Најдобрите апликации за Android 2019 година

 Најдобрите апликации за Android  2019 година

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Најдобри апликации со Android: ние избравме за вас најдобрите апликации и програми за преземање и инсталирање на вашиот паметен телефон Android. Најдобри апликации за Android

Најдобри апликации за Android

ПОСЛЕДНО Ажурирано: 24 МАЈ 2019 година

Само што купивте нов Android паметен телефон? Дали сте нови Оперативен систем Андроид? Потребни ви се совети и информации за кои апликации за Android да ги преземаат и инсталираат на вашиот паметен телефон?

Вие сте на вистинското место!

Решивме да објавиме статија со најдобри апликации за Android што не можат да недостасуваат на вашиот паметен телефон, со цел да ви помогнат при изборот на програми за преземање веднаш од продавницата со Android Play.

очигледно списокот ќе го ажурираме со цел да се пријави само најдобри апликации за Android, оние што навистина вреди да се преземат и инсталираат веднаш на вашиот паметен телефон, со цел да го искористат 100% од самиот почеток.

Да ви помогнеме уште повеќе во изборот, ние ги поделивме список на најдобри програми со Android во два дела: прво бесплатните, потоа платените.

Но, бидејќи не сакам да губам време (а и јас не те замислувам), доволно со разговор, ајде да започнеме со списокот.

Најдобрите апликации за Android бесплатно

Ажурирање

1Ветка – Прогноза

Google Drive – Фантастична апликација за зачувување фотографии, видеа и документи на просторот за облак на Google

LastPass – Управувач со лозинка: зачувајте ги сите лозинки во апликацијата и повеќе не треба да ги запомнувате. Ако ви треба, апликацијата ги генерира за вас (и тие се многу безбедни!)

Нова фрлач – Најдобар алтернативен фрлач за Android. Светлина, секогаш ажурирана, полна со карактеристики и тотално бесплатна. Ви овозможува да го забрзате секој паметен телефон Андроид и да додадете многу одлики од страната на софтверот

Zedge – Најдобра апликација за преземање прилагодени позадини, позадини и мелодии за Android

Искра – Најдобар клиент за управување со вашите е-пошта, јасно подобар од GMail за графики и функции

Scribbl – Додајте одлични ефекти на фотографиите и видеата на Инстаграм. Вашите пријатели ќе бидат без зборови!

Преземете бродови – Најдобар менаџер за преземање за Android. Ги следи сите преземени датотеки, ви овозможува да управувате и да ги организирате на најдобар начин и многу повеќе. Суштински!

Преземете бродови

Изрез на батерија – Ако вашиот паметен телефон има изрез, оваа апликација ви овозможува да видите колку полнење на батеријата сè уште има благодарение на обоената граница што е прикажана околу изрез. Многу особено, но корисно

Изрез на батерија

Spotify – Најдобра апликација за музика со стриминг. Во основа е бесплатна, но за да ги добиете сите карактеристики што треба да плаќате месечна претплата

Spotify

Инстаграм – Мобилен клиент на познатата социјална мрежа

Instagram

Фејсбук – Мобилен клиент на познатата социјална мрежа. Алтернативно, ако имате моќен паметен телефон, препорачувам Фејсбук Лајт (многу полесни и со помалку функции)

Гласник – Мобилен клиент на познатата социјална мрежа. Алтернативно, ако имате моќен паметен телефон, препорачувам Гласник Лајт (многу полесни и со помалку функции)

Messenger

Whatsapp – Апликацијата што веќе не можеме да ја направиме без да останеме во контакт со пријателите, роднините и познаниците

WhatsApp

Најдобро платени апликации за Android

Ажурирање

Нетфликс – Најдобрата апликација за стриминг филмови и ТВ-емисии.

Заклучоци

Со овој долг список на најдобри програми за Android што ги заклучивме.

Ако мислите дека нешто недостасува од списокот, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ја додадеме апликацијата или програмата на списокот.

Забавувајте се со вашиот Android паметен телефон и со најдобрите апликации што ги избравме за вас!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!