Најдобра апликација за IPTV за Android: Ip View

Преглед на IP

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Андроид IPTV со Ip View. Андроид ТВ стриминг со новата апликација Ip View. Италијанската телевизија стримира Android бесплатно со апликацијата Ip View, IPTV апликација за Android

IPTV за Android

ПОСЛЕДНО Ажурирано: ЈУНИ 2020 година

Ако апликацијата веќе не работи, тука ќе ги најдете најдобрите совршено тестирани и функционални алтернативи: Најдобри апликации за Android IPTV

——————————–

Денес сакам да им соопштам на читателите на YLU за ново и интересно Апликација Android посветена на стриминг ТВ и IPTV.

Во врска со апликацијата се нарекува Преглед на IP и, како што се очекуваше, дозволува гледајте италијански ТВ-стриминг андроид бесплатно.

Тоа е, како што лесно можете да претпоставите, одличен алтернатива за попопуларната апликација TVTAP: графика и функционалност се различни, но содржината не се менува. На крајот тоа е фантастична програма што треба да ја имате бесплатна IPTV листа со Android.

Програмата се разбира не се презема од Play Store, така што во овој напис, покрај откривањето на карактеристиките што ги нуди апликацијата, ќе видиме и како преземете и инсталирајте APP на Ip View на сите паметни телефони и таблети со Android, но и на ТВ-кутиите.

Но, сега доволно од разговорот, ајде да одиме директно до точка на овој напис.

ВАЖНО: во овој напис правиме преглед на програмата достапна бесплатно за Android и што ја најдовме на Интернет, слободно достапна за секого. Ние самите не ја креиравме програмата и не го познаваме инвеститорот. Ние само ги анализираме предностите и слабите страни на програмата за Android. Ако го користите, преземете целосна одговорност за случајот. Ние не сакаме на кој било начин да охрабруваме употреба на програми што можат да го нарушат авторското право. Во сите случаи, препорачуваме да извадите редовна претплата на правни услуги.

Android IPTV листи со Ip View

Да се ​​бидеIPTV апликација за Android, ви дозволува да ги гледате сите потоци бесплатно Италијански дигитални и сателитски телевизиски канали, и оние во јасна и оние на кои вообичаено им е потребна претплата.

Затоа е совршена апликација за Италијански ТВ стриминг Андроид. Меѓу многуте присутни канали, секако има и такви спорт (натпревари, Мото ГП, Формула 1, фудбал, кошарка ..), но и оние на сателитска телевизија посветени на филмови, цртани филмови и ТВ серии.

Накратко, достапната содржина е многу и погодна за сечиј вкус. Само за да ви дадам идеја, ви стои на располагање над 200 канали: има сите италијански ТВ канали, дигитална ТВ, сателитска ТВ и многу повеќе. Дали се тие доволно за вашите вкусови?

Преземи Ip Преземи: каде? – АПК на Андроид IPTV

Може да ја преземете програмата од ОВДЕ (врска споделена од AndroidAba, датотека што не е поставена на Интернет од нас).

одбор на преземете ја апликацијата директно од вашиот паметен телефон / таблет да ја забрзате инсталацијата на вашиот уред со Android.

Ако наместо тоа, ја преземете апликацијата на компјутер / Mac, последователно, ќе мора некако да ја пренесете APK-датотеката од вашиот компјутер на вашиот паметен телефон, таблет или ТВ кутија и да ја инсталирате со користење на кој било менаџер на датотеки. Едноставна, но сепак понезгодна постапка отколку директно преземање од телефон / таблет.

Како да инсталирате Ip View?

Апликацијата инсталира како и секоја друга АПК за Android, затоа:

  • преземете ја датотеката АПК директно од паметниот телефон / таблетот од врската што ја предложивме само погоре
  • почекајте да заврши преземањето
  • кога ќе заврши преземањето, влечете ја лентата за известување надолу и кликнете на датотеката што сте ја преземале
  • следете ги едноставните упатства на екранот на телефонот: неколку кликања и инсталацијата е завршена

Брз и лесен.

Ip View како да го користите?

Кога ќе заврши инсталацијата:

  • започнете ја програмата
  • кликнете на каналот за кој сте заинтересирани уживајте во преносот во живо

Ништо не може да биде поедноставно.

Ако има премногу канали и не го пронајдете она што ве интересира, користете лупа од горниот десен агол за да пребарувате и пронајдете канал што сакате да го гледате бесплатно во стриминг.

Дали Ip View поддржува Chromecast?

Да.

Додека играте канал, ќе биде доволно кликнете на долниот десен агол на иконата Chromecast за да го испратите аудио и видео сигналот од вашиот уред со Android во Chromecast. Фантастично!

ЗАБЕЛЕШКА: Поддршката за Chromecast не важи за сите канали, туку само за некои.

Како е квалитетот на аудио и видео?

Одлично. Постојат многу канали на располагање и воопшто сите тие работат многу добро.

Општо, квалитетот на аудио и видео е одличен и не сум наишол на проблеми со тампонирање или разни забавувања, барем засега.

Се уште се сеќавам на тоа апликацијата ги прикажува ТВ каналите што се движат од бесплатните листи на IPTV, што одеднаш може да престане да работи.

Севкупно иако аудио и видео квалитет понуден од Ip View изгледа навистина над просекот.

Дали има многу рекламирање во апликацијата?

Бр. Рекламирање НЕ е присутно. Фантастично!

Заклучоци

Заклучивме со прегледот на ова одлична IPTV и ТВ стриминг апликација за Android. Несомнено е еден од најдобрите што моментално се достапни на италијанската сцена.

За какви било сомневања или прашања, ве молиме користете ги коментарите на крајот од статијата и ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Може ли да инсталирам Ip View на Windows PC?

Не Програмата е во формат АПК и работи само на Android.

Сакајќи, сепак, можете да користите емулатор за Android за компјутер да ја стартувате и користите оваа апликација без проблеми на вашиот компјутер.

Еве еден водич што ве објаснува како да се користи BlueStacks, најдобриот емулатор за Android за компјутер, што со неколку кликања ќе ви овозможи да ја користите предметната апликација на вашиот компјутер со оперативен систем Виндоус:

Ип Поглед за Коди

Во моментот не постои верзија на Ip View достапна за Kodi. Ние ќе ја ажурираме статијата во случај на новости.

Телефонска кутија со Android IPTV

Морам да ја испробам апликацијата на ТВ-кутија. Во теорија, треба да работи без проблеми, но сè уште немав време да го испробам како што треба.

Fire TV Stick IPTV

Теоретски, оваа апликација треба да работи и на Fire TV Stick, но дури и во овој случај сè уште не сум имал време да пробам сè. Во принцип, гледајќи го програмскиот интерфејс, ми се чини дека ви овозможува да гледате IPTV на Fire TV Stick, но чекам да го пробам темелно за да изразам дефинитивно мислење.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!