Најдобрите емулатори на PS3 за Android и компјутер

Los mejores emuladores de PS3 para Android y PC 1

Добро, се чини дека сте некој кој сте обожавател на PS3 игри. Па тоа е одлично! Playstation 3 од Sony е една од најдобрите конзоли за игри таму. Има многу игри, што го прави прилично популарна опција кај корисниците. Како и да е, можеби сте некој кој го нема, но сепак сака да уживате во играње игри PS3. Па, за оние од вас кои сè уште се прашуваа, да можете. Како? може да прашате Па, најлесниот и најдобриот начин е со користење на емулатор.

Најдобрите емулатори на PS3 за Android и PC 1

Сега, ако одите на Интернет во потрага по добри емулатори на PS3 за Android и компјутер, тогаш веројатно не можете да изберете. Ова е затоа што има многу опции од кои може да изберете. Така да ги олесните работите. Денес во овој пост, ние ќе ги наведеме некои од најдобрите PS3 емулатори за Android и компјутер. Сега, ако тоа звучи интересно, ајде да започнеме. Би требале?

Најдобрите емулатори PS3 за Android

Еве, ние наведовме некои од најдобрите емулатори на PS3 за Android. Забележете дека ниту една од овие апликации / емулатори не е спонзори. Овие се наши лични избори и вие не влијаете трети лица или индивидуи. Со тоа речено, со тоа речено, ајде да погледнеме во првиот стан на списокот. Би требале?

1. PS3 емулатор

Најдобрите емулатори на PS3 за Android и PC 2

Поаѓајќи од списокот со најдобри PS3 емулатори за Android, го имаме емулаторот PS3 на број еден. Сега, како што сугерира името, емулаторот PS3 им овозможува на корисниците да играат некои наслови на PS3 на нивниот Android уред. Емулаторот PS3 за Android нуди прилично јасен кориснички интерфејс. Не само ова, емулаторот PS3 е официјално достапен и во Google Play Store, исто така.

Апликацијата PS3 Emulator за Android е еден од најдобрите начини за инсталирање и уживање во омилените игри. Апликацијата нуди многу неверојатни карактеристики. Дозволете ни да погледнеме неколку од нив. Би требале?

Карактеристики на емулаторот PS3

 1. Прилично ефикасна и брза.
 2. Достапно на Google Play Store.
 3. Достапно во мултиплатформа.

Може да го преземете емулаторот PS3 за уреди со Android со кликнување на копчето за преземање подолу.

Преземете PS3 емулатор

Не сакате да ја користите апликацијата PS3 Emulator? Па, нема проблем може да го погледнете нашиот следен стан.

2. ИграБој емулатор

Најдобрите емулатори на PS3 за Android и PC 3

GameBoy Emulator, честопати се нарекува GBA, е уште еден одличен PS3 емулатор за уредите со Android, што им овозможува на корисниците да уживаат во насловите за игри PS3 на нивните Android уреди. Емулаторот GameBoy е прилично брз и мазен. Не треба да имате предводник на уредот за да играте на него. Исто така, емулаторот ви овозможува да креирате различни профили. Апликацијата нуди некои добри карактеристики. Еве неколку од нив.

Карактеристики на игратаБој емулатор

 1. Рекламирање бесплатно.
 2. Корисниците можат да создадат повеќе профили за поставување на екран.
 3. Синхронизирајте и зачувајте ги податоците со Google Drive.
 4. Автоматска зачувување и оптоварување.
 5. Ниска употреба на ресурси на процесорот.
 6. Официјално достапна во Google Play Store.

Можете да ја преземете најновата верзија на емулаторот GameBoy на вашиот уред со Android со кликнување на копчето за преземање подолу.

Преземете играч емулатор

Ајде да погледнеме во нашата следна апликација на списокот. Би требале?

3. XBOX EMULATOR 360

Најдобрите емулатори на PS3 за Android и PC 4

Следно, го имаме XBOX EMULATOR 360 на нашата листа на најдобри PS3 емулатори за Android. XBOX EMULATOR 360 им овозможува на корисниците да играат од многу конзоли како што се Xbox 360 и PS3. XBOX EMULATOR 360 е исто така доста мал. Нема да заземе многу простор на вашиот уред со Android. XBOX EMULATOR 360 е исто така достапен на Google Play Store комплетно бесплатно. Ајде да видиме некои од неговите карактеристики. Би требале?

Карактеристики XBOX EMULATOR 360

 1. Мала големина (30MB)
 2. Официјално достапна во Google Play Store.
 3. Ниска употреба на процесорот.
 4. Корисниците можат да играат со своите пријатели од целиот свет.
 5. Една чешма и можете да снимате свои видеа.
 6. Може да поддржува игри до 100 GB.

Можете да преземете XBOX Emulator 360 на вашиот телефон со Android кликнувајќи на копчето за преземање подолу.

Преземете XBOX EMULATOR 360

Овие беа некои од добрите емулатори PS3 за уредите со Android. Сега, ајде да ги разгледаме најдобрите PS3 емулатори за Windows PERSONAL COMPUTER. Би требале?

