Најдобри звучни бази 2020 година – Ажурирајте ги најдобрите звучници за буџетски ТВ

Best Sound Bases 2020 - Upgrade Speaker TV Anggaran Terbaik 1

Водич за најдобар буџет за гласовно купување на гласови: Добредојдовте на Hi-Fi компилацијата на најдобрите буџетски звучни шипки и звучни основи што можете да ги купите во 2020 година.

Дали постои сигурен начин да добиете подобар звук од вашиот телевизор без да ја пополните вашата соба со звучници, или дури и да направите простор за звучен лента? Секако. Убавината на звучниот штанд е што е широко, рамно и седи директно под вашиот ТВ, наместо звучната лента пред неа, и затоа бара повеќе простор.

Звучниот тампон е практично и заштедувајќи решение за ситуации за ситуации (прочитајте: димензии во просторијата) каде што барот воопшто не е практичен и ако изберете еден од наведените подолу, тој ќе му даде на вашиот ТВ поголем поттик и квалитет во одделот за звук исто така.

Може да добиете дигитални или HDMI оптички влезови, Bluetooth безжични аудио опции и значително зголемување на перформансите на звукот кога станува збор за ТВ или филмови. Заинтересирани? Секако дека си. И треба, со оваа мала колекција. Следното е резиме на најдобрите звучни основи што ги тестиравме.

Најдобра база за звук 2020: Надградете ги ефтини ТВ звучници

1. Q M2 акустика

Наградуваниот М2 нуди силен и детален слух и е лесен за употреба

СПЕЦИФИКАЦИЈА

карактеристики: aptX Bluetooth | Врска: HDMI, оптички, RCA и 3,5 мм | Димензија: 93 x 55 x 34 см

Причини за купување

Крцкав, внимателно и детално слушајте

Експресивен, лесен за употреба.

Силен и некомплициран дизајн.

П Се чини дека акустиката има денар, фунта кога станува збор за зголемување на звукот на вашиот телевизор. Од звучници до звучни шипки и сега звучни бази, британските компании произведоа брилијантни производи за звук. Овој специјален производ дури ја освои наградата What Hi-Fi за 2019 година која е посакувана како најдобра звучна база во моментов на пазарот, така што знаете дека купувате квалитет. М2 е доволно цврст за да седи пријатно под доволно голем ТВ екран. Може да се справи со тежина до 25 кг, што е неколку килограми повеќе од повеќето 65-инчни LCD телевизори. Findе ги најдете соодветните влезови HDMI 5, HDMI, Оптички, RCA и ARC 3 и исто така поддржува проследување преку Bluetooth.

Прочитајте го целиот преглед: Q M2 акустика

Најдобра база за звук 2020: Надградете ги ефтини ТВ звучници

2. Sonos Playbase

Стави Сонос е едноставен, стилски и го чуди звукот на повеќето телевизори, иако не е толку мазен како што би сакале да биде. Контактирајте нè пребирливи

СПЕЦИФИКАЦИЈА

карактеристики: Dolby Digital 5.1, Spotify Connect, повеќе простории | Врска: Дигитална оптика | Димензија: 5,8 x 72 x 38 см

Причини за купување

Звукот е многу широк

Цврст и природен бас

Функционалност на повеќе простории

Причини да се избегнат

Тешка трепа

Без HDMI

Нема поддршка за аудио поддршка со висока резолуција

Сонос е оригинален шампион во повеќе простории, со звучници со повеќе простории, пар звучни шипки и оваа звучна бариера. Значи, вие не само што добивате подобар звук од вашиот телевизор, туку ги добивате и сите паметни функции за стриминг што ги нуди Сонос и можноста лесно да се поврзете со мулти-соба систем и да се ажурирате во 5.1 систем полн со додавање на Сонос. Под-и два Sonos Играј: 1s (или дури и Игра: 3 или игра: 5) Звучници. Playbase е солидна и може да поддржува телевизори со тежина до 35 кг. Ова е изведба на Sony, динамична и прилично детална, со само највисоките, понекогаш и тешки, што нè прави да се грижиме.

Прочитајте го целиот преглед: Sonos Playbase

Најдобра база за звук 2020: Надградете ги ефтини ТВ звучници

3. Кантонски DM55

Паѓањето на цените го прави Кантонот да звучи одлично, па дури и поевтино

СПЕЦИФИКАЦИЈА

карактеристики: aptX Bluetooth, LED дисплеј | Врска: Аналогни оптички, коаксијални, RCA, сабвуфер | Димензија: 6,8 x 54,5 х 30 см

Причини за купување

Длабок и силен бас

Многу детали

Лесен за користење

Кантонот има одличен рекорд со звучна основа, комбинирајќи одличен квалитет на звукот со лесна употреба во убаво и прифатлива кутија. Кантонот DM55 ја заменува високо пофалената DM50, пет-starвезда уметник со 400 фунти. Додавањето на стаклен врв, неколку сонични прилагодувања и намалување на цените ја прават оваа привлечна и способна единица уште попривлечна отколку порано. Нема врска HDMI, но освен тоа добивате добар звук и безжичен Bluetooth со ограничен буџет.

Прочитајте го целиот преглед: Кантон ДМ55

Најдобра база за звук 2020: Надградете ги ефтини ТВ звучници

4. Кембриџ Аудио ТВ5 v2

Екранот може да се изгуби, но звучната основа е многу добра

СПЕЦИФИКАЦИЈА

карактеристики: aptX Bluetooth | Врска: Аналогни влезови HDMI, оптички, 3,5 мм и RCA | Димензија: 34 x 72,5 x 10 см

Причини за купување

Силен бас, полн среден ред

Добра количина на знаење

HDMI конекција

Причини да се избегнат

Помалку изложба

Далечинскиот управувач може да биде подобар

TV5 v2 има 3,5 милиметарски влез, RCA конекција, оптички влез и aptX Bluetooth конекција, плус HDMI кабел за 24-битна / 192KHz аудио висока резолуција. Сонично, TV5 v2 е добра звучна основа. Басот е силен, целосен среден ред и обезбедува добра динамична инјекција на кој било влез. Додека TV5 v2 може да биде заостанат во однос на деталите од средниот опсег, во споредба со истата цена на кантонот DM 55, тој има поголема скала на вкус и посилен бас. Одлуката е твоја.

Прочитајте го целиот преглед: Кембриџ Аудио ТВ5 v2

Најдобра база за звук 2020: Надградете ги ефтини ТВ звучници

5. Кантон DM100

Одлична звучна основа со извонреден звук, овој кантон ќе обезбеди аудио додатоци дури и на најголемите телевизори

СПЕЦИФИКАЦИЈА

карактеристики: aptX Bluetooth | Врска: Оптички, коаксијални и аналогни влезови на RCA, излез на сабвуфер | Димензија: 6,8 x 54,5 х 30 см

Причини за купување

Јасен и широк ум

Длабок и тесен бас

aptX Bluetooth

Причини да се избегнат

Големината не одговара на сите

Триблата може да ја намали осветленоста во одредени периоди

Ако непрактичната големина на вашиот телевизор ве тера да не сакате да инвестирате во звучна база, талентираниот DM100 може да го промени. Поголем од DM55 (споменато погоре), можете да очекувате подлабок, посилен звук и да ја пополните просторијата. Ако имате голем ТВ и соба, тоа е корисна надградба. Како и нејзините браќа и сестри, има интегриран aptX Bluetooth пренос, како и два дигитални влезови (оптички и коаксијални), аналоген влез и излезен субвуфер.

Прочитајте го целиот преглед: Кантон ДМ100