Најдобри транспарентни случаи на iPhone XR во 2019 година: Нека …

Заедно со тенок капак, јасните покривки се секогаш мојот прв избор. Тоа е затоа што тие му дозволуваат на паметниот телефон да го открие изгледот, а исто така да обезбеди и основна одбрана од паѓање. Одејќи низ ветрот и она што го кажува моето лично искуство, најдобрите транспарентни случаи за iPhone XR ќе бидат една од најдобрите опции.

Постојат најразлични јасни корици достапни на пазарот во моментов. Додека некои се дизајнирани да бидат завидно стилски, други имаат амортизирање за да го растурат влијанието. И врз основа на вашите потреби, можете да изберете случај што може да оди добро со вашиот нов iPhone.

10 најдобри јасни случаи за iPhone XR во 2019 година

Брзи линкови:

# никој. Supешка од еднорог Буба стил

Вклучи чиста кутија iPhone XR

Со одлично комбо на елеганција и заштита, „Supcase Unicorn Beetle Style“ ви овозможува да го разгалите вашиот нов iPhone и истовремено да ја понудите потребната одбрана. Јасниот грб е оклопен со цврстиот браник што лесно може да издржи на удар.

Подигнатите рабови не овозможуваат LCD екранот да ја допира површината за да спречи гребење. Со држачот за безжично полнење, еднорогот Буба стил може лесно да стане вашиот омилен за секојдневна употреба.

Плус, три топли бои како црна, сина и розова боја ви овозможуваат поголема флексибилност при изборот на симпатична облека за вашиот уред.

Дали сакате да добиете попуст од 10%? Применете го кодот за промоција: geek10

USP: Поддршка за безжично полнење
Погледнете во Supcase

# 2. i-Бласон Арес

i-Blason чист случај за iPhone XR

Дали сакате заштитен транспарентен случај за вашиот паметен телефон? „I-Blason Ares“ може да биде еден од најдобрите кандидати по ваш избор.

Она што ми се допаѓа во овој случај е исклучително здрав браник што не дава никакви шанси за случајни удари. Со јасен бек, вашиот XR може да го покаже вашиот дизајн.

Благодарение на присуството на заштитник на екранот, ЛЦД има дополнителен заштитник за борба против гребнатини. Тоа не е сè, ќе го изберете Арес во четири бои, вклучувајќи црна, сина, златна и убава розова боја.

Како и првиот, можете да го искористите попустот од 10% со примена на код за промоција: geek10

USP: Силен браник
Погледнете во i-Blason

# 3. Speck GemShell

Speck Clear Case за iPhone XR

Врвен јасен случај како „Speck GemShell“ заслужува да се спомене во ова резиме. Многу е тенок, но можеби ќе бидете изненадени кога знаете дека нуди заверена заштита од воено одделение за iPhone.

Учтивост на мек материјал, GemShell е исклучително флексибилен. Така, нема да имате потешкотии да го инсталирате и отстранувате капакот.

Со прикажаниот преден раб, екранот на допир секогаш има сигурна одбрана за да остане безбеден. Исто така, гумираната текстура го спречува вашиот iPhone да не испадне од вашите раце.

USP: Заштита на воено одделение
Погледнете во Amazon

# 4. Хомо

Јасен случај KHOMO iPhone XR

Кога има желба да му дозволите на iPhone да привлече внимание без пречки, потребна ви е корица како „KHOMO“. Транспарентниот спортски дизајн ви овозможува вашиот паметен телефон да блесне без напор.

Случајот е направен од неверојатно мек силиконски гел и се вклопува како ракавица околу XR. На дебелина од само 1мм, тешко додава тежина на iPhone. Нежните копчиња и уредните исечоци обезбедуваат вашето време за паметен телефон да продолжи да навигира со полна брзина.

USP: Ултра јасен дизајн
Погледнете во Amazon

# 5. Шпиген Ултра хибриден

Spigen Ultra Hybrid iPhone XR Clear Case

Направете какво било резиме на случаи на iPhone, и оваа добро позната марка ќе влезе (во повеќето случаи) на списокот. Човекот, треба да дадете кредит таму каде што се должи.

Spigen’s Ultra Hybrid е доведен до предизвик кога станува збор да му дозволите на вашиот паметен телефон да ја покаже својата класа. Сепак, она што програмата ја краде од вас е можноста да ја обезбедите потребната заштита без да го убиете факторот на стил.

