки мистерии, има нешто за сите што наскоро ќе доаѓаат.

Ако инди-игрите се ваш стил, не заборавајте да го проверите нашиот список со најважните наслови објавени овој месец!

Кунаи – 6 февруари

кунаи игра

Слика: Аркадни екипаж

  • Платформа: Nintendo Switch, Steam

Боже, еве го игра. Ја играв оваа на PAX West и беше шармантна акција. Играте како … таблет компјутер кој исто така е нинџа? Ете, ова е чудна продажба. Поентата е дека имате овие куки контролирани од активирачи и Леле Дали е забавно да се движите Откако ќе ги почувствувате неверојатните реакции на играта, ќе се движите како гром од молња додека ќе го натерате секој непријател со кој се среќавате. Ако сакате игри со голема брзина, вие сте треба играше Кунаи.


Витези и велосипеди – 6 февруари

игра на велосипеди и витези

Слика: Меч игра пена

  • Платформа: Nintendo Switch, веќе достапен на други платформи

Искрено, малку знам за тоа Витез и велосипед. Ова се опишува како приказна / истражување, но знам уште две важни работи: 1) објавено од Double Fine, кои имаат совршен вкус во проектите што избираат да ги објават и 2) само барајќи тоа, знам дека ова е светот што сакам да го поминам.

Витез и велосипед веќе има многу критичко признание на другите платформи, но на 6 февруари може да добиете Nintendo Switch.


Самоубиство на Рејчел Фостер – 19 февруари

самоубиствена игра за згрижување на ракел

Слика: Даедалска забава

  • Платформа: PlayStation 4, Xbox One, Steam

Прва игра за истражување каде што денес ги посетувате хотелите и нуркате во натприродни места што откриваат темно и тајно минато? Бојата сум iousубопитен. Искрено? Јас всушност не сакам да знам повеќе, затоа што тоа се доволно информации за да знам дека сакам да играм Самоубиство на Рејчел Фостер.


Лумот – 20 февруари

Игра Лумот

Слика: Luminawesome игра

Лумот најдобро опишано како биолуминисцентна игра загатки. Играте како мала животна форма која отскокнува низ целиот свет, осветлувајќи загатки на интересни начини за нивно решавање. Целиот свет е навистина убав и зрачи со смиреност кога сте во него. Тешко е да се утврди што точно го направило тоа Лумот интересно, но штом контролорот е во ваши раце, тоа има смисла.

Морам да копам прилично широко со овој на PAX West и навистина ми се допаѓа времето со тоа. Загатките се паметни, контролите се задоволителни, а тимот за развој се одлични луѓе.


Конан Чоп Чеп – 25 февруари

Играта Кондоп исецка

Слика: Funcom

  • Платформа: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One и Steam

Обично го чувствувам пулсот во светот на инди-играта, но повремено наоѓам нешто што ќе излезе на мое место како, „Добро, што пекол што е тоа и како никогаш не сум слушнал за тоа? ” Конан Чоп е еден од насловите.

Очигледно оваа игра започна како шега што луѓето едноставно решија всушност да ја направат и за тоа сум благодарна што изгледам смешно и убаво. Механички, ова е како 1-4 играчи на ко-оп рогелике, слично на тоа Замоци-замоци со повеќе опции за прилагодување и пердемедија. ми треба.


Што мислиш? Која инди игра ви се допаѓа во февруари 2020 година? Известете ни подолу во коментарите или донесете ја дискусијата до нас Твитер или Фејсбук.

Препорака на уредникот:

  • Оваа станица SoundCloud со преминување на животни е прва станица на вашето патување до лудило
  • Колку плаќате за вашиот PS5, директно може да влијае на цената на Xbox Series X
  • Уметникот на Techno Remute лансира албум на касетата SNES – Ова е причината зошто тој го стори
  • Гуска од играта Untitled Goose е тука за да ја уништите работната површина на вашиот компјутер