Најдобрите менаџери за преземање на Интернет за Android

descargar android sdk manager

И покрај постојаната трансформација на технологијата и, според тоа, нови алтернативи за прегледување на сите видови содржини на електронски уреди, преземањето датотеки сè уште се користат ширум светот денес. Иако е точно дека големите датотеки во минатото беа поделени на повеќе делови за да се поедностави преземањето, ова одземаше многу време и за жал беше “поефикасно“Начин да се олесни преземањето. Сепак, некое време развиени менаџери за преземање Главно работеше на десктоп или лаптоп компјутери, но сега е можно да се направи тоа од паметни телефони.

Во оваа смисла, менаџерите за преземање се дизајнирани да им овозможат на корисниците голема контрола над преземените датотеки па дури и повеќе, со можност за управување со нив од мобилни телефони, бидејќи тие се уреди на кои луѓето им веруваат денес, да ги чуваат своите важни информации и да се поврзат на Интернет. На овој начин, Менаџерите за преземање станаа интересна алатка за да ги забрзаат брзините на преземање од различни извори во исто време., во едноставни чекори и малку време. Ова значи дека преку нив, можете да преземете датотеки, да користите различни апликации и да отидете од таму, со извонредна едноставност.

Затоа денес сакаме да ве запознаме Најоптималните решенија што треба да ги имаат сите корисници на Android за да управуваат со преземањата., без потреба да вложите минимален напор или време. Бидејќи овие апликации што ги наоѓате во Google Play StoreТие се одговорни да сторат сè благодарение на нивните напредни функции за управување со документи и папки, па дури и да ги продолжат оние што беа паузирани.

Список на 7 најдобри менаџери за преземање на Интернет за вашиот Android телефон

Еве список на најдобриот менаџер за преземање на Интернет за Android

Напреден менаџер за преземање

преземете андроид менаџер на SDK

Таа е една од најмоќните апликации за Android во управувањето со преземањата на овие уреди, прво затоа што ви дозволува да преземате три датотеки истовременоне е важно каков вид се и исто така нуди забрзана инсталација преку повеќе навои (девет делови во исто време).

Понатаму, Напреден менаџер за преземање автоматски препознава датотеки што можат да се преземаат или линкови од кој било стандарден прелистувач, имајќи го предвид тоа Тој е компатибилен со Хром, прелистувачот за чамци, Долфин, меѓу другите.

Од своја страна, оваа опција IDM за Android изложува едноставен за употреба и многу чист интерфејс, кој успева да покрие многу релевантни карактеристики. Меѓу нив, продолжувањето на преземањата во секој случај на исклучување или ако платформата е рестартирана.

Премногу обезбедува резервни копии од списокот со преземања, одлични програмски поставки за SD-картичката, планер за инсталација и вграден прелистувач за страници што мора да се идентификуваат пред да ги извршите. Дури има повеќе од 2 GB за поддршка на датотеките што ги сакате.

Преземете го Accelerator Plus

Преземете го Accelerator Plus

Ова е уште една од препорачаните апликации за Android за управување со преземање датотеки на уредот, исто така има вграден прелистувач и го олеснува директно преземањето на SD-картичката. Меѓу другите предности, софтверот е целосно бесплатен и зафаќа неколку MB на вашиот мобилен телефон или таблет. Иако експертите велат дека неговиот интерфејс е специјално дизајниран за таблети, сепак е добра алтернатива за паметните телефони.

Понатаму, со Преземете го Accelerator Plus, можете да продолжите со преземањата во секое време, дури и откако ќе бидат прекинати, и ќе ви овозможи да поставите максимална брзина на преземање, доколку не сакате да се снема ширина на опсегот на терминалот.

Плус, има алатка за автоматско снимање врски кога ќе кликнете или копирате линкови за превземање, друга за да ги сумира поддржаните врски и додава функција што ги поддржува сите типови датотеки со големи димензии на датотеки од сите главни веб-страници за споделување датотеки. Тој е компатибилен со прелистувачи како Chrome, Firefox, стандарден прелистувач и единствената негативна точка што ја покажува е нема избор на закажани преземања.

Менаџер за преземање на турбо (и прелистувач)

Менаџер за преземање на турбо

Оваа апликација има можност за откривање и преземање на повеќе датотеки, без разлика дали се документи, слики, аудио, видеа, поштенски и сл. Од кој било веб прелистувач на вашиот телефон или таблет Android. Меѓу неговите особености, истакнуваме дека се осветува Забрзани преземања со повеќе конци до 10 нишки и има “Мото турбо“Да го зголемите бројот на нишки кога ви требаат.

Понатаму, не ја ограничува количината на преземени датотеки, бидејќи поддржува до 4 GB и ви дозволува преземете датотеки од SD картичка и обид за преземање не успеа поради повторно поврзување на Интернет.

