Најдобра цена за квалитет на паметни телефони 2020 | МОЕ

Најдобри паметни телефони со Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Најдобриот паметен телефон на пазарот: еве го списокот на МАЈ 2020. Дали го барате најдобриот паметен телефон, врв на домет или ефтин? Еве го рангирањето на најдобрите паметни телефони

Најдобри паметни телефони 2020 година

Ажурирање – МАЈ 2020 година

Се повеќе и повеќе пријатели, роднини и познаници кои сакаат да купат, ме контактираат нов телефон но тие немаат идеја што да купат.

Тие се обидоа да погледнат понуди од Mediaworld, Unieuro, Euronics, Expert, Trony а исто така и на Амазон, но тие не можеа да најдат совршен паметен телефон да го купат меѓу многуте (дефинитивно ПРЕМНОГУ) комерцијални модели.

На крајот на краиштата, ги разбирам: светот на телефоните (не само Андроид) тоа е навистина многу комплицирано.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

И, ако завршивте во овој напис, Претпоставувам дека и вие сте во истата ситуација, така?

Те разбирам: И јас, кои работат со телефони, ми е тешко да имаат јасни идеи во еден свет кој толку брзо се развива. А камо ли каква конфузија може да се појави во главата личност која за прв пат се приближува на овој свет ..

КАКОВ НЕРЕД!

Само прошетајте на Интернет за да најдете луда количина на телефони повеќе или помалку скапи. На крајот на краиштата, одењето во Google и пребарувањето се способни, зарем не?

ВИСТИНСКИОТ ПРОБЛЕМ е тоа, освен дизајнот, не е јасно кој е најдобар да се купи

Колку RAM меморија дали е за? Колку меморија треба внатрешна? И дисплеј колку голема треба да биде? И камера? Колку мегапиксел? И батерија? Но, тогаш игрите работат? Дали фотографиите се добри? И се гледа Нетфликс? Има ли ажурирања? Дали е присутна Play Store? Што е со апликациите на Google?

И тогаш, повторно: подобро да се купи Xiaomi, Redmi, Realme, Huawei, Honor, Oppo, Motorola, Sony, Nokia, Samsung или која друга марка? Секојдневно се појавува нова марка од Кина ..

Накратко, ништо не е сфатено!

ПЛАТЕТЕ ВНИМАНИЕ НА ГОРИ

И, со сите лажни понуди започнати од разни ланци на електроника или преку интернет продавници, за да се „тргнеме“ потребно е секунда.

Знам многу, многу луѓе кои мислеа да купат нов паметен телефон што се нуди, само за да дознаат кој тие скапо платија за еден стар модел.

На кратко, како што реков јас проблеми што може да се најде кога сакате да купите нов паметен телефон тие се многу, многу.

ОВДЕ Е РЕШЕНИЕ

Токму од оваа причина, решив да ги објавам водич за купување нов телефон.

Водич едноставна, брза, јасна, нема важничене, што оди директно до точка, совршено за оние кои се неопределени и немаат идеја што да се купи кога станува збор за најдобрите паметни телефони за купување.

Упатство СЕКОГАШ ДОСТАВНО

И, секако ќе ја задржам оваа статија секогаш ажуриран, месец по месец, така што не добивате премногу стари уреди.

Како што веќе очекував, ќе одам да вметнам САМО најдобрите телефони, САМО оние кои навистина имаат смисла да купат, со отсекување на сите оние што изгледаат интересно, но во реалноста не се.

Сакам да ви помогнам навистина

Накратко, ги знам вашите потреби, знам колку сте неопределени и колку е тешко да најдете совршен производ, не сакам да ве збунувам понатаму, Сакам да ви помогнам да ги разјасните вашите идеи!

За разлика од многу други страници што ги објавуваат упатства за најдобрите телефони само да продадам (и да создадам комисии), сакам да ве советувам САМО оние неколку уреди што имаат смисла да ги купат.

