Најлесен начин за промена на фонтови на Samsung: GxFonts

 Променете ги фонтовите на Samsung со GxFonts

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

GxFonts е нова и фантастична бесплатна програма која ви овозможува да менувате фонтови и фонтови на сите паметни телефони на Samsung (не само Galaxy)

Променете ги фонтовите на Samsung со GxFonts

Дали сте уморни од вообичаените фонтови и фонтови присутни на твојата Паметен телефон Samsung?

Вие би сакале целосно да го обновите своето Samsung фонтови што ги менуваат системот, додавање нови карактери и целосно извртување на интерфејсот?

Вие сте на вистинското место! Денес истакнувам нова програма, потполно бесплатна, што ви овозможува заменете ги фонтовите на Samsung и лесно додавајте нови фонтови и фонтови на вашиот паметен телефон.

Да не губиме време во разговор, да започнеме веднаш со едноставниот водич што ве објаснува како да додавате нови фонтови на вашиот паметен телефон Samsung.

Инсталирајте нови фонтови на Samsung со GxFonts

Да започнеме со создавање на некои простории:

 • GxFonts е бесплатен
 • GxFonts преземете од продавницата за игри
 • GxFonts веќе вклучува некои фонтови, но други може да бидат преземени и додадени од вас
 • GxFonts работи на сите паметни телефони на Samsung работи барем Android 7 (и подоцна)
 • GxFonts исто така ви дозволува создадете фонтови од нула (само верзијата на УЈП)
 • GxFonts не покажува рекламирање
 • само донација да го отклучите GxFonts PRO
 • GxFonts не бара корен да работи

Во суштина ова е фантастична програма која им овозможува на сите сопственици на паметни телефони на Samsung да можат менувајте фонтови бесплатно и без да потрошите ништо.

Како што веројатно знаете, всушност, Samsung им дозволува на своите корисници да менуваат фонтови систем со избирање помеѓу 4-5 претходно инсталирани фонтови. Можно е додадете повеќе фонтови и други фонтови на Samsung, но треба да ги купите од посветената продавница на корејската компанија.

Сепак, со GxFonts можете додадете тони нови фонтови на вашиот Samsung бесплатно, без да плати ниту денар. Не е лошо!

Го кажавме тоа, да се запознаеме GxFonts во детали. По преземањето и инсталирањето GxFonts од Play Store, едноставно ќе:

 • стартувајте ја апликацијата
 • изберете го фонтот што ве интересира
 • преземете
 • инсталирај
 • активирај

Само неколку кликања ќе бидат доволни сменете го фонтот на вашиот Samsung и целосно да ги наруши графиките и системотскиот интерфејс.

Директно од апликацијата GxFonts, тогаш ќе имате можност да управувате со сите инсталирани фонтови и на крајот да ги деинсталирате оние што не ви се допаѓаат, не ви се потребни или веќе не ги користите.

Мислам дека GxFonts е фантастична апликација што секој сопственик на паметни телефони на Samsung треба веднаш да ја преземе и инсталира.

И што мислите за GxFonts?

ИЗВОР

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!