Најдобрите апликации од неделата 34-2019 во Апликан гемист

iCulture: изгубена апликација

Кои беа најдобрите апликации за iOS и Mac минатата недела? iCulture ја наведува 34-тата недела на берба во 2019 година за вас. Дефинитивно треба да го пробате овој!

Во делот за Неделен Недостаток на апликација, можете да прочитате кои апликации од минатата недела вреди. Ние секогаш разговараме за пет апликации за iPhone, iPad и Mac.Овие може да бидат апликации што можеби не сте знаеле за или кои се корисни или само забавни за пробување. И тоа може да бидат ветерани кои добиле голема надградба и затоа добиваат дополнително внимание.Разговарано претходно оваа недела на iCulture:

Апликација за култура на недела на недела: ЦД скенер за „Епл музика“

Дали имате голем оџак на стари ЦД-а со музички албуми дома и дали сакате лесно да ги дигитализирате? Значи, сега има скенер на Apple Music CD. Може да биде огромна неволја за рачно пронаоѓање и додавање на сите албуми што ги имате од минатото. Со Скенер за ЦД, едноставно скенирајте го бар-кодот на ЦД-то и ќе бидете пренасочени на точната страница во апликацијата Музика.

Музиката е вклучена со користење на скенер на ЦД на Apple. Музиката не е ваша сопственост бидејќи сè уште е услуга за стриминг. Затоа, не е случај да можете да ги фрлите физичките ЦД-а, ако имате намера повторно да ја споделувате музиката со другите. Против тоа Apple имено, вградена заштита. Се разбира, ЦД-скенерот може да биде решение ако сакате да ја модернизирате старата музичка библиотека.

AmpliFi Телепорт

Може да се запознаете со AmpliFi за своите рутери и мрежни системи. Со тој хардвер, компанијата обрнува внимание на безбедноста на корисниците, а тоа е сега можно и на вашиот iPhone со AmpliFi Teleport. Мора да имате рутер AmpliFi за да користите AmpliFi Teleport. Дали имате пријател или член на семејство со рутер AmpliFi? Тогаш тие можат да ве поканат бесплатно. Во тој случај, не мора сами да купувате нов рутер.

Апликацијата активира VPN на рутерот AmpliFi на кој е поврзан. Ова е вашиот личен VPN-сервер што ви овозможува посигурно сурфање на Интернет без да се следи. Ова е особено корисно ако користите јавна мрежа, како што е на воз или во кафетерија. Затоа, VPN не е создаден на вашиот iPhone, туку на вашиот рутер или оној на вашиот пријател или член на семејството.

Дали барате нов рутер? Затоа, ние препорачуваме систем на мрежи. Во нашиот водич за купување мрежни рутери, исто така ќе најдете Амплифи систем!

Меци

Дизајнерот Алекс Родинов бараше алтернатива на популарниот менаџер на пакеабордер со исечоци што го користеше на систем Линукс. Оваа алтернатива стана менаџер на таблата со исечоци Maccy. Со Maccy, можете да водите сметка за сè што копирате на таблата со исечоци на вашиот Mac, исто така можете лесно да пребарувате во историјата на клипбордот. Меки има прекрасен, минималистички дизајн кој е во согласност со macOS дизајнот. За разлика од многу други менаџери на таблата со исечоци, Мекси не е преполн со најразлични карактеристики. Само го прави она што го кажува.

Maccy може да се преземе бесплатно преку веб-страница за развивачи.

Кажи лаги

Како продолжение на популарната игра Сем Барлоу Нејзината приказна, Telling Lies започна оваа недела. Во раскажувањето лаги, како гејмер, седите зад лаптопот со слики украдени од базата на податоци на американската НСА. Вие комуницирате низ играта преку интеракција со ликовите (играни од вистински глумци) и загатки со слики заедно. Count Lies има возбудлива тема и исто така е оценет 17+ на App Store поради слики во боја во секс. Играта е поголема од 3 GB, затоа проверете дали имате доволно простор на вашиот iPhone или iPad.

Испратете корекција или додавање на статијата?