Најдобри апликации за Android VPN: Шифрирајте ја јавната Wi-Fi мрежа!

Најдобри апликации за Android VPN: Шифрирајте ја јавната Wi-Fi мрежа!

Добивањето VPN со Android е многу важно и ќе ве задржи приватни и безбедни кога пребарувате на Интернет. Која vpn апликација е најдобра за Android? Најди ги најдобрите VPN за Android сега.

Технологијата напредуваше масовно и сега можеме да пристапиме до Интернет од нашите мобилни уреди. Ова отвори многу врати, особено со развојот на телефони со Android.

Сепак, со овој напредок со пристапот до Интернет, се забележува зголемување на нарушувањата на приватноста. Ова е затоа што многу луѓе не се штитат кога прелистуваат преку Интернет со своите уреди со Android, оставајќи се отворени за своите интернет провајдери, хакери и роботи на веб-страницата. Најдобар начин за надминување на ова е со Android VPN.

Со Android VPN, ќе можете да пристапите до Google и Firefox без ризик да бидете следени, следени или шпионирани. Со технологијата обезбедена со VPN, вашата интернет-врска ќе се канализира преку друг сервер и ќе се шифрира на патот. Преку ова, можете да пребарувате анонимно и да пребарувате што сакате. Исто така, познато е дека Android е опасен кога станува збор за приватноста и хакерството, со што VPN е уште поголем приоритет.

Постојат многу услуги за VPN за да изберат и сите тие нудат различни карактеристики што ги прават различни од едни со други. Сепак, некои се подобри од другите, а овој напис ќе ви даде пет од најдобрите VPN услуги што се одлични за Android.

1. NordVPN

Андроид апликација nordvpn

Добрите:

 • Најдобра безбедност
 • Многу дополнителни карактеристики
 • Нема записи
 • Овозможува 6 врски
 • Конс:

 • Не е најбрз
 • Оценка 4,4 врз основа на 129.667 вкупно VPN корисници на Google PlayПрочитајте го нашиот преглед овде.

  NordVPN е мојот личен фаворит и е VPN услуга која се фокусира на приватноста и безбедноста и може да се гледа преку нејзините широки карактеристики. Покрај безбедноста, Норд исто така им нуди на корисниците можност да се поврзат со серверите во повеќе од 60 различни земји и е надвор од опсегот на НСА и нејзините закони за задржување на податоците. Што се однесува до неговиот клиент, Норд неодамна доби ажурирање и неговиот клиент е убав и елегантен.

  Клиентот со Android ги има истите карактеристики како клиентот Виндоус и сега им овозможува на безбедносните протоколи на OpenVPN, одржувајќи се многу безбедни. Во однос на неговите дополнителни безбедносни карактеристики, NordVPN има капацитет што му овозможува да се поврзе со два шифрирани сервери истовремено, дозволувајќи двојно криптирање. Тие исто така имаат функција што ви овозможува да се поврзете со VPN, а потоа со мрежата Tor, давајќи ви максимална приватност. Со можноста да се поврзете на 6 уреди одеднаш и сите додадени карактеристики, Nord е одличен избор.

  2. VyprVPN

  Андроид апликација vyprvpn

  Добрите:

 • Брзи брзини
 • Одличен клиент
 • Специјални стелтови сервери
 • 70 различни земји да се изберат
 • Конс:

 • Не дозволува P2P
 • Пласман 4,2 врз основа на 45.629 вкупни корисници на VPN од Google PlayПрочитајте го нашиот преглед овде.

  VyprVPN е уште една од моите лични омилени страни и е една од единствените VPN услуги во светот што ја поседува целата мрежа и сè што е во неа. Обично, услугата VPN користи трети компании за да им помогне да управуваат со сите сервери, а шифрирањата на Vypr го прават сето тоа. Ова значи дека брзините се многу брзи и шифрирањето е доста солидно бидејќи станува збор за напредна воена криптинг од 256 битни која ја одржува безбедна при користење на телефон Андроид.

  Што се однесува до неговиот клиент, тој е многу елегантен и има табла што ја покажува неговата поврзаност и брзина. Апликацијата има многу одлики и изгледа малку поразлично од вашите клиенти на Windows и Mac. Што се однесува до неговите други карактеристики, тие нудат 30-дневна гаранција за враќање на парите, па дури и имаат систем на скришум кој ви овозможува да го пронајдете кинескиот заштитен ид. Сепак, единствената причина што ја рангира на четвртото место е затоа што мрежата не дозволува torrenting.