ИСТО ЗА МОИТЕ ПРИЈАТЕЛИ И ЗНАЕЕ

Како што реков, Сакам да ви помогнам да пронајдете совршен производ, ова е мојот единствен интерес.

Патем, користејќи го овој ист напис, Можам да дадам совет на сите пријатели и роднини кои сакаат да купат нов телефон имајќи предвид повеќе или помалку сума што сакаат да потрошат, без притоа да објаснувам секој пат кога треба да се каже добрите и лошите страни на секој производ, така што упатството е удобно и за мене на крајот

Но, сега е доволно со муабетот, еве ги моделите што ги препорачувам за овој месец.

>>> Најдобар компактен паметен телефон

Дали барате моќен телефон, ажуриран, со хардвер од најновата генерација, но кој не е премногу голем, тежок или гломазен? Еве ги најдобрите што купувате специјално избрани за вас:

>>> Најдобар паметен телефон 100 евра

Околу 100 евра има овие многу интересни паметни телефони. Тие не се врвни, но тие работат повеќе од добро за оние кои немаат големи потреби. Тие се поевтини паметни телефони што можете да ги купите без да се откажете од а одлична вредност за парите.

Наведовме паметни телефони во овој напис:

>>> Најдобар паметен телефон под 200 евра

Во овој опсег ќе најдете одлични уреди со добар хардвер, ажуриран софтвер и можат да понудат добри перформанси. И овде, ние не се занимаваме со врвни опсези, но сепак со уреди што можат да понудат сооднос на добар квалитет / цена со оглед дека сме во средниот опсег.

Наведовме паметни телефони во овој напис:

>>> Најдобар паметен телефон под 300 евра

Во овој опсег на паметни телефони ќе најдете многу интересни уреди: ажурирани, убави, модерни, со одлична батерија, дискретен процесор и камера, способна за преземање на добри слики. Се разбира, не зборуваме за врвниот опсег, но сигурно ќе мора да се справите со паметни телефони кои можат да управуваат со пораки, социјални мрежи, не премногу тешки игри без проблеми.

Наведовме паметни телефони во овој напис:

>>> Најдобар паметен телефон под 400 евра

Еве работите се многу интересни: во овој опсег можете да најдете паметни телефони кои пред само неколку месеци беа врвни во опсегот, но тоа сега можеби е „застарено“ од новиот модел. Имаат многу привлечна цена, нудат практично врвни перформанси, модерен и елегантен дизајн, се справат дури и со најтешките игри без проблеми и се прават одлични фотографии.

Наведовме паметни телефони во овој напис:

>>> Најдобар паметен телефон под 500 евра

Во овој опсег можете да најдете вистински врв на асортиманот производи што пристигнаа на пазарот пред само неколку месеци. Телефоните кои по цена чинеа и 800 или 900 евра и за неколку месеци скоро ја преполовија нивната цена. Сите тие се многу моќни и ажурирани, ништо не недостасува.

Наведовме паметни телефони во овој напис:

>>> Најдобар паметен телефон под 600 евра

Овде можете да најдете телефони што пристигнале на пазарот за многу кратко време (најмногу 1-2 месеци). Тие се, сè уште во овој момент, најдобриот врв на опсегот на пазарот, едноставно нивната цена почна да се спушта малку.

Наведовме паметни телефони во овој напис:

>>> Најдобар врв на паметниот телефон

Од 600 евра нагоре, веќе нема смисла да се поделат телефоните според опсегот на цени.

Сите тие се врвни во опсегот што е објавен на пазарот, во можност да понудат врвни перформанси, фантастични фотографии, исклучителни дисплеи и многу моќни процесори. Вие ќе можете да фотографирате фантастични, ќе имате батерии што можат да ве носат до вечер, исто така ќе можете да користите игри со максимална графика без снимки, заостанувања или каков било вид на проблем. На кратко, ќе го имате најдоброто од најдобрите.

Huawei P40 Pro

Објавен во 2020 година.

