Најдобра IPTV листа за Kodi, SmartTV и повеќе со над 2500 светски канали

Најдобра IPTV листа за Kodi, SmartTV и повеќе со над 2500 светски канали

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Досега кој не знае IPTV? Тоа е методот за гледање телевизија преку заедничка интернет-врска без антени и кабли за домот. IPTV претежно слета, дури и на SmartTV, но Kodi му помогна да стане толку популарна што, всушност, има десетици додатоци и списоци за да гледаат илјадници канали за стриминг.

Меѓу најпознатите додаток очигледно споменуваме Телевизија Kodi Live кој овозможува пристап до над 600 телевизори но списокот што ќе го видиме денес скоро се брои 3000 канали од целиот свет, вклучително и Италијанците.

Ако сакате да го продлабочите светот на Коди, прочитајте ги нашите посветени написи:

Најдобра IPTV листа со 3000 канали

За да користите IPTV со Kodi или кој било SmartTV, потребна ви е класична адреса за да се внесете во додатоци или во клиентот IPTV. Со Коди можеме да ги користиме додатоците Подигнувач на плејлиста, што ви овозможува да ги започнете листите за репродукција што ги содржат програмите на најголемите телевизори што се движат лесно и брзо, но ние исто така можеме да ги користиме PVR IPTV едноставен клиент.

http://testers-inc.com/test-tv

Testers-Inc е најдобриот IPTV список досега што е пошироко 3000 канали од целиот свет со многу канали на италијански јазик. Списокот е претставен како список поделен по земји со најдобри IPTV-а во светот, а исто така италијански и откако ќе се избере италијанската ставка, екранот ќе се отвори со сите национални канали од Раи во Mediaset, како што се Cielo, La7, SkyTG24 и многу други канали, сите со висок квалитет.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Најдобра-IPTV-листа-за-Kodi-SmartTV-и-повеќе-со-над.png

Пробајте го и нема да зажалите. Очигледно вчитувањето на списокот ќе биде бавно затоа што мора да вчита повеќе од 2500 достапни канали, така што кога ќе го рестартирате Kodi бидете трпеливи што ги вчитуваат сите врски.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!