  3. ExpressVPN

  Апликација за Android ExpressVPN

  Добрите:

 • Супер брз
 • Силно криптирање
 • 94 различни земји
 • P2P дозволено
 • Убав клиент
 • Конс:

 • Навистина скапо
 • Класификација 4.1 Престој во 93.668 Вкупно корисници на VPN од Google PlayПрочитајте го нашиот преглед овде.

  ExpressVPN отсекогаш бил одличен избор кога станува збор за услугите VPN и безбедно е да се каже дека е најдобар во индустријата. Услугата има низа различни карактеристики што го прават тоа да се истакнува и на своите корисници им дава фантастично искуство. Севкупно, услугата VPN им нуди на корисниците од повеќе од 94 земји да изберат кога ќе пристапат кон географската слобода и тие исто така имаат одлична услуга за клиенти, со 24/7 грижа и 30-дневна гаранција за враќање на парите.

  Во однос на своите клиенти, ExpressVPN не го разочара и го оптимизира својот софтвер да одговара на сите уреди. Клиентот со Android е чист и едноставен и нуди слични карактеристики на клиентите Windows и Mac, кондензирајќи го софтверот во едно полесно користење парче технологија. VPN, исто така, има функција што им овозможува на луѓето во Кина да го заобиколат големиот заштитен wallид и да имаат невиден пристап до Интернет. Со 3 истовремени врски и дополнителни карактеристики, ExpressVPN е најдобрата опција.

  4. Приватен пристап до Интернет

  Андроид апликација за приватен пристап до Интернет

  Добрите:

 • Многу евтино
 • Илјадници сервери
 • Прифати биткоин
 • Политика за нула записи
 • Конс:

 • Со седиште во Соединетите Држави.
 • Класификација 4.0 престој во 19478 годинаВкупно корисници на VPN од Google PlayПрочитајте го нашиот преглед овде. ПИА е помалку позната услуга VPN, но е широко распространета и одличен провајдер. Вашата мрежа се состои од илјадници сервери и тие имаат неколку неверојатни безбедносни карактеристики што можете да ги прилагодувате по ваш вкус. Тој се занимава со безбедност слична на NordVPN и нуди прекинувачи на прекинувачот за вашите десктоп и мобилни апликации. Вашиот клиент за Android е многу корисен и ги има сите карактеристики присутни во клиентот на работната површина.

  Тие ви овозможуваат да спроведете прекинувач за прекинување, повеќе безбедносни протоколи и да дозволите локално пренасочување на пристаништето. Како дополнителна придобивка, ова е една од најевтините VPN услуги на пазарот, што го прави многу привлечно парче технологија. Тие, исто така, им овозможуваат на корисниците да поврзат најмногу 5 уреди во еден момент, овозможувајќи ви да заштитите многу од вашите уреди од една сметка.

  5. IPVanish

  Андроид апликација VPN IPvanish

  Добрите:

 • Добро криптирање
 • Нема политика за регистрација
 • Овозможува многу врски
 • Дозволува активност на P2P
 • Конс:

 • Со седиште во Соединетите Држави
 • Не е најдобра услуга за клиенти.
 • Пласман 3,6 Престој во 6, 746 корисници во вкупно VPN од Google PlayПрочитајте го нашиот преглед овде.

  IPVanish отсекогаш бил омилен фан за својот елегантен дизајн и одлични карактеристики. Единствениот проблем со услугата е тоа што е со седиште во САД. САД И, според тоа, подлежи на закони за задржување на податоците, кои му овозможуваат на НСА да пристапува до мрежните записи. Значи, ако сте малку параноични во врска со приватноста, ова не е мрежа за вас.

  Услугата има стотици сервери во повеќе од 68 различни земји и неговиот клиент Андроид е многу основен, но ја работи работата совршено. Исто така, некои од вас би помислиле дека IPVanish дозволува употреба на торенти и, заради нејзината строга политика за нерегистрирање, тие се опфатени со тролови на авторските права. Вие исто така добивате бесплатни SmartDNS кога ќе се придружите.

  Некои препорачуваат најдобри бесплатни VPN за андроид

  Дали сакате да ја добиете бесплатната апликација vpn за Android? Еве ги 5те најдобри бесплатни Android VPN-а за употреба!