Моторола Еџ +

Објавен во 2020 година.

OnePlus 8 Pro

Објавен во 2020 година.

Samsung Galaxy S20

Објавен во 2020 година.

OPPO Најдете X2 Pro

Објавен во 2020 година.

Асус РОГ Телефон 2

Објавен во 2020 година.

iPhone 11

Објавен на крајот на 2019 година.

iPhone 11 Pro

Објавен на крајот на 2019 година.

iPhone 11 Pro Max

Објавен на крајот на 2019 година.

>>> Најдобри смартфони за преклопување

Очигледно не можеме да го заборавиме виткање паметни телефони на овој ранг. Во моментот нема многу и тие се многу скапи, но со тек на време тие ќе станат сè повеќе и поевтини. Еве ги најдобрите модели што треба да ги купите засега.

Huawei Mate Xs

Паметниот телефон е насочен кон оние кои не сакаат да прават компромис за техничките карактеристики. Наоѓаме 8-инчен преклопен OLED дисплеј со резолуција од 2480 x 2200 пиксели, кој, кога е „свиткан“, е „поделен“ на два екрани од 6,6 инчи (главни, 2480 x 1148 пиксели) и 6,38 инчи (секундарно , 2480 x 892 пиксели). Под телото, иркаат окта-јадрен процесор Kirin 990 5G кој работи со максимална фреквенција од 2,86 GHz, графички процесор Mali-G76 MP16, 8 GB RAM, 512 GB внатрешна меморија (може да се прошири преку NM Card, комерцијален стандард на Huawei) ) и батерија од 4500 mAh со поддршка за брзо полнење од 55W SuperCharge.

Постојат и четири 40MP (f / 1.8) + 16MP (f / 2.2, ултра широк) + 8MP (f / 2.4, телефото) задни фотографски сензори + леќи ToF и поддршка за 5G конекција. Оперативниот систем е Android 10 со прилагодување EMUI 10, но услугите на Google недостасуваат (има HMS). Димензиите, кога се отворени, се 161,3 x 146,2 x 11 / 5,4 mm, додека кога се склопени уредот мери 161,3 x 78,5 x 11 mm. Тежината е приближно 300 грама.

Samsung Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip е втора генерација на виткање паметен телефон од јужнокорејскиот производител. Наместо различен во концепт од Samsung Galaxy Fold, го направи своето деби во Сан Франциско на 11 февруари 2020 година, споделување на сцената со Samsung Galaxy S20. Свитлив паметен телефон à la Motorola RAZR, кој се склопува сам на себе и кој спортува два дисплеј, хардвер од највисок опсег (иако со некои реунализации) и скоро неспоредлив привлечност.

Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold беше претставен на 20 февруари 2019 година на Градскиот аудиториум „Бил Греам“ во Сан Франциско и истовремено на различни локации низ целиот свет, вклучувајќи го и Милано. Се соочуваме со вистинска револуција во однос на дизајнот и инженерството за уред кој монтира два екрани, еден надворешен и главниот скриен во структурата на преклопување на книги. После неколку првични проблеми, што резултираше со одложување на неколку месеци, Galaxy Fold беше промовиран на пазарот во ревидирана верзија.

Моторола РАЗР

Motorola razr 2020 е прекрасен паметен телефон кој прави правда во однос на дизајнот на V3 2004 и кој работи дискретно како преклопен смартфон. Но, продажната цена ги зголемува вкупните очекувања, кои во многу случаи не се исполнети. Покрај тоа, границата на СИМ може исто така да ја намали едноставната curубопитна. За оние кои можат да си го дозволат тоа, овој жиг е втор телефон што се појавува на вечера со пријатели или на деловни состаноци, затоа што не може да се одрече дека е многу убаво. За другите е подобро да почекате.

Заклучоци

Завршивме со рангирањето на најдобри паметни телефони од мај 2020 година.

Па што купивте? Што мислите за овој ранг? Кој е паметниот телефон што го сакате?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!