Најдобри трикови за победа на Покемон мајстори

5 трикови за победа на Покемон мајстори
5 трикови за победа на Покемон мајстори

Мајсторите во Покемон ги револуционизираа сите loversубители на традиционалните игри на Покемон. Иако споменавме неколку важни работи како што е најдобриот состав од денешната игра, ние ќе ве известиме 5 трикови за победа на Покемон мајстори.

Запомнете да се консултирате со основните упатства за Покемон мајстори, ако сте еден од оние што ја започнаа играта. Со овој начин, сè ќе ви биде полесно.

Ова се 5 најдобри трикови за победа на Покемон мајстори

Ова се 5 најдобри трикови за победа на Покемон мајстори

Напад кога и да можеш

Ова е фундаментален дел од играта, Зошто Бидејќи противникот нема да те чека. Брзината во Покемон мајстори одредува кој напаѓа прво, но е внимателен, затоа што дури и ако вашиот Покемон е побрз од вашиот противник, ако не нападнете, вашите противници ќе го сторат тоа како ништо да не се случило.

Ова е причината зошто секогаш мора да напаѓате. Сепак, запомнете го Покемон Тие имаат само еден вид слабост, што доаѓа веднаш до неговото име, затоа внимавајте да го користите ова. Иако можете да ја искористат предноста пред да започнете со ова поглавје затоа што играта ви кажува кој тип е ефикасен.

Зачувајте ги камења

Зачувајте го скапоцен камен

Камењата се основен дел од играта, Зошто Едноставен, затоа што со нив може да се купи компас. Запомнете дека има 3, 4 и 5 compвезди компас и дека тоа ќе ги одреди вредноста и тешкотијата за добивање. Запомнете дека има 66 компании во сите Покемонски мајстори и само 19 што ги добивате бесплатно.

Освен тоа, има 4 и 5 starsвезди кои се многу добри, па ако го добиете тоа ќе ви биде полесно да победите.

Гледајте ги движењата на компасот

Забележете го движењето на компасот

Што е со движењето на компасот? Па, иако тоа е најсилниот напад во играта, претежно да ги зголемат своите штети доколку исполнуваат некој услов. Како е оваа состојба?

 • Ерика и Вилеплум: Предизвикува поголема штета ако целта е парализирана.
 • Лорели и Лапрас: Предизвикува поголема штета ако целта е замрзната.
 • Кандела и Торкоал: Предизвикува поголема штета ако целта е изгорена.
 • Агата и Генгар: Предизвикува поголема штета ако целта заспие.

Ова се само неколку примери на услови, така Гледајте за Одг кои го сочинуваат вашиот тим Да ги искористат предностите на ова.

Подобрете го вашиот Покемон

Зголемете ја вашата Покемон

Beе се прашувате Дали треба да го надградам мојот Одг или да зачувам предмети? Вистината е дека, како што напредувате низ приказната, битката се влошува. Ова е причината зошто, во неколку наврати, треба да го зголемите потенцијалот на вашиот Одг:

 • Зголемете го вашето ниво.
 • Зголемете го максималното ниво.
 • Научете нови движења или вештини.
 • Или зголемете го својот потенцијал (или starвезда).

Ова ќе ви помогне полесно да ги победите вашите противници и да продолжите со приказната за играта. Ви предлагаме да пробате израмни Покемон на време и не сите, затоа што ќе изгубите ресурси што се малку тешко да се добијат.

Еден тим да помине режим на приказни

Еден тим да го прескокне режимот на приказна

Иако има моменти кога треба да го ставите Одг со ваш вид предност на вашиот тим, генерално ако имате добро обучена компанија. Можете да го победите непријателот дури и ако направите неутрално оштетување.

Добар тим кој секогаш се препорачува и се добива бесплатно, е Нанси, Тило и Геранија, Зошто Ова е многу едноставно:

 • Nanci (Специјален X повеќекратен): Зголемете ги специјалните напади на целиот тим.
 • Нанси (Нанси за тоа!): Додадете 3 ленти со гестови.
 • Линден (специјален Х): Зголемете го специјалниот напад на Раичу.
 • Линден (Алола стил!): Брзината и затајувањето на Раичу се зголемуваат.
 • Геранија (Голема возбуда!): Зголемете ја брзината и одбраната на целиот тим.
 • Геранија (напивка): Врати го ПС од Одг.

Како што можете да видите, ова е совршена комбинација за „Покемон“ кои имаат добри специјални напади како Раичу. Од Нанси и Геранија зголемете специјален тим за напад, брзина и одбрана. На овој начин, ќе ги победите сите.

Ова се 5 најдобри трикови за победа на Покемон мајстори. Од Androidphoria, тоа го гарантираме ако ги следите, ќе победите лесно во играта. Вашето мислење е важно за нас, Што мислите за овој трик? Известете ги во коментарите.

! функција (f, b, e, v, n, t, s) {ако (f.fbq) се врати; n = f.fbq = функција () n.callMethod? n.callMethod.apply (n, аргумент): n.queue.push (аргумент)}; ако (! f._fbq) f._fbq = n; n.push = n; n.товарено =! 0; n.version = ‘2.0’; n.queue = (); t = b.createElement (e); t.async =! 0; t.src = v; s = b.getElementsByTagName (e) (0); s.parentNode.insert Пред (t, s)} (прозорци, документи, ‘скрипти’, ‘https: //connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);