Најдобрите емулатори PS3 за компјутер

Еве, ние наведовме некои од најдобрите емулатори PS3 за компјутер. Забележете дека никој од овие PS3 емулатори не е спонзори. Овие се наши лични избори и вие не влијаете трети лица или индивидуи. Со тоа речено, со тоа речено, ајде да погледнеме во првиот стан на списокот. Би требале?

1. RPCS3

Најдобрите емулатори на PS3 за Android и PC 5

Од списокот на најдобри PS3 емулатори за компјутер, го имаме емулаторот RPCS3. RPCS3 сега е потполно бесплатен и емулатор со отворен извор за компјутер. Емулаторот има прилично чист, реактивен и јасен кориснички интерфејс што е лесен за употреба. Овој PS3 емулатор работи добро на скоро кој било компјутер што работи на оперативни системи Windows или Linux. Можете да уживате да играте повеќе од 1068 игри со овој PS3 емулатор. Без оглед, RPCS3 нуди неколку одлични карактеристики. Ајде сега да погледнеме во минималните побарувања на системот за RPCS3. Би требале?

Минимални побарувања на системот за RPCS3

 • Виндоус 7 или повисок, современ Linux или BSD (64 бит)
 • 3 GB RAM
 • X86-64CPU
 • GPU OpenGL4.3 или повеќе, се препорачува Vulkanis.
 • Microsoft Visual C ++ 2015Редистрибутивно
 • Playstation 3 .pup системска датотека за софтвер

Може да го преземете емулаторот RPCS3 на вашиот Windows или Linux компјутер со кликнување на копчето за преземање подолу.

Преземете го RPCS3

2.ESX-PS3

Најдобрите емулатори на PS3 за Android и PC 6

ESX-PS3, како што подразбира името, е уште еден одличен PS3 емулатор за Windows PC. ESX-PS3 може да извршува најсовремени наслови на игри PS3 без проблем. Ние го тестиравме овој емулатор за Виндоус во нашата канцеларија и не се соочивме со технички проблем. Сепак, мора да имате некои пристојни спецификации за непречено водење на овие наслови. Со тоа, рече, ајде да ги разгледаме минималните системски побарувања за ESX-PS3. Би требале?

Прочитајте и:

 • 10 најдобри емулатори на Android за Windows PC и Mac

Минимални системски побарувања за ESX-PS3

 • Виндоус 7 или понова верзија.
 • UPC: 2.5 GHz процесор Intel / AMD или повисок со SSE3.
 • GPU: Секое AMD / NVIDIA / Intel Direct X 10 графички процесор со најмалку 1 GB меморија и 3,0 пиксели shader модел
 • RAM меморија: 1 GB на Win 7 / / 8/10 32bit, 2 GB на Win 7/810 64bit

Препорачани системски барања за ESX-PS3

 • Виндоус 7 или понова верзија.
 • UPC: 3,2 GHz / повисоки четири-јадрен процесор на Intel / AMD со SSE4.
 • GPU: NVIDIA GTX 660 и повисока, ATI Radeon HD7870 и повисока со барем 2 GB меморија.
 • RAM меморија: 2 GB на Win 7/8/10 32 битен, 4 GB на Win 7/8/10 64

Можете да ја преземете најновата верзија на ESX-PS3 на вашиот Windows компјутер со кликнување на копчето за преземање подолу.

Преземете ESX-PS3

3. PlayStation сега

И, конечно, последното, но не и најмалку важно, го имаме PlayStation Now на број 3 на нашата листа на најдобриот PS3 емулатор за персонален компјутер на Windows. Сега PlayStation Now всушност не е PS3 емулатор, туку игра за претплата базирана на облак. Ви овозможува да играте игри ограничени. Ова значи дека не можете да уживате во кој било друг наслов на PS3. Како и да е, ќе ви треба DualShock 3, 4 или Xbox контролер за да ја користите услугата. Бидејќи сè работи на Интернет и се базира на облак, се препорачува брза интернет врска за да бидете сигурни дека играта тече без проблеми. Не треба да имате некои одлични спецификации за да го користите PlayStation во моментов. Со тоа, речеме, ајде да ги разгледаме минималните побарувања на системот за PlayStation Now. Би требале?

Минимални побарувања на системот за PlayStation сега

 • Виндоус 7 и погоре
 • 3,5 GHz Intel Core i3 или 3,8 GHz AMD A10 и побрзо
 • 300 MB или повеќе; 2 GB или повеќе RAM меморија
 • Звучна картичка и USB порт
 • Мора да има минимум Интернет-врска од 5 Mbps.

Може да ја преземете PlayStation Now на вашиот Windows 10 компјутер со кликнување на копчето за преземање подолу.

Преземете ја PlayStation сега

Така е, момци, ова беше нашето мислењеНајдобрите емулатори на PS3 за Android и компјутер. Се надеваме дека ќе ја најдете оваа листа корисна. Известете ни кој е вашиот избор за најдобри PS3 емулатори за Android и компјутер во делот за коментари подолу.