Најдобри апликации за root 2019: 10 основни апликации за преземање бесплатно …

Најдобри апликации за root 2019: 10 основни апликации за преземање бесплатно ...

Дали треба да го користите вашиот телефон во целост? Дали сакате да истражите некои нови вештини што може да ги направи вашиот Android додека се вкорени? Не се грижи! Еве ги првите 10 најдобри вкоренети апликации со Android што можете да ги користите доколку телефонот е вкоренет.

Постојат некои ригорозни процеси при инсталирање апликации на нормален уред со Android. Понекогаш, апликацијата што сакаме да ја инсталираме на нашиот телефон не ги поминува строгите правила што ги постави Play Store. За да ги избегнеме овие проблеми, ние користиме апликации за rooting за да ги искорениме нашите телефони. Врушувањето на вашиот мобилен уред, главно Android, има многу различни придобивки.

Некои од првите придобивки што ќе ги видите е да ги избегнете овие правила и однесувања. Оружјето на вашиот телефон ви помага да извлечете максимум од тоа, затоа многу луѓе ширум светот ги користат овие десет апликации за искоренување што ги имаме на нашата листа.

Опуштете се и уживајте додека откривате кои апликации можете да ги користите ако го искоренувате вашиот телефон, многу кул апликации што доаѓаат со тој корен, и научете зошто се тие добрите и лошите страни на root апликации.

Можеби сакате да прочитате,

 • Апликации како AppValley за испукани апликации и игри
 • Апликации како Showbox за iPhone и Android
 • Еве го списокот на омилени вкоренети апликации за вкоренети Android телефони, Бесплатно користење на root апликации за вашиот Android уред во моментов!

  Резервната копија на титаниум е апликација само за root од Android. Основната верзија е достапна бесплатно. Исто така, постои и верзијата со неколку дополнителни опции и можности, но таа верзија чини шест долари. Оваа апликација за root има многу намени. Една од најкорисните карактеристики е резервната копија на вашиот телефон. Можете да ги зачувате сите податоци што ги имате, во секој случај. Може да ви помогне да ги обновите податоците и апликациите што ги имавте на вашиот телефон или таблет Android. Исто така, има и автоматска опција за резервна копија. Титаниумот е исто така корисен кога станува збор за деинсталирање на одредени апликации што веќе не ги сакате.

  Клучни карактеристики на Резервна копија на титаниум:

 • Неверојатна резервна алатка
 • Го продолжува работниот век на вашиот уред
 • Сите споменати функции се бесплатни.
 • Резервна копија на титаниум: Конс

 • Повеќе резервни копии достапни само за корисниците на Про
 • Само про верзијата е компатибилна со Google Drive
 • >> >> Преземете ја најновата верзија <<

  DiskDigger е корисна и корисна апликација за root од време на време. Оваа апликација не е наменета за дневна употреба. Постојат и верзии на Android и Windows на оваа апликација и иако верзијата со Android е многу послаба, сепак е практична апликација. DiskDigger ги скенира сите директориуми на вашиот уред за да ги отстраните датотеките. Ова може да помогне при проблеми со меморијата кога станува збор за вашиот телефон. Исто така, можете да ги обновите избришаните датотеки во многу различни формати. Како и со некои други апликации, DiskDigger ја има и верзијата што треба да ја купите. Добрата работа е што про-верзијата е ефтина, само три долари. Про верзиите ќе откриваат повеќе датотеки што можете да ги направите или да ги избришете.

