Најдоброто вграден Андроид телефон со Android – нашиот # 1 избор

Ponsel Android Built-In Alexa Terbaik - Pilihan # 1 Kami

Амазон има колекција на вградени Андроид телефони со Android, кои имаат Алекса наместо Асистент на Гугл. И ова е нашата сегашна омилена …


Најдобриот # 1 вграден алекс-телефон со Алекс

Прочитајте за проширен дисплеј на секој мобилен …

Ако сте преплавени со готовина и сакате најдобро искуство и хардвер, LG G8 е вистинскиот избор. Не е ефтино. Но, тој е преполн со сите спецификации и најжешкиот нов хардвер, што го прави повеќе отколку во исто ниво со Samsung Galaxy S10 и AppleIPhone 11 во однос на сурови перформанси и функционалност.

LG G8 Pro:

 • 6.1.1 Покажете го убавиот OHD QLED
 • Snapdragon 855 процесорот
 • 6 GB RAM меморија
 • 128 GB складирање
 • Цврста камера со двојни леќи со ултра широк леќи
 • Многу добар век на батеријата

Најдобра цена: Амазон – 849,99 $

Motorola ги откри повторно ефтините телефони со Android со својата серија Moto E. Оттогаш, компанијата разви разни други опции со средна големина Android. И најновиот е Moto G7, брилијантен, мобилен телефон со ниска цена што спакува многу вредност за многу малку пари.

Ако ве дополнува телефонот од 1.000 долари и само сакате нешто што е доверливо, функционално и изгледа одлично, малку е тешко да не ви се допаѓа Moto G7.

Мото Г7 Про:

 • Луда вредност за пари
 • Прекрасен 6.2 инчен Full HD + екран
 • Извонредна изведба
 • Цврст дизајн и градење
 • Многу добар век на батеријата

Најдобра цена: Амазон – 299,99 $

Moto G7 Power зема сè што го прави Moto G7 толку добро и потоа додава огромна батерија од 5000 mAh. Конечен резултат? Совршени перформанси за оваа цена точка и најдобриот век на траење на батеријата на кој било мобилен што ќе го видите во 2019/20 година.

Ако сте тип на корисник кој сака вредност за пари и го цени животниот век на батеријата пред сè, Moto G7 Power е вистинскиот избор. Батеријата ќе трае со денови. И згора на тоа, овој телефон е исто така многу добар!

Добри страни на Мото Г7 Добрите:

 • ГОЛЕМО век на траење на батеријата
 • Цврсти перформанси
 • Добар приказ (6,2 инчен HD +)
 • Неверојатна вредност за парите
 • Изведба на цврста камера

Најдобра цена: Амазон – 249,99 $

Како работи вградениот „Андроид“ мобилен телефон

Стандардниот телефон за Android Андроид Alexa, работи исто како и телефоните со Android, обично Google Assistant. Сè што треба да направите е да кажете, „Ај, Алекса…“ и Алекса ќе бидат активни.

ПОВЕЌЕ: Не ти е гајле за Алекса? Погледнете го нашиот најдобар упатство за телефони со Android …

Може да се добие Alexa како апликација на СИТЕ телефони со Android, но не работи вака – апликацијата мора да биде отворена за да функционира. Ова е она што го прави овој телефон посебен.

Алекса е еден од најстарите и најпознати богати гласовни асистенти на планетата. Тоа беше првиот што навистина го привлече вниманието на потрошувачите во него Amazon Echo и Dot System. Алекса е многу популарна Амазон сега го донесе на ова специјално издание Андроид телефон.

Дали Алекса е подобар од Асистентот на Google?

Да бидам искрен, нема многу што може да се одвојат од Google Assistant и AmazonAlexa. И двајцата се одлични говорни асистенти кои драматично се подобрија со годините. Причината зошто Alexa е толку популарна е поради AmazonDot и Echo. Ако го користите ова, исто така има смисла да се користи Alexa на вашиот мобилен телефон.

Alexa, како Google Assistant, ќе се интегрира со илјадници апликации и опрема од трети страни. Можете да поставите прашања во врска со Alexa, да ве замолат да нарачате Uber и да го користите за да купите стоки преку Amazon со каприц – како кога сте свесни за потребите на храна на вашето куче, додека возите во пороен дожд и магла на автопат.

Јас ги имам двата система во мојот дом и, воопшто, има многу малку за да ги раздвојам. Како iOS и Android, навистина. Поради оваа причина, мојот предлог е вие ​​со асистентот кој најмногу ви се допаѓа. Ако инсталирате Alexa по дома и го користете со години, вградениот телефон за Android со Android има совршена смисла.

Што треба да знам?

Не, навистина, ние покривме сè што треба да знаете. Како што реков, за разлика од обичен телефон со Андроид, овој телефон со Андроид работи природно Алекса – не Асистент на Google. Ова значи дека секој пат кога сакате да направите нешто со глас, велите: „Ај, Алекса…“ не, „Еј, Гугл…“

Што се однесува до мобилниот телефон наведен погоре, LG G8 е најмоќен, иако јас сум повеќе наклонет оди со Мото Г7, само затоа што обезбедува исклучителна вредност за парите – добивате многу телефони без многу пари на сите.

Алекса работи многу добро на сите овие телефони исто така, така што ако веќе сте воспоставен корисник на Alexa, можеби е време да скокнете и да добиете Алекса на вашиот телефон како глас асистент? Сега, сè што ни треба е Apple да ја објави верзијата iPhone 11 / XR што ја поддржува Alexa и ние ќе бидеме подготвени!