Од своја страна, оваа апликација која ја наоѓате бесплатно во Google Play Store, комбинира мрежни врски со Wi-Fi и ист мобилен телефон за да ги оптимизирате своите капацитети. Исто така, има мултимедијална библиотека за да го олесни пристапот до сите датотеки и програмата може да се инсталира на јазик по ваш избор, без разлика дали е шпански, англиски, француски, италијански или португалски.

Управувач со брзо преземање

Преземи апликација за управување со уреди со Android

Друг идеален менаџер за преземање за Android е Управувач со брзо преземање што исто така е брзо и лесно решение Зголемете ја и забрзајте ја брзината на преземање на која било датотека (слики, музика, видеа, програми, канцелариски документи, PDF, ZIP, итн.), бидејќи таа користи повеќекратни врски за оваа намена.

Исто така, има опции за пауза, откажување и рестартирање на какво било преземање кога ви треба и ќе работи совршено, бидејќи ви овозможува да преземате датотеки дури и кога апликацијата работи во позадина.

Од своја страна, овој администратор автоматски ги открива сите врски на веб прелистувачот Или ако сакате, можете да ја додадете секоја врска рачно. Исто така, ви дава можност да поставите максимален број паралелни преземања, да продолжите со паузите или прекините, да ја оптимизирате големината на тампон и конечно поддржува повеќе јазици (Шпански, англиски, француски, меѓу другите).

Полнење Droid

преземете менаџер на андроид уреди

Апликацијата е специјално дизајнирана за уреди со Android, таа е бесплатна, лесна за употреба и е целосно стабилна. Во оваа смисла, Се смета за еден од најдобрите менаџери за преземање., бидејќи има добри карактеристики за тоа.

Затоа, ние го потенцираме неговиот обновлив капацитет за преземање што се однесува на преземање каде што беше прекинато, како и автоматска пауза за преземање (во случај конекцијата да се изгуби) автоматско рестартирање кој е одговорен за обновување на процесот кога Интернет-врската повторно работи правилно.

Од друга страна, Droid Loader поддржува инсталации со повеќе струи.Успева да ги забрза до три пати и ви дава можност да одредите која врска е дозволено да ја преземете секоја врска одделно, било да е тоа 3G или Wi-Fi, правилно да го насочите извршувањето. Исто така, има вграден прелистувач и кога ќе го користите, можете да ја зачувате датотеката на уредот или во SD меморија.

GetThemAll

менаџер на torrent преземања за андроид

Можете да го преземете бесплатно во Google Play Store и започнете да уживате во една од најдобрите апликации за управување со преземање на уреди со Android, бидејќи со оваа програма веќе нема да мора да пребарувате неколку веб-страници за да преземате датотеки без толку многу компликации.

Ова е затоа што го има интегриран веб прелистувач кој додава поголема едноставност во вашиот интерфејс. Овој вграден прелистувач содржи копче со стрелка во долниот десен дел и штом ќе го притиснете, апликацијата започнува да ја скенира страницата и пребарува за преземање врски и датотеки.

GetThemAllЗа среќа, тој е компатибилен со повеќето страници и затоа се смета за еден од најпаметните и најразновидните анализатори на датотеки за овој оперативен систем. Понатаму, ви овозможува да споделувате датотеки на Google Drive и Yandex Disc Или испратете ги на компјутер преку Wi-Fi мрежа многу лесно и имате можност да ги преземете во режим на позадина. Конечно, таа има рекламна бесплатна верзија, но е скапа.

Управувач со преземања на Android

Најдобрите менаџери за преземање на Интернет за Android 1

Оваа апликација надминува многу ограничувања на заеднички администратор и може да ви обезбеди совршено безбедно и брзо искуство за преземање. Прво на сите, тоа овозможува бесплатно симнување на која било датотека и има алатки за да обезбеди одлични брзини на преземање Тие се до три пати побрзи од другите преземачи.

Во врска со неговиот интерфејс, „Управувачот за преземање на Интернет за Android“ е лесен за употреба и додадете менаџер на датотеки и вграден прелистувач. Прелистувачот поддржува основна автентикација HTTP за веб-страници, има менаџер на обележувачи, дозволува пребарувања на Google, YouTube, Yahoo, па дури и на Twitter, нуди брзо пребарување со стандардно препознавање глас и ја интегрира лентата за адреси со автоматски предлози засновани врз историјата.

Сепак, во врска со особеностите на Управувачот со преземања и датотеки, таа нуди можност за додавање на произволна врска за преземање, обезбедува сигурен рестартирање за оние кои се прекинати, ви овозможува да отворите неколку датотеки во различни апликации инсталирани на мобилниот и ви обезбедува идентификациски број на оние кои се активни.

Понатаму, поддржува преземања преку неколку паралелни процеси со мултитаскинг систем И со оваа апликација, можете да го споделите она што го сакате на социјалните мрежи како Фејсбук, Твитер, Тумблр, меѓу другите.