  Клучни карактеристики на DiskDigger:

 • Апликацијата го пребарува својот директориум за сите датотеки и траги на податоците.
 • Вратете или избришете ги податоците во многу формати.
 • Евтина Про верзија
 • DiskDigger: Конс

 • Точниот опсег на DiscDigger е видлив само ако ја имате верзијата Pro
 • Ретко ќе ја користите оваа апликација
 • >> >> Преземете ја најновата верзија <<

  Систем за отстранување апликации е апликација само за root што го прави токму она што мислите дека го прави. Отстранува различни апликации од вашиот систем. Можеби се прашувате зошто ќе ви треба оваа апликација? Сигурно можете да го направите сами. Може, но отпечатоците секогаш ќе останат на вашиот телефон, правејќи го бавен и бавен. Оваа апликација отстранува сè, вклучително и системски апликации што не можевте да ги одинсталирате, но сепак не би ги користеле. Оваа root апликација осигурува дека само ги одржувате апликациите што МОРА да ги имате на вашите уреди со другите апликации за root на оваа листа, има бесплатна верзија и има про верзија. Иако верзијата Pro е многу ефтина, ние ќе се фокусираме на бесплатната верзија на оваа апликација, бидејќи тие се исти и верзијата Pro е само начин да донирате пари на програмерите.

  Клучни карактеристики на Систем-отстранувач на апликации:

 • Оваа апликација за root ви овозможува да ги отстраните апликациите од системот
 • Систем-отстранувачот на апликации ги класифицира апликациите за да знаете што можете и што не можете да ги отстраните
 • Систем отстранувач на апликации: Конс

 • Тоа не е измама, но нема причина да ја купите верзијата Pro
 • >> >> Преземете ја најновата верзија <<

  Од сите записи на нашата листа, Додаток мора да биде најпопуларна апликација за root таму. Тоа е блокатор на реклами кој ги филтрира рекламите како сакате. САКАМ ОВАА АПП! Оваа апликација за root е исто така бесплатна, но можете да ја донирате на програмерите ако сакате. Тоа е едноставна и ефективна апликација за root што блокира реклами, нема многу што да се каже за тоа, освен тоа што откако ќе ја инсталирате нема да можете да функционирате без неа. Целото рекламирање ќе исчезне од вашиот телефон и апликациите како YouTube, апликации за пораки и други основни апликации што ги користиме секој ден.

  Клучни карактеристики на AddAway:

 • А root апликација што блокира додавање
 • Корисна и корисна апликација за root
 • AddAway: Конс

 • Настрана од комплициран процес на инсталација, оваа апликација за root нема погрешни страни
 • >> >> Преземете ја најновата верзија <<

  Оваа root апликација се нарекува крајниот менаџер на датотеки за сите вкоренети корисници. Ова ви дава општа идеја за тоа како да ја користите апликацијата. Јас ја тестирав апликацијата за истражување и таа одговара на очекувањата. Бесплатната верзија доаѓа со многу придобивки, иако постои про верзија што можете да ја купите. Копирајте, исечете ги, ставете ги датотеките, преместете која било папка на вашиот уред, тоа се само некои од многуте одлики што оваа неверојатна апликација за root треба да ги понуди. Root Browser ќе направи вашиот мобилен телефон да се чувствува како да користите мал џеб компјутер.

  Клучни карактеристики на Root Browser:

 • Исечете, копирајте, ставете датотеки
 • Создадете нови папки
 • Поместете папки
 • Многу различни придобивки
 • Корен прелистувач: Конс

 • Некои луѓе не го сакаат дизајнот.
 • Нема поддршка за облак
 • >> >> Преземете ја најновата верзија <<

  Ова е една од ретките најдобри апликации за root за Android. Оваа root апликација овозможува контрола на целиот уред до тој степен што ќе се чувствува и ќе се разликува од кој било друг метод на истиот модел. Има многу уникатни одлики за прилагодување со кои многу корисници на оваа root апликација ги обожаваат и си играат. Тој е компатибилен со сите модерни уреди со Android. Како и со сите други root апликации на оваа листа, постои бесплатна верзија и постои професионална верзија за која би морале да платите. Единствената погрешна страна е што ви треба друга апликација за root за таа да работи правилно.

