Најдоброто телефонско реновирање во 2019 година

Telepon Renovasi Terbaik di 2019 1

Најдобро Обновен мобилен телефон Андроид Централ 2019 година

Исто како што сакаме да играме и да ги тестираме најновите и најголемите мобилни телефони овде во AC, има нешто за што можеме универзално да се согласиме дека не сме notубители – плаќаме целосна цена за сигурен уред. Ако сте на пазарот за квалитетен телефон со Android, но не сакате да потрошите илјадници долари, ажурираниот модел нуди одлично искуство на дел од она што обично го трошите. Еве ги нашите омилени опции!

Изберете персонал

Google Pixel 3 дебитираше во октомври 2018 година, а веднаш штом беше објавен, лесно утврдивме дека станува збор за еден од најдобрите Android телефони што можете да ги купите. Има најдобра камера која е моментално на паметен телефон, одличен екран AMOLED и феноменално искуство со софтвер кој е секогаш во тек. Најдобриот дел? Достапно е на начин кој е поевтин од MSRP кога ќе купите ажуриран.

Од 429 долари на Амазон Најдобри реновирање на телефони во 2019 година 2

OnePlus редовно прави некои од предводниците на најдобрата вредност на пазарот, но ако OnePlus 7 Pro е малку пребогат за вашата крв, препорачуваме да го погледнете ажурираниот 6T. Дизајнот OnePlus 6T е сè уште модерен во 2019 година, благодарение на позицијата на мали капки вода и мазно стакло. Има Snapdragon 845 процесор, екран AMOLED, 8 GB RAM и 128 GB складирање.

Од 390 долари на Амазон Најдобрите телефонски реновирања во 2019 година 3

Ова можеби не е најновиот телефон на Samsung Galaxy на пазарот, но ова е еден од паметните телефони овде во 2019 година. Од хардверска гледна точка, дизајнот на S9 сè уште се издвојува како нешто убаво. Екранот AMOLED е еден од најдобрите наоколу, задното стакло поддржува безжично полнење и има приклучок за слушалки. S9 е континуиран предводник, само без цена на предводник.

Од 329 долари на Амазон Најдобри реновирање на телефони во 2019 година 4

LG G7 не привлече големо внимание кога беше објавен минатата година, и тоа е навистина засрамувачко. Иако ова не е најдобриот Android телефон некогаш направен, тој е многу солиден уред во секој поглед. Цврст LCD екран, метал + стакло дизајн изгледа одлично, надворешните звучници се многу гласни, и има еден од висококвалитетните приклучоци за слушалки.

Почнувајќи од 255 $ на Амазон Најдобри реновирање на телефони во 2019 година 5

Со текот на годините, телефоните на Samsung Galaxy Note станаа икони како некои од најмоќните и најспособните телефони на пазарот. Забелешката 9 е најновиот телефон на Note во моментот, но веќе можете да го подигнете со голем попуст при купување на реновиран. Екранот AMOLED е неверојатен, доволно брз за да се справи со било што, а алатката што ја добивате со S Pen е неспоредлива.

Од 468 долари на Амазон Најдобри реновирање на телефони во 2019 година 6

Ако навистина сакате она што Pixel 3 го носи на табелата, но не можете да оправдате трошење толку многу пари, ажурираниот Pixel 2 XL може да биде пред вас. И покрај тоа што беше објавен во 2017 година, камерата е сепак подобра од многу телефони објавени во 2018 година, па дури и во 2019 година. Оваа камера, исто така, сè уште прима брзи ажурирања на софтверот, има безвременски дизајн и нуди напред стерео звучници .

Од 260 долари на Amazon

Ажурираниот Pixel 3 е многу добра понуда

Ве интересиравме колку е супер Пиксел 3 малку на климатик. Ова е најдобриот паметен телефон објавен од Google до денес, во кој има цврст дизајн, искуство со чист софтвер и гарантирано безбедносно ажурирање.

Сето тоа е одлично, но ако нешто се истакнува со овој телефон, ова е камерата. Ние сè уште се обидуваме да откриеме каква магија Гугл користи за да ги направи камерите Pixel 3 многу добри, па ако навистина се грижите за квалитетот на сликата / видеото, ова треба да биде на врвот на вашата листа. Додадете го заедно со стерео звучници, супер брз процесор Qualcomm и сè што споменавме погоре, и зачудувачки е што можете да го земете Pixel 3 за малку пари.

Сакате да потрошите помалку? Погледнете OnePlus 6T или Galaxy S9

Ако ажурираниот Pixel 3 е сè уште премногу богат за крвта, треба да проверите и вие OnePlus 6T. Пакетот со 6T камера не е приближно импресивен како Пиксел 3, но од скоро сите други перспективи, ова е предводникот на предводникот.

6T е придвижуван од истиот процесор Snapdragon 845, испорачува со 8 GB RAM меморија и има фантастичен 6,41 инчен AMOLED екран. Додадете го тоа заедно со одличниот интерфејс OxygenOS OnePlus на врвот на Андрод 9 Пита и барате пакет за помалку од 400 УСД.

Или, кој Галакси S9 е добар избор. Оттогаш, тој е ажуриран на Android 9 / Samsung One UI, со што софтверот е почист и побрз од претходно. Екранот AMOLED, исто така, останува еден од најдобрите што можете да ги добиете, а со работи како проширување на складирање и приклучок за слушалки, нуди многу комунални услуги.

Траењето на батеријата не е исклучително и една задна камера не е најдобрата што ќе ја најдете, но ова е одличен телефон во целина, кој носи многу повеќе отколку што треба по оваа цена.

Можеме да добиеме провизија за набавки користејќи ја нашата врска. Учете повторно.