Најдобра алтернатива на Stream on Demand за Kodi

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Со тек на побарувачката што конечно ги затвори своите врати, светот на Коди во Италија е потресен, но има и такви кои се подготвени да го заземат наследството. Инсталирајте го Злото Кинг

Тек на побарувачката беше дефинитивно најдобриот италијански додаток за Коди каде што беше можно бесплатно да се водат филмови и ТВ серии на нашиот јазик. За жал, од вчера додатокот веќе не работи за проблеми со „пцуење“ на други додатоци кои не ја почитувале работата на другите.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Тек на побарувачката ги затвора вратите! Збогум на додатокот за Kodi

Иако има многу алтернативни додатоци на Stream on Demand, Злото Кинг е дефинитивно најдобриот додаток за Коди кој ќе може да го заземе тешкото наследство на СОД.

Злото Кинг дозволува да гледајте бесплатно стриминг на целата италијанска и дигитална италијанска сателитска телевизија со многу меѓународни ТВ канали без блокади или забавувања и со добар вкупен квалитет на стриминг.

Што можете да видите со Злото Кинг?

Злото Кинг им овозможува на двајцата да ја видат целата Италијанска и светска сателитска и дигитална телевизија, целиот спорт како што се фудбал, Серија А, Серија Б, Лига Европа, Лига на шампиони во УЕФА, но и кошарка, Формула 1, Мото ГП и повеќе стриминг, но и да одат на истражување филм е ТВ серии на италијански јазик.

Како да инсталирате Evil King со инсталаторот Evil King

Инсталирањето на Злото Кинг е многу лесно и сега ќе биде доволно инсталирајте го складиштето на Kodi за секогаш да се ажурира најновата верзија на Evil King автоматски.

За да го направите ова, мора да инсталирате Evil Installer кој ќе ви помогне да инсталирате и ажурирате Evil King со неколку кликања. Со овој инсталетер збогум Злото Кинг не работи или Грешка при инсталацијата на Злото Кинг бидејќи инсталацијата и ажурирањето на Evil King ќе биде многу лесно.

Со Инсталатор на злото само кликнете на иконата Evil King за да започнете со инсталацијата без грешки. да ЗОШТО Инсталатор на злото не само што инсталира Evil King, туку и други додатоци кои се користат за да се направи Evil King да работи подобро и тоа се:

 • f4mTester
 • f4mProxy
 • Урл Резолвер
 • СпортДевил
 • Плексус
 • и многу други додатоци

Водич за тоа како да го инсталирате инсталаторот Evil на Kodi [Ultima versione sempre aggiornata]

Evil Installer е присутен на митското складиште ABA и затоа гледаме како да го инсталираме од тоа складиште на Kodi.

 • Отворете го Kodi
 • Оди горе СИСТЕМ -> Управување со датотеки
 • Кликнете двапати Додадете извор
 • Кликнете на влезот и вметнете ја врската http://androidaba.com/addons и потоа кликнете на Направено
 • Внесете го името на репо, влеговме АБА Репо и потоа следете ги следниве два чекори врз основа на верзијата на Kodi што сте ја инсталирале:
  • На КОДИ 16 Одете во домот и кликнете на СИСТЕМ -> Додаток -> Инсталирајте од поштенска датотека
  • На КОДИ 17 Одете во домот и кликнете на Додаток -> Прва икона во горниот лев агол -> Инсталирајте од поштенска датотека
 • Кликнете на АБА Репо -> додаток.EvilInstaller.zip
 • Почекајте известување за потврда за инсталацијата
 • Сега кликнете на Инсталирајте од складиштето -> складиште на Evil King -> Додаток на видео -> Evil King и конечно кликнете на Инсталирај
 • Сега кога сте го инсталирале инсталаторот Evil, можете да го најдете во делот Програми -> Програми за додаток и конечно натаму Инсталатор на злото
 • Рестартирајте го Kodi за поголема безбедност.

Сега отворете го инсталаторот Evil и изберете Evil King за да започнете со инсталирање на последниот додаток на Kodi.

Во моментотнајновата верзија на Evil King е 5.0.3.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!