  Клучни карактеристики на Отклучувач на гравитација на кутии:

 • Управување со плочки QuickSettings
 • Поставки за лентата за навигација
 • Снимање на екран
 • Многу други корисни опции.
 • Отклучувач на гравитација на кутии: Конс

 • Не се поддржани Android 5.0 и помалку уреди
 • Потребно е Xposed да се инсталира заедно
 • >> >> Преземете ја најновата верзија <<

  SDFix е бесплатна апликација за root, која е тесно поврзана со оперативниот систем KitKat на телефони со Android. Бидејќи Android ја отстрани можноста за пишување датотеки на вашата microSD картичка директно од вашиот уред со Android, мора да го користите компјутерот за да го стори тоа, или можете едноставно да ја преземете оваа корисна и едноставна апликација за root. Претпочитам апликацијата бидејќи е лесна за употреба. Дури ќе заборавите дека ја имате апликацијата на вашиот телефон.

  Клучни карактеристики на SDFix KitKat MicroSD може да се снима:

 • Бесплатно за користење
 • Максимизирајте ја употребата на вашата мемориска картичка
 • SDFix KitKat запис за пишување MicroSD: Конс

 • Едноставниот факт дека мора да ја користите оваа апликација е измама само по себе, но не за апликацијата, туку за Android
 • >> >> Преземете ја најновата верзија <<

  SuperSU е меѓу најпопуларните апликации за root. Ова е root апликација за безбедност која го штити вашиот телефон. Работи како антивирусна апликација која има неколку уникатни опции кога станува збор за безбедноста на вашиот телефон. Основната верзија на овој софтвер за root Android е во две верзии. Основната верзија е бесплатна за користење, а исто така постои и про верзија која чини од 1 до 14 долари во зависност од заштитата што ја сакате. Според мое мислење, бесплатната верзија е во ред.

  Клучни карактеристики на СуперСу:

 • Длабоко откривање на процесите
 • Комплетен не-корен
 • Работи во режим за обновување
 • Работи во позадина на вашиот Android
 • СуперСу: Конс

 • Бидејќи секогаш е вклучен, може да потрае дел од RAM меморијата
 • >> >> Преземете ја најновата верзија <<

  Ако го искоренте телефонот за Greenify, заштедувате батерија! Овој софтвер со root root управува со апликациите во позадина да го продолжи работниот век на батеријата до 4 часа. Оваа root апликација, како и сите други овде, е целосно бесплатна, иако можете да донирате на програмерите ако сакате. Апликацијата работи на едноставен принцип; замрзнување само на апликациите што не ги користите сега. Најдоброто е што апликацијата работи само по себе и е многу лесна за инсталирање.

  Клучни карактеристики на Зелена боја:

 • Лесен за користење
 • Го продолжува траењето на батеријата.
 • Зелена боја: Конс

 • Единствениот недостаток што можев да го најдам е дека апликацијата може да се инсталира на вашиот телефон не е вкоренета, но не успеа
 • >> >> Преземете ја најновата верзија <<

  Xposed Installer беше оценет како една од најпопуларните апликации и гнездо корен за телефони со Android од 2016 година! Тоа беше со причина! Со овој root софтвер, инсталирате втор бинарен уред на вашиот уред. Ова значи дека можете да прилагодите многу различни работи на вашиот телефон или таблет. Некои од работите што можете да управувате се лентата за известување. Не е задолжително, но навистина е возбудлива апликација за Android за персонализација. Оваа апликација е бесплатна во Google Play Store.

  Клучни карактеристики на Xposed Installer:

 • Тони опции за прилагодување
 • Оригинални дизајни
 • Xposed Installer: Cons

 • Не е суштинска апликација
 • >> >> Преземете ја најновата верзија <<

  заклучок

  Постојат многу причини да се искорени вашиот уред со Android. Некои од основните апликации на оваа листа се наменети само за козметички цели, додека други апликации се дигитални херои што сите ни се потребни. Без оглед на причината за искоренувањето на вашиот телефон, препорачувам да ги испробате сами.

  Брзо ќе откриете зошто овој корен-софтвер е толку побарувачки и ќе започнете да го користите сами на дневна основа. За целите на овој текст, ги тестирав сите овие апликации и повеќето од овие root програми ќе останат во употреба на мојот телефон сè додека не го заменат, па дури и тогаш ќе ги инсталирам повторно!