Рамката отпорна на удар и подигната рамка помагаат во обезбедување на потребната грижа за вашиот iPhone. Да не зборуваме за повеќе варијанти на бои кои ви помагаат да изберете идеално вклопување.

USP: Елегантен дизајн
Погледнете во Amazon

# 6. ESR

Јасен случај ESR за iPhone XR

Благословен со елегантен дизајн, ESR лесно може да ги фати очите. Дебела е само 1мм и има исклучително флексибилен профил. Како резултат, можете лесно да го инсталирате или отстраните случајот.

За да се обезбеди целосна одбрана, капакот доаѓа со заоблен раб на предната и од задната страна. Затоа, екранот и камерата никогаш немаат средба со гребнатини. Заштита настрана, ESR доаѓа во пет шармантни варијанти на бои.

USP: Флексибилен профил
Погледнете во Amazon

# 7. Течен кристал на Шпиген

Сјајно куќиште за течноста кристално iPhone XR

Немојте да се изненадите кога ќе видите друг јасен случај на Шпиген на оваа листа. „Течниот кристал“ е еден од најкул случаи што неодамна ги разгледав. И карактеристика што го прави толку забележлива е едноделен дизајн.

Главно се должи на висококвалитетниот TPU, тој располага со гумирана текстура што се става во игра кога го држите паметниот телефон на дланката на вашата рака. Копчињата се чувствуваат меко, а се чини дека исечоците за камерата, портата и звучниците се точни.

О, да, исто така можете да изберете течен кристал во повеќе опции во боја.

USP: Елегантен дизајн со едно парче
Погледнете во Amazon

# 8. МОКО

Транспарентно куќиште на Моко за iPhone XR

Ако барате малку поевтина цена (7,99 $), но многу функционална транспарентна покривка, не треба да го пропуштите „MoKo“.

Овој случај има силен, транспарентен панел што може да апсорбира шок. И со додавање на мек браник TPU, исто така може да се спротивстави на абразијата.

Погледнете ги утврдените агли кои дополнително ја зголемуваат безбедноста. Настрана од палтото, MoKo е достапен во неколку убави опции во боја.

USP: Заштитен дизајн
Погледнете во Amazon

# 9. ТОЗО

Чист случај ТОЗО за iPhone XR

Она што ме натера да сакам „ТОЗО“ е ултра јасен и мазен дизајн. Премиум TPU материјал го прави многу затегнат. Очигледна предност на висока флексибилност е тоа што имате помалку болка при отстранување или замена на случајот.

Како што се очекуваше, копчињата нудат тактилен повратна информација која е толку суштинска кога треба почесто да ги користите физичките копчиња. Во однос на заштитата, ТОЗО е доволно добар за да спречи мало влијание и да се спротивстави на гребнатини.

USP: Нежните градежни работи
Погледнете во Amazon

# 10. СНЕВ ФОКС

Транспарентен случај SNOWFOX за iPhone XR

SNOWFOX носи иновативен дизајн со два дела во транспарентен случај. Обично, производителите на додатоци нудат едноделен дизајн во јасни случаи. Но, SNOWFOX претставува прецизно дизајниран транспарентен случај со две рамки. Постојат две капаци – предни и задни. Додека предниот капак вклучува заштитник на екранот осетлив на допир, задниот капак има TPU-апсорбирање на шок.

Најдоброто нешто во овој случај е токму да ги пресечете отворите. Дури и кога има две одвоени рамки, корисниците можат лесно да пристапат до сите основни порти и копчиња на нивниот iPhone XR. Шлаг на тортата (или случај) е неговата компатибилност со безжично полнење.

USP: Двоен дизајн
Погледнете во Amazon

Тоа е практично сè!

Ваш омилен избор

Сега кога сте ги истражиле најдобрите јасни корици, кажете ни за оние што се чини дека се повеќе или помалку во согласност со вашите очекувања. Со задоволство би го знаеле типот на случаи што обично ги користите на вашиот уред.

Можеби сакате да истражите:

Дали сакате да прочитате повеќе од овие кругови на додатоци за XR? Бидете сигурни да ја преземете нашата апликација и да останете во тек со нас преку Фејсбук, Твитер, Гугл Повеќе.