Најдобрите апликации на Apple TV за готвење и готвење

Најдобрите апликации на Apple TV за готвење и готвење

Апликации за кујна за телевизија Епл

Не можеме сите да бидеме готвач Ремзи во кујната, а за многу луѓе готвењето е борба. Значи, ако имате Apple TV и тие се подготвени да научат некои основни вештини, да пронајдете лесни садови за создавање, или само да ги испрскате печењето или печењето, дојдовте на вистинското место.

Овие се најдобрите апликации на Apple TV за готвење и готвење.

Приказни за готвење

Апликации за приказни за готвење на телевизијата Епл

Kitchen Stories е фантастична апликација на Apple TV за да научите како да готвите, бруснете ги своите вештини за готвење и да добиете вкусни рецепти. Апликацијата ви дава добра разновидност на опции за печење, вештини за ножеви и основи за готвење со видеа со оптимисти.

Приказни за готвење видеа на Apple TV:

 • Како да се пече Видеата прикажуваат сè, од тоа како да го мачкате тестото до тоа како да киснам шлаг.
 • Основи на секој ден видеата ви покажуваат како да кафеава мелено говедско месо, да направите густ сос, да стерилизирате тегли и многу повеќе.
 • Вештини на нож Видеата ви помагаат да научите работи како пеперутки, сечење домати, заострување на нож и сечење на ореви.

Можете да проверите вкусни рецепти за главните курсеви, странични јадења и десерти, како и упатства за тоа како да направите домашни производи како тестенини, супа од месо и пудинг. За да ги научите основните вештини за готвење што ви требаат или нешто ново и возбудливо, „Приказни за кујна“ е одлична апликација на Apple TV.

 • Достапност: iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV, Android и веб
 • цена: Бесплатно со набавки во апликација за дополнителна содржина на други уреди.

добар апетит

Апликација Bon Appetit на телевизијата Apple

Bon Appetit на Apple TV не само што ви нуди богата содржина, туку и неколку одлични видеа за наставници. Научете ги основните вештини, како да подготвите одредени јадења, да се четкате за печење и многу, многу повеќе.

Видеа од видеа на Бон Апетит на Епл ТВ:

 • Од кујната за тестирање Видеата ве учат како да направите трети како десерти, интернационални јадења, пилешко и хамбургери.
 • Рачно изработени видеата ви покажуваат како да направите тестенини, леб, риба и месо.
 • БА Пекара училиште видеата ви помагаат да создадете полнење и шлаг, или да соберете и украсувате.

Ова е само врв на ледениот брег со апликацијата Bon Appetit. Има уште многу да се истражуваат, вклучувајќи интересни рецепти и емисии. За апликација во кујната која ве учи за основите и пошироко, од готвачи и експерти за кујна, Bon Appetit е апликацијата што треба да ја добиете.

 • Достапност: iPad, Apple TV, Roku, Amazon Fire TV и Android TV
 • цена: Бесплатно со набавки во апликација за претплата на други уреди.

Јадете сериозно

Сериозна јади апликација на телевизијата Епл

Уште една бесплатна апликација за готвење за Apple Телевизорот што треба да го гледате е сериозно јаде. Заедно со вкусните рецепти за сè, од закуски до десерти, можете да научите за алатките за готвење, корисни техники и основните вештини.

Јадете сериозно видеа на Apple TV:

 • Во скара Видеата ве подготвуваат за печење со работи како да се измери температурата, да се исчисти скарата и правилно да се организираат јагленот.
 • Вештини на нож Видеата ви покажуваат како да исечете, исечкате и исецкате зеленчук, овошје и многу повеќе.
 • Брзи совети и трикови Видеата ви даваат одлични детали за сите видови на вештини за готвење, од поставување станица за готвење како професионалец до тоа како да зачинете оружје од леано железо.

Сериозни јадења, како Бон Апетит, нудат многу содржини поврзани со готвење што можат да уживаат секој од почетниците до експертите. Одлична апликација е да се појави во папката со апликации за кујна на Apple TV.

Завиткување на овие апликации на Apple TV Kitchen

Апликациите за рецепти се насекаде, од веб до вашиот мобилен уред, од вашиот уред до вашиот телевизор. Но, ако ви треба повеќе од рецепти и сакате да научите како да готвите, печете, скара, исецка, исецка и друго, ова се Apple TV апликации за вас.

Веќе користите една од овие апликации или има различна бесплатна апликација за готвење за Apple TV што сакате да ја препорачате? Известете ги во коментарите подолу.

И не заборавајте да ги проверите нашите други апликации на Apple TV додека сте тука.