Најмногу пребарувани зборови на Google во 2019 година: КОМПЛЕТНА ЛИСТА

Најмногу пребарувани зборови на Google

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Прашања на Гугл за 2019 година: што го бараа Италијанците. Гугл, од Надија Тофа до Нотр Дам: еве ги 10-те најбарани зборови во Италија во 2019 година

Најбараните зборови на Google во 2019 година

Како и секоја година, Гугл ги објави трендовите за пребарување на 2019 година. Еве што беа поими кои најмногу ги бараа Италијанците и најчесто поставувани прашања кај нас.

Гугл компонира секоја година список на најбарани работи на неговиот пребарувач, во светот и во одделни земји.

Не е список на најбарани работи досега, затоа што има некои што никогаш не се спуштаат и ако се сметаа дека секогаш ќе беа на врвот на секој ранг, но овие се поими за пребарување кои во оваа година бележат значителен раст во однос на претходната година.

Подолу се наведени списоците на најбараните работи во Италија, додека овде можете да ги најдете најбараните во светот.

Како и секогаш, најпопуларните пребарувања на Google тие ни даваат слика на половина пат помеѓу тековните настани, обичаи и iosубопитства. Тие ги носат на ум фактите кои, во брзината на нашите животи, изгледаат подалечни, а наместо тоа се случија вчера. И други што, сепак, ние сè уште се чувствуваме многу блиски.

Најмногу пребарувани зборови на Google во 2019 година

 1. Надија Тофа
 2. Нотрдам
 3. Санемо
 4. Европски избори
 5. Лук Пери
 6. Владата
 7. .Окер
 8. Миа Мартини
 9. Махмуд
 10. Танос

Најбараните знаци на Google во 2019 година

 1. Надија Тофа
 2. Лук Пери
 3. Миа Мартини
 4. Махмуд
 5. Мауро Икарди
 6. Камерон Бојс
 7. Матијас Де Лигт
 8. Ахил Лауро
 9. Ема Мароне
 10. Пети Право

Направи го сам

 1. Божиќни гноми
 2. Карневалски носии
 3. Маска за лице
 4. Велигденски картички
 5. кокошарник
 6. Мелез за усни
 7. Обележувач
 8. Свеќи
 9. Климатик
 10. Центар на центарот

Како да се направи

 1. Прашање за навигаторот
 2. Рубикова коцка
 3. Куфер
 4. Врзете јазол
 5. Пасош
 6. Letвонец
 7. Аргументативен текст
 8. Електронска фактура
 9. Авион на хартија
 10. цињон

Што значи тоа

 1. Мачу Пикчу
 2. Холивуд
 3. Тригама
 4. Стан данок
 5. ДСГА
 6. Бестрашен
 7. Биполарен
 8. Jamамбо бавана
 9. Даночен клин
 10. Нема договор

Затоа што

 1. Владата падна
 2. Одложено е Лацио-Удинезе
 3. Тие се нарекуваат сардини
 4. Турција ги напаѓа Курдите
 5. Никогаш не се вративме на Месечината
 6. Војната во Сирија
 7. Мимоза стана симбол
 8. Хитлер ги мразеше Евреите
 9. Се слави кон средината на август
 10. Мосот не работи

Дестинации за одмор

 1. Занзибар
 2. Хрватска
 3. Сардинија
 4. Калабрија
 5. Пуugа
 6. Албанија
 7. Карибите
 8. Тоскана
 9. Трентино
 10. Малдиви

Рецепти

 1. Неаполски Пастира
 2. тирамису
 3. Леќа
 4. Велигденска торта
 5. Terабер
 6. Палачинка
 7. Неаполски тортано
 8. ноцино
 9. Бразил
 10. Слатки крепи

Билети

 1. Лотарија Италија
 2. Последно
 3. Васко Роси
 4. Финалето на ЛШ
 5. СИГЕП
 6. Worldенски фудбалски светски куп
 7. Ренато нула
 8. Музеј Прадо
 9. Забава на плажа Јова
 10. Тизиано Феро

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!