Најдобриот случај на iPhone Xs Max: Заштитете го вашиот врвен iPhone со овој непобедлив случај

Kasing iPhone Xs Max Terbaik: Lindungi iPhone teratas Anda dengan kasing yang tidak ada duanya ini

IPhone Xs Max во моментов е најскапиот iPhone што можете да го купите. Заменувајќи бесплатна СИМ до 1.449 фунти, овие бебиња не се ефтини. Она што прави паѓање, пукање или кршење уште пострашно од вообичаеното е кога вашиот зафат се лизга на паметен телефон.

И, иако е малку веројатно да сакате да платите за нов случај на скапа слушалка, инвестирањето во вистинскиот може да ви заштеди многу пари во иднина. Со поправка на екранот iPhone Xs Max за 326,44 фунти во Велика Британија – да не спомнувам тешко патување до продавницата на Apple – искрено препорачуваме да користите пари.

Прочитајте понатаму за да го изберете најдобриот и најзаштитен случај iPhone Xs Max таму.

Speck Presidio Sport: Најдобар случај со силиконски iPhone Xs Max

Цена: 30 £ | Купете сега од Amazon

Најдобриот случај на iPhone Xs Max: Заштитете го вашиот врвен iPhone со овој непобедлив случај 1

Спек е специјализирана за заштитни силиконски случаи кои се меки на допир и обезбедуваат зафат што не се лизга на вашиот iPhone. Трислојната обвивка за телефон може да издржи капки до 12 стапки – совршена за оние кои обично ги пуштаат своите мобилни телефони кои работат на автобуси, во преполни шипки или каде било од висина на половината. Освен ако не го испуштите од балкон или многу поставен мајмунски бар, треба да го заштитите Presidio Sport Speck.

Прочитајте ги следните: iPhone Xs Max Осврти: Високиот AppleRol е допир што е прескап

Исто така изгледа добро; Presidio Sport доаѓа во црвена, виолетова, сина или црна боја, со тајно лого на terвездичка во горниот десен агол на грбот. Цените се движат од 24 до 30 фунти, во зависност од изборот на бои.

Купете го Speck Presidio Sport сега од Amazon


Spigen Tough Armour: Најдобар тежок оружје iPhone Xs Max Case

Цена: 13 £ | Купете сега од Amazon

Најдобриот случај на iPhone Xs Max: Заштитете го вашиот врвен iPhone со овој непобедлив случај 2

Оваа густа понуда од Шпиген нуди скоро непробојна заштита. Во однос на материјалите, овие материјали се толку тешки како што се, комбинирајќи TPU (термопластичен полиуретан) и поликарбонат. Камерата и екранот се заштитени со кренати усни, додека технологијата за воздушно перниче служи за апсорбирање на сите видови изненадувања.

Ако сте потрошувач со голема содржина (а кој не е денес?) Исто така, тој доаѓа со практичен ккстетанд, така што ќе можете да го поддржите вашиот мобилен телефон и да гледате на YouTube, Netflix и Main Videos до содржината на вашето срце.

Излишниот изглед можеби не е погоден за секого, но сметаме дека прави соодветна работа да не го засенува елегантниот дизајн на Xs Max, а истовремено да се одржи и најдобрата заштита. Spigen Tough Armour е достапен во црна, златна и „gunmetal“ (сива).

Купете го „Spigen Tough Armour“ од Амазон сега


Torras Gel: Најдобар случај за iPhone Xs Max

Цена: £ 14 | Купете сега од Amazon

Најдобриот случај на iPhone Xs Max: Заштитете го вашиот врвен iPhone со овој непобедлив случај 3

Оваа ултра тесна обвивка од Торас е совршена ако сакате да уживате во iPhone Xs Max во целосна слава, без прикривање (многу) преку заштитната обвивка. Тоа е потполно транспарентно, што значи дека можете да ги видите предните, задните и страните на мобилниот телефон како што е наменето од Бога (или onyони Ајв).

ПРОЧИТАЈТЕ СЛЕДНО: Најдобриот паметен телефон 2019: Android и Apple мобилен што можете да го купите во Велика Британија

Направено од надграден TPU, случајот Торас е потрајни и анти-пожолтени од порано, чувајќи вода марки и досадни отпечатоци од прсти. Случајот со гел е мек на допир, но обезбедува цврст зафат, додека лежиштата подигнати околу леќите на фотоапаратот обезбедуваат дополнителна заштита.

Достапно во целосно јасни бои или со црвени или црни рабови (и двете со јасни грбови), случајот гел Torras е добар избор за оние кои користат минималистички случај iPhone Xs Max.

Купете кутија Torras Gel од Амазон сега


Заштитник на мус: Куќиштето на iPhone Xs Max е најтрајно

Цена: 48 £ | Купете сега од Amazon

Најдобриот случај на iPhone Xs Max: Заштитете го вашиот врвен iPhone со овој непобедлив случај 4

Иако ова не е најевтината опција таму, овој заштитно куќиште за uber нуди технологија AiroShock за да го минимизира влијанието на капките вода, притоа одржувајќи елегантен и привлечен изглед. Овој случај е дизајниран да обезбеди дополнителен зафат, со што вашиот iPhone е помалку веројатно да избега од вашиот затегнат зафат.

Плус, вклучен е заштитник на екранот, за да спречите несакани чипови и гребнатини на вашиот iPhone 6s Max 6,5 Max екран. На крајот на краиштата, нема ништо полошо отколку да го земете вашиот телефон од вашата торба за да видите дека е оштетен од серија клучеви на рекалцитарна куќа.

Прочитајте го следното: Преглед на iPhone XR: Подобро од доволно добро

Постојат и бои што одговараат на сите, исто така: Јаглеродните влакна се намалуваат, додека бамбусот зрачи со природно чувство. Црното е шик класика, додека слојот на Реал Шел има атмосфера на Лонг Ајленд во 1920-тите. Сепак, оревот е естетски избор: елегантен, неутрален и незабележителен. Сосема импресивно со оглед дека вклучува голем паметен телефон.

Купете заштитник на мус од Амазон сега


Ted Baker Case Cover Cover iPhone Xs Max Folio: Најдобро за чудни дизајни

Цена: 32 фунти Купете сега од Amazon

Најдобриот случај на iPhone Xs Max: Заштитете го вашиот врвен iPhone со овој непобедлив случај 5

Оваа цветна кутија од Тед Бејкер нуди малку олеснување од покорисните касети таму, со својот елегантен дизајн и позлатени рабови.

Не се залажувај; неговиот деликатен дизајн лежи на некои сериозни можности за заштита. Случајот за фолио го штити предниот и задниот дел на iPhone, осигурувајќи дека телефонот е целосно затворен. Плус, има задната обвивка која е обложена за дополнителна заштита.

Сега купете кутија Тед Бејкер Вавилон Фолио од Амазон