Најдобрите алтернативи на моторот за пребарување на Google

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Најдобрите-алтернативи-на-моторот-за-пребарување-на-Google.jpg

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Најдобрите алтернативи на моторот за пребарување на Google

Гугл е главниот пребарувач, но има валидни алтернативи за пребарување на било што на Интернет. Еве што се тие.

Гугл е лидер неспорен меѓу пребарувачите заради квалитетот на прикажаните резултати благодарение на постојаното барање за подобрување. Иако е најпосакуван пребарувач за скоро 80% од светската популација, има многу одржливи алтернативи на мрежата кои ви овозможуваат да пребарувате сè со неколку кликања. Денес ние ќе ги видиме најдобрите алтернативи на пребарувачот Гугл за сите вкусови, од директен и најдобар конкурент до анонимен. Ајде да ги дознаеме заедно.

Бинг

Тој е единствениот вистински конкурент со добар удел на пазарот. Тој е од Microsoft и нуди прецизна и сигурна услуга и се интегрира со новиот Windows 10 и неговиот прелистувач Edge. За жал, како Гугл, собира информации за корисниците.

DuckDuck Оди

DuckDuck Go е пребарувач за оние кои сакаат анонимност. Всушност, таа не чува IP адреси, па дури и пребарувања направени со цртање од над 100 различни извори, вклучувајќи ги Бинг, Википедија, Јаху и многу други. Дефинитивно веднаш заостанување за квалитетот на резултатите до Гугл и Бинг.

П – Сакате

Тоа е пребарувачот финансиран од Европската унија и ви овозможува да го пронајдете она што го бараме преку едноставен и иновативен графички интерфејс. Користете само колачиња, но не зачувајте други лични податоци.

StartPage

Алтернатива за оние кои сакаат анонимност на DuckDuck Go и го користат Google директно како машина за пребарување, со тоа што не испраќаат лични податоци затоа што тие се исчистени од StartPage пред да ги испратат преку употреба на прокси.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!