 • еден. Avast vpn за андроид: Бесплатно за користење 7 дена (Не ограничено)

 • 2. Опера vpn за андроид: Забелешката работи само во прелистувачот за опери

 • 3. Заштитете го стакло VPN за Android: 10 GB податоци месечно БЕСПЛАТНО со ограничена брзина

 • Четири. Surfasy VPN: 500MB на податоци месечно БЕСПЛАТНО, без ограничена брзина

 • 5. Бесплатно Hotspotshield VPN за Android: Неограничен опсег со ширина на опсег со досадни реклами

 • Кој е најдобриот бесплатен VPN за Android? Јас би сакал да ја слушнам вашата идеја.

  Проблемот со апликациите со Android

  Заштита на вашите уреди и уреди заштитени од злонамерни или владини луѓе е многу важно и може да биде од голема корист да користите VPN мрежа (како оние погоре) за да го заштитите вашиот сообраќај и да ги криптирате вашите уреди.

  Сепак, има неколку проблеми при користење на Android кога пребарувате на Интернет. Еден од најголемите проблеми вклучува фактот дека апликациите на Android испраќаат многу лични информации до давателот на услугата, било да е вашиот интернет провајдер или вашиот оператор VPN.

  Ова значи дека тие можат да видат голема количина на информации што можеби сакате да ги скриете. За жал, дури и со VPN, ова не е исправно. Постојат повеќе апликации што протекуваат од другите и најдобро е да се држите подалеку од апликации создадени од клиенти кои не се изградени цврсто и имаат поголема веројатност да ги протекуваат вашите информации.

  Дури и страниците како Фејсбук ги анализира НСА за да профилираат луѓе. Сепак, ова не значи дека VPN-овите се бескорисни и остануваат одлични за криење и блокирање на напади при користење на сигурни апликации и прелистувачот Firefox.

  Заштитете го вашиот Android телефон без VPN

  Освен ако не сте загрижени за користење на вашиот уред со Android, можеби нема да сакате да ја платите месечната претплата за VPN. Секако, тоа не го препорачуваат нас, но за некои луѓе можеби е најдобрата опција. Ние исто така ќе кажеме дека постоинекои бесплатни VPNДостапно на пазарот. Проблемот овде е што треба да бидете претпазливи при изборот на реномиран провајдер.

  Без оглед, ако не барате да го заштитите вашиот уред со Android со VPN, има неколку начини да го заштитите со апликации. Главната суштина тука е да се ослободиме од Google, бидејќи ова е машина за следење. Willе го следи и трасира каде и да одите на Интернет, па затоа ќе биде корисно да одите со друг прелистувач.

  Изберете Firefox

  Кога ќе го напуштите Google, предлагаме веднаш да го користите Firefox, бидејќи ова е прелистувач со отворен извор развиен од непрофитна компанија. Ги нема сите фенси карактеристики за следење на Google и осигурува дека можете да сурфате на Интернет со поголема приватност. Исто така, има голем број на апликации што можете да ги преземете за Firefox што го прави уште побезбеден за употреба. Ова се неколку наши предлози:

 • HTTPS насекаде Оваа апликација ќе се обиде да ве поврзе со веб-страниците што имаат HTTPS (шифрирани прелистувачи) за да не можат да се украдат вашите информации. Сепак, ова работи само доколку веб-страницата има сертификат SSL.
 • Колачиња за самоуништување Ова е апликација што ќе спречи колачињата да не се лепат на вашиот прелистувач. Колачињата ќе ве следат на Интернет и ќе го следат вашето однесување. Оваа апликација ги уништува во моментот кога ќе го затворите јазичето.
 • uBlock Ова е лесен и едноставен блокатор на реклами, кој исто така избегнува роботи
 • Се разбира, иако ова ќе ви помогне да бидете приватни на Интернет и да спречите внатрешно пробивање, сепак можете да бидете изложени преку јавен Wi-Fi бидејќи вашата врска нема да биде безбедна. Вие нема да ги искористите дополнителните шифрирања што ги нуди VPN, што е едно од лошите страни на користењето на горенаведените методи.

  заклучок

  Обезбедувањето на вашиот Android со VPN е многу важно ако не сакате вашите информации да бидат украдени и шпионирани на необезбедени мрежи.

  Исто така, тие се важни ако користите Google како машина за пребарување на вашиот Android уред, бидејќи Google е чудовиште за следење и ќе ве следи низ целиот веб, следејќи ја вашата IP и локацијата. Со Android VPN, сето тоа може да се избегне за мала претплата секој месец.

  Ако не сакате да ја платите таксата, постојат начини да го обезбедите вашиот уред со Android бесплатно, како што е предложено погоре. Ако сте загрижени за приватноста на вашиот Android, предлагаме